Karolis Šileika: „Skrabalais galima groti bet ką”

Karolis Šileika juokauja, kad muzika slypi jo genuose. Mat pašnekovas užaugo muzikų šeimoje. Paties Karolio didesni muzikiniai ieškojimai prasidėjo nuo 15 metų. O didžiausi kūrėjo atradimai – grojant lietuvišku instrumentu skrabalais. Jie kūrėją sužavėjo savo unikalumu ir skambesiu. Karolį ne kartą buvo galima išvysti ne tik įvairiuose koncertuose, bet ir televizijos projektuose.

Karolis_Sileika_foto_Vaidotas_Vancevicius

Vaidoto Jancevičiaus nuotr.

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika, kūryba? Nuo ko viskas prasidėjo?

Esu gimęs ir užaugęs muzikų šeimoje: tėtis Remigijus Šileika yra kompozitorius ir muzikos pedagogas, mama Irena Šileikienė irgi dirbo pedagoginį darbą, dėstė dirigavimo meną, yra pabaigusi muzikos akademiją, akordeono specialybę. Taigi, muzikalumas manyje jau buvo užkoduotas, užrašytas mano chromosomose (šypsosi).

Papasakok, kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Dalyvauti teko daug kur. Pradedant pasirodymais Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos koncertų salėje, kai mokiausi fortepijono klasėje. Lankiau ir vaikų folkloro ansamblį „Vorusnėlė”, vadovaujamą Dalios Kiseliūnaitės.

Muzika susižavėjau, kuomet man buvo maždaug 15 metų. Mano vyresnė sesė Silvija tiesiog iš kiosko, kur tuo metu buvo pardavinėjami CD, įsigijo plokštelę „Metallica Best Ballads”. Tai buvo lūžis mano gyvenime. Pradėjau domėtis roko ir kita gyvais instrumentais atliekama muzika, pats išmokau groti gitara, tiesiog iš klausos (tuo metu YouTube ir kitų šių dienų gerų dalykų, kurie labai padeda ko nors išmokti, dar nebuvo). Taigi, tuo metu atradau draugų, kurie irgi grojo ir dainavo. Vienas iš jų buvo Edgaras Lubys. Su jo suburta grupe „Amberlife” apkeliavome visą Lietuvą ir Latviją. Šioje grupėje grojau būgnais ir klavišiniais. Taip pat teko apie pusmetį groti projekte „Andrius Rimiškis ir grupė”.

Laikui bėgant po truputį kūriau ir savo autorines dainas. 2007 metais „Tango TV” muzikinių vaizdo klipų apdovanojimuose mano klipas „Meilė yra” užėmė garbingą antrą vietą žiūrovų kategorijoje „Metų vaizdas”. Šį klipą man kūrė mano draugas, video- ir 3D menininkas Dovydas Augaitis.

2011 metais, kai visoje Lietuvoje statė naujas arenas ir mūsų šalyje vyko Europos krepšinio čempionatas, buvo paskelbtas konkursas sukurti naują dainą apie krepšinį. Mėginau laimę ir rezultatu likau gan patenkintas, kadangi man su savo kūrybos daina iš atsiųstų kelių šimtų dainų pavyko patekti į dvidešimtuką, kurį galima paklausyti lietuviškos muzikos platformoje pakartot.lt.

2017 metais pavyko įveikti atrankas ir patekti į LNK televizijos projektą „Mes vieno kraujo”, kuriame įkūnijau ne vieną žinomą atlikėją, tačiau man pačiam labiausiai tikę ir pavykę pasirodymai buvo „Metallica” ir Andrius Mamontovas. 2018 metais su savo kūrybos daina „Nervai” dalyvavau LRT radijo „Naujos dainos konkurse” ir iš dviejų šimtų atsiųstų dainų patekau į 40-uką, kurį transliavo per LRT radiją.

2019 metais dalyvavau TV3 televizijos laidoje „Lietuvos talentai”, kur pasiekiau pusfinalius. 2019 metais LRT televizijos laidoje „Duokim garo” pasirodžiau su skrabalais ir atlikau du kūrinius: vieną – klasikos (armėnų kompozitoriaus Aramo Chačaturiano „Šokis su kardais”), kitą – techno (Martin Garrix-Animals).

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

2016 metais pradėjau lankyti Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblį „Minija”, kuriame groju būgnu ir skrabalais. Taip pat kuriu ir dainas. Nuo šių metų rudens prisijungiau prie grupės „Lotus” iš Gargždų, kurios lyderis Irmantas Korolkovas yra jaunas, aktyvus, veržlus ir jau turintis 12 metų patirties šou versle. Su juo ir dar vienu vyruku beveik kiekvieną savaitgalį vykstame į kurį nors Lietuvos kampelį ir tenai linksminame žmones.

Groji skrabalais. Kuo sužavėjo šis instrumentas?

Skrabalai sužavėjo savo impozantiška išvaizda, unikalumu ir skambesiu. Su jais galima pagroti praktiškai bet kokio žanro kūrinius, jie skamba įdomiai, linksmai. Žavi tai, kad šis instrumentas yra grynai lietuviškas ir vienintelis toks pasaulyje… Jokia kita šalis neturi būtent tokio muzikos instrumento!

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Muzika ir kūryba man yra puiki saviraiška, laisvo laiko praleidimas, prasmės pajautimas. Kad ir kaip banaliai skambėtų, muzika yra mano gyvenimas, o mano gyvenimas yra muzika (šypsosi).

Kokius kūrinius atlieki?

Skrabalais atlieku ir liaudiškus, ir klasikos, ir pop bei rock kūrinius. Be to, ir pats kuriu muziką, groju gitara, dainuoju. Mano kūryba stilistiškai artima rokui, alternatyviajai ar bardų muzikai.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Įkvėpimo man suteikia viskas – gamta, gimtieji kloniai, šeima, naujai sutikti žmonės, kelionių įspūdžiai…

cof

Asmeninio albumo nuotr.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Aš negaliu įsivaizduoti net rytojaus, nes turiu tik čia ir dabar… Manau, svarbiausia tobulėti, judėti į priekį, mažiau filosofuoti, o daugiau dirbti!

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, kas tai būtų? Kodėl?

Aš jau dabar esu „visų galų meistras” (juokiasi). Vien iš muzikos gyventi būtų sunku. Tad dirbu dar ir su vandens filtrais, esu namo pirmininkas. Prieš gimstant antrajai dukrai teko ir tolimųjų reisų vairuotoju padirbti Europoje… Bet dabar manau, kad mano gyvenimas eina teisingu ir tiesiu keliu.

Kas yra tavo autoritetas muzikoje? Gyvenime?

Kalbant apie skrabalus, tai, be abejonės, Regimantas Šilinskas. Nes tik jo dėka susidomėjau šiuo lietuvišku muzikos instrumentu. Jis mane ir pamokė esminių subtilybių grojant skrabalais. Kiti autoritetai man yra Andrius Mamontovas, Algirdas Kaušpėdas, Džeimsas Hetfieldas iš grupės „Metallica”. Gyvenimo autoritetai yra mano tėvai, kurie visuomet žino atsakymus į visus klausimus, ir mano žmona, kuri visada šypsosi, skleidžia gėrį ir šviesą (šypsosi).

1 komentaras

  1. Vidas Žudys

    Karolis jau seniai įrodė kad yra vienas geriausių Lietuvos skrabalininkų

Leave a Reply