Kathrin Kulik: „Muzika yra mano aistra, mano meilė ir mano duona”

Kathrin_Kulik

Asmeninio archyvo nuotr.

Šįkart jaunųjų kūrėjų rubrikos viešnia – dainininkė Kathrin Kulik. Mergina tiesiog gyvena muzika! Ambicinga perfekcionistė dainuodama spindėte spindi atvirumu ir tikrumu. Kiekvieną dainą ji atlieka lyg paskutinę, atiduodama visą save. Šiuo metu mūsų pašnekovė dalyvauja televizijos projekte „Lietuvos balsas”. Jaunąją atlikėją galėsite išvysti jau šį sekmadienį (gruodžio 27 d.) finalinėse projekto kovose. Palaikome ir linkime sėkmės!

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Manau, kad esu ryžtinga, atvira ir kūrybinga asmenybė. Gyvenimo credo: „Aš galiu.”

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika, kūryba? Nuo ko viskas prasidėjo?

Manau, kad kai gimiau, muzika jau skambėjo mano galvoje, bet aš to neprisimenu (šypsosi). Juokauju. Muzika lydi mane visą gyvenimą, aš pradėjau dainuoti nuo 3 metukų, nuo 9 metų grojau gitara, akordeonu, šiek tiek vėliau – pianinu. Negaliu sakyti, kad kažkas motyvavo mane imtis muzikos, aš pati labai norėjau dainuoti, pati domėjausi muzika ir nuo mažens tiksliai žinojau, kuo noriu būti.

Papasakok, kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Man teko dalyvauti daugybėje konkursų Lietuvoje ir užsienyje. Buvau ir geriausiu Klaipėdos miesto gimnazijų balsu, „Dainų dainelės” laureate, o šiais metais dalyvauju muzikaliausiame televizijos projekte „Lietuvos balsas”.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Visa dabartinė mano veikla susijusi su muzika. Neseniai baigiau studijas ir dabar visą save atiduodu mylimam darbui. Aš daug repetuoju, ruošiu naujas muzikines programas, koncertuoju skirtinguose Lietuvos miestuose, tenka nemažai keliauti. Taip pat dirbu su savo, kaip atlikėjos, stiliumi ir įvaizdžiu.

Dalyvauji TV projekte „Lietuvos balsas”. Pasidalink įspūdžiais, emocijomis.

„Lietuvos balsas” – tai puiki galimybė parodyti savo balsą ir meilę muzikai visai Lietuvai. Šis projektas – puikus tramplinas bet kuriam atlikėjui, vieta, kur tu gali per labai trumpą laiką pasisemti be galo daug naujos ir naudingos patirties. Aš esu labai laiminga, kad mano balsą įvertino visi mokytojai. Tai skatina dar daugiau dirbti ir nesustoti.

Kokia Tavo kasdienybė? Kiek laiko užima repeticijos?

Muzikai skiriu gana daug laiko. Dainuoju kiekvieną dieną. Vokalas ir grojimas instrumentu – tai lyg sportas, kad turėtum gerą vokalinę formą, reikia mankštintis kiekvieną dieną. Taip pat muzikantui labai svarbu sekti pasaulio muzikines naujienas, trendus, plėsti muzikinį akiratį. Todėl aš visada klausausi muzikos: sportuodama, važiuodama ar ką nors veikdama namuose. Savo laisvalaikį aš skiriu šeimai.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį koncertą? Koks jis buvo?

Aš prisimenu vieną iš pirmųjų savo pasirodymų. Tai buvo mokykloje, dainavau labai sunkią kompoziciją ispanų kalba, buvau labai susikaupusi ir dainavau užsimerkusi. Baigusi dainuoti atsimerkiau ir pamačiau, kad beveik visi salėje stovėjo ir plojo. Tada pirmą kartą gyvenime pajutau tą euforiją. Aš prilyginu dainavimą arba grojimą instrumentu savotiškai meditacijai. Tai mano didžiausia laisvė ir malonumas.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Muzika yra mano aistra, mano meilė ir mano duona. Aš neįsivaizduoju savęs be muzikos. Be muzikos būsiu jau ne aš. O kūryba – tai pats geriausias būdas pažinti tikrąją save.

Kathrin_Kulik1

Neringos Galinytės nuotr.

Kas Tau yra muzikos esmė?

Muzikos esmė – nepalikti klausytojo abejingo. Muzikantas turi nešti žinutę, skleisti meilę, pripildyti žmonių sielas jausmais ir priversti juos išgyventi kartu su atlikėju.

Kokius kūrinius atlieki? Galbūt pati kuri ir dainas? Jei taip, kaip manai, koks Tavo kūrybos braižas?

Aš neapsistoju ties vienu žanru. Mėgstu labai skirtingą muziką. Nuolat keliu sau iššūkius išeiti iš savo komforto zonos ir pabandyti ką nors naujo. Buvo laikas, kai dainavau tik džiazą ir bliuzą. Dabar man vis labiau patinka dainuoti roką, kur aš galiu neriboti savęs ir pašėlti. Mano kūrybos braižas – tai atvirumas ir tikrumas. Aš esu perfekcionistė. Kiekviena daina man – kaip paskutinė. Gyvenu tuo, todėl muzikoje nemoku meluoti.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Aš randu įkvėpimo visur. Tai gali būti nauja pažintis, oras, filmas, gyvenimo istorija, menas ar koncertas. Man pasisekė, turiu labai plačią vaizduotę. Kartais man netgi nereikia kažkokių aplinkybių realiame gyvenime, kad pajusčiau įkvėpimą. Aš galiu įsivaizduoti ir pergyventi viską savo mintyse.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Aš esu gana ambicinga asmenybė ir visada iškeliu sau didelius tikslus. Dabar nenoriu atskleisti visų paslapčių ir planų, bet turiu tikslą, kad mano vardą ir mano muziką sužinotų visa Europa.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, scena, kas tai būtų? Kodėl?

Kad ir kaip būtų keista, aš turiu ekonomisto išsilavinimą. Todėl jeigu (neduok Dieve) reikės rinktis, eisiu ta linkme (šypsosi).

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Tai būtų Hedy Lamarr – man tai legendinė moteris, neprilygstamo grožio aktorė ir modelis, kuri padarė proveržį informacinių technologijų sferoje. (Ji išrado informacijos kodavimo principą, kuris sudaro pagrindą šiuolaikinio Wifi ir Bluetooth ryšiui.)

Kas Tavo gyvenime yra autoritetas? Kodėl?

Mano gyvenime yra du autoritetai – tai yra mano tėvai. Aš labai didžiuojuosi jais, nes taip mylėti, taip vertinti gyvenimą, skleisti šilumą ir šviesą, kad ir kas nutiktų, – moka tik jie.

Koks Tavo mėgstamiausias kūrinys?

Yra daug kūrinių, kurių man labai patinka klausytis. Viskas priklauso nuo nuotaikos. Vieną iš mano mėgstamiausių ir, mano manymu, galingiausių kūrinių aš atliksiu „Lietuvos balso” finalinėse kovose. Labai tikiuosi jūsų palaikymo!

Visas naujienas apie Kathrin dalyvavimą TV projekte galima sužinoti čia: https://www.facebook.com/kathrinkulikofficial/

Leave a Reply