Martynas Grigonis: „Siekiu mokytis ir tobulėti visą gyvenimą”

Martynas Grigonis – jaunas, veržlus, verslus, kūrybingas ir šmaikštus abiturientas. Vaikinas ir jo komanda su projektu „noobApps” jau antrus metus tapo Klaipėdos moksleivių mokomųjų bendrovių mugės nugalėtojais. Apie idėjas, tikslus, ambicijas ir perspektyvas – pokalbis su gabiu ir perspektyviu jaunuoliu.

Martynas_Grigonis1

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip manai, kokia asmenybė esi? Kokiomis savybėmis pasižymi?

Esu iniciatyvus, nuolat imuosi kokios nors veiklos. Pasitikiu savimi, nebijau klysti, bandyti. Siekiu niekada nenustoti tobulėti ir mokytis visą gyvenimą.

Kokie Tavo pomėgiai? Kaip leidi laisvalaikį?

Ganėtinai ilgai šokau sportinių šokių kolektyve „Žuvėdra”. Čia mane ir išmokė stovėti aukštai pakelta galva (juokiasi). Taip pat aktyviai užsiiminėjau aviacijos modeliavimu. Šiuo metu didžiąją laiko dalį praleidžiu mokydamasis ir programuodamas. Žinoma, laisvu nuo miego ir darbų laiku mėgstu išeiti į miestą, susitikti su draugais.

Kuriomis sritimis domiesi labiausiai?

Informacinėmis technologijomis bei programavimu. Technologijos – mano variklis. Tai sritys, į kurias esu labiausiai įsigilinęs, joms skiriu daugiausiai savo laiko.

Esi 12-os klasės mokinys. Kokie planai baigus mokyklą? Ką ir kodėl planuoji studijuoti?

Labai tikiuosi įstoti į vieną iš Didžiosios Britanijos universitetų. Studijas užsienyje renkuosi ne dėl to, kad būčiau nusivylęs Lietuva ar jos politika. Tiesiog noriu pagyventi Vakaruose, pamatyti pasaulio. Dėl šių priežasčių pasirinkau išsivysčiusią anglakalbę šalį.
Čia noriu studijuoti kompiuterių programavimo specialybę. Tai daug apmąstymų reikalavęs sprendimas. Ilgai rinkausi tarp ekonomikos ir programavimo. Pasirinkau programavimą, nes tai mano hobis, turiu ir įgūdžių, leidžiančių pačiam kurti produktų prototipus.

Esu tikras, kad gilinant žinias studijų metu, pradėti vystyti projektai įgaus dar didesnį pagreitį. Kaupiamas žinių bagažas, naujos pažintys leis maksimaliai įgyvendinti projektų idėjas.

Ne vieneri metai dalyvauji MMB (Moksleivių mokomųjų bendrovių) mugėje. Šiemet jau antrus metus su projektu „noobApps” tapote nugalėtojais. Papasakok, kaip kilo „noobApps” idėja?

Baigus 10-ą klasę teko praktikuotis įmonėje „AppCamp”. Ten praleidau 4 savaites, susipažinau su gausiu būriu žmonių, dirbančių informacinių technologijų srityje, aplikacijų kūrimo sferoje. Grįžęs namo į Klaipėdą, artėjant naujų mokslo metų pradžiai, pradėjau mąstyti apie naują MMB. Suvokiau, kad po mėnesio praktikos su bendraminčių komanda galėčiau sukurti naudingą aplikaciją. Su „Ąžuolyno” gimnazijos moksleiviais, grįždami iš ekonomikos stovyklos, sugalvojome aplikacijos „Klausk herojaus”
užuomazgas. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Kaip vyko „noobApps” įgyvendinimo procesas nuo idėjos iki rezultato?

Pradėjau rinkti komandą, pasitariau su mokytoju. Pats programavau aplikaciją, kolega parašė nedidelę informaciją apie programėlę duomenų bazei pildyti ir elementariam duomenų parsisiuntimui į telefoną. Dizaineriai sukūrė kategorijų ikonas, savitą ir vientisą stilių. Jau po keleto mėnesių paleidome pirmąją „noobApps” sukurtą socialiai atsakingą aplikaciją, skirtą vaikams, „Klausk herojaus”. Žinoma, joje buvo programinių klaidų, bet mes labai džiaugiamės – juk tai pirmoji mūsų pačių kurta aplikacija! Sudarinėjome sutartis su Raudonuoju Kryžiumi ir kitomis organizacijomis dėl duomenų bazės pildymo.

Kaip veikia „noobApps”?

Gal ne taip nuosekliai, kaip norėtųsi, bet ganėtinai struktūrizuotai ir apgalvotai. Nuolat ieškome naujų galimybių, užsakymų. Siekiame išlaikyti tam tikrą protokolą, veiksmų seką. Po analizės prasideda darbų maratonas.

Iš kur Jūsų komanda semiasi idėjų, įkvėpimo plėtrai?

Patys komandos nariai nuolat motyvuoja bei skatina vieni kitus. Žinoma, prie motyvacijos kėlimo prisideda ir laimėjimai bei pelnas.

Martynas_Grigonis_ir_noobApps

“noobApps” komanda. Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip ketinate plėsti „noobApps” veiklą? Kokias dar funkcijas įdiegti?

„noobApps” šiuo metu neplanuoja iš esmės plėsti ar keisti savo veiklos pobūdžio. Imsimės didesnių, sudėtingesnių projektų, užsakymų. Įgyvendinsime idėjas, kurios tik pradėjus veiklą atrodė per didelės, neįgyvendinamos.

Ar su šia veikla ketini sieti savo ateitį? Ką ji duoda Tau pačiam?

Žinoma, net neabejoju. Pirmiausia, „noobApps” yra neblogai susidirbusi komanda, kurią išardyti būtų neprotinga (šypsosi). Juk šiais laikais galima dirbti ir per atstumą.

Man asmeniškai šis projektas suteikia labai daug. Turėjau galimybę formuoti komandą, rinkti ir burti žmones, organizuoti jų veiklą. Nemažai klydau, bet tikrai ne mažiau ir išmokau. Galiausiai, pasistūmėjau į priekį kaip programuotojas.

Kaip pats įsivaizduoji savo gyvenimą penkerių metų laikotarpiu? Kokie tikslai, ambicijos?

Per penkerius metus norėčiau suformuoti sklandžiai veikiantį komandos branduolį, kuris gebėtų įgyvendinti net didžiausio masto projektus. Didžiausia ambicija per penkerius metus rinkai pateikti IPO (pirminis viešas akcijų siūlymas visuomenei).

Koks Tavo gyvenimo credo?

Stay Hungry. Stay Foolish“. Kitaip tariant, niekada nebūk patenkintas rezultatu, siek daugiau ir bandyk padaryti dalykus, apie kuriuos kiti sakė, kad tai neįmanoma.

Kas ir kodėl yra Tavo autoritetas?

Aplink mane kasdieninėje aplinkoje, o ir pasaulio istorijoje, yra daugybė įkvepiančių žmonių, kurie turi puikių savybių. Dalį tų savybių aš norėčiau perimti ir mielai iš jų ko nors išmokčiau, tačiau nėra tokio žmogaus, kuris mano akyse būtų absoliutus autoritetas. Kiekvieno teiginius ir veiksmus vertinu konstruktyviai ir kritiškai, tikiuosi, žmonės taip vertina ir mane.

Kokia Tavo mėgstamiausia knyga?

Mėgstamiausios išsirinkti negalėčiau. Mėgstu Hemingvėjų. Vis dėlto mano gyvenime yra knyga su istorija. Roberto Kiosakio „Rich Dad, Poor Dad” („Turtingas tėtis, vargšas tėtis”) į mano rankas pateko iš kaimynų, kurie bandė ja paveikti savo dukrą. Tai populistinė knyga, pilna ne pačių geriausių patarimų. Net nežinau, ar kada ją duočiau skaityti savo vaikams. Bet būtent ji paskatino mane mąstyti plačiau, domėtis galimybėmis, kaip pačiam susikurti pajamų šaltinį.

Jei galėtum praleisti dieną su bet kurio laikmečio bet kokiu žmogumi, kas jis būtų? Kodėl?

Warrenas Buffettas. Jis mane žavi savo užtikrintumu, gebėjimu pamatuotai rizikuoti ir galiausiai požiūriu į labdarą. Esu tikras, kad per dieną galėčiau labai daug iš jo išmokti.

Leave a Reply