Matas Ligeika: „Be muzikos nepraeina nė viena diena”

Charizmatiškasis Jaunųjų kūrėjų rubrikos svečias Matas Ligeika aktyviai įsiliejęs į Klaipėdos muzikinį gyvenimą. Atlikėjas savo klausytojams kaskart pateikia tik kokybišką programą, kuri yra labai universali, aprėpianti nuo Robio Viljamso iki džiazo standartų. Apie muziką, gyvenimą ir ateities planus – pokalbis su Matu Ligeika.

Matas_Ligeika_1

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Esu užsispyręs ožys – tai mamos žodžiai (šypsosi). Iš tikrųjų tai aš gana komunikabilus Skorpionas. Kaip ir dera šiam zodiako ženklui, mėgstu ,,pasikandžioti”, tačiau tik tada, kai pačiam ,,kanda”. Manau, kad mano gyvenimo credo: „Gyvenk taip, kad senatvėje netektų gailėtis!”

Kaip apibrėžtum savo veiklą? Nuo ko viskas prasidėjo ir kaip vyksta šiuo metu?

Šiuo metu mano veiklos pagrindą sudaro koncertai bei įvairūs projektai. O viskas prasidėjo tuomet, kai prieš trejus metus atėjau į laisvalaikio centrą. Čia susipažinau su mokytoju Pauliumi Barzinskiu. Jis man labai padėjo: organizavo koncertus, mokė vokalo, taip pat padėjo suburti grupę.

Kokias studijas pasirinkai ar planuoji rinktis? Ar siesi jas su muzika?

Baigęs mokyklą šiais metais niekur nestojau. Šiuo metu turiu daug muzikinės veiklos. Noriu dar labiau tobulėti šioje srityje. Tad kitais metais planuoju rinktis studijas, susijusias su muzika. Ketinu mokytis užsienyje.

Matas_Ligeika_2

Kas apskritai Tavo gyvenime yra kūryba bei muzika? Kuo ši sritis Tave sužavėjo?

Kūryba, bent jau dabar, dar nevaidina tokio svarbaus vaidmens mano gyvenime, kokio norėčiau. Na, o apie muziką net neturiu ko pridurti (šypsosi). Be muzikos nepraeina nė viena mano diena. Visiškai nesvarbu, kokios nuotaikos būčiau, muzika visuomet su manimi. Ji žavi mane tuo, kad taip suvienija žmones.

Kokia Tavo patirtis muzikos pasaulyje? Kur teko dalyvauti? Prie kokių projektų prisidėti?

Mano patirtis muzikos srityje yra gana įvairi. Esu ne kartą grojęs Kruizinių laivų terminalo scenoje per Džiazo festivalį bei Jūros šventę. Kelerius metus iš eilės dalyvaujame konkurse ,,Jazz Fontanas”. Su grupe ,,Blue In Groove” esame groję ir užsienyje. Dabar groju viename tributiniame projekte.

Koks muzikos stilius Tau priimtiniausias?

Manyčiau, kad džiazrokas.

Ar pats kuri ir muziką, jos žodžius? Kuo vadovaujiesi kurdamas?

Taip, pats kuriu ir muziką. Tiesa, ją kurti sekasi lengviau, nei žodžius (šypsosi). Kurdamas tiesiog bandau įsivaizduoti situacijas bei žmones.

Ar esi kokios nors grupės narys? Jei taip, pristatyk jūsų veiklą.

Šiuo metu esu grupės ,,Discovery” narys. Taip pat įkūrėme John Mayerio tribute grupę, kuriai dar nesugalvojome pavadinimo (juokiasi).

Kas Tau suteikia įkvėpimo, idėjų?

Labai daug įkvėpimo man suteikia filmai bei koncertai. Ypač jei koncertų klausausi gyvai.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius veiklos metus? Kokie tikslai bei ambicijos?

Matau save visapusiškai augantį ir tobulėjantį. Labai norėčiau išleisti albumą, kuris būtų gan paklausus.

Matas_Ligeika_Mantas

Po koncerto „Švyturio” arenoje su taip pat ten koncertavusiu Mantu Jankavičiumi. Asmeninio archyvo nuotraukos

Kaip leidi laisvalaikį? Galbūt turi kitų įdomių pomėgių?

Laisvalaikis šiuo metu yra šiek tiek užmirštas dalykas (šypsosi). Kai turiu laisvo laiko, labai mėgstu krepšinį ir stalo tenisą. Stalo teniso srityje esu dar pradžiamokslis, tačiau kai mokykloje buvo pastatytas stalas, visi vėluodavome į pamokas (juokiasi).

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Manau, kad tai būtų žymus atlikėjas Michael Buble. Mane šis dainininkas labai žavi savo atvirumu, humoro jausmu ir žmogiškumu. Manau, jog būnant tokiam įžymiam tai yra gana unikali savybė.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, kas tai būtų? 

Norėčiau būti lenktynininku. Tai supratau, kai pirmą kartą atsisėdau prie mašinos vairo (šypsosi).

Kas yra Tavo autoritetas gyvenime? O gal ir muzikos pasaulyje?

Vieno autoriteto kaip ir neturiu. Iš žmonių bandau perimti jų gerąsias savybes. Na, o muzikos srityje labai žaviuosi vokalistais Michaelu Buble, Myles Kennedžiu, Sealu, taip pat gitaristais Mike Stern, John Mayer, Guthrie Govanu.

Leave a Reply