Jaunajai džiazo vokalistei muzika – tai bendravimas be žodžių

Šįkart jaunųjų kūrėjų rubrika itin jaunatviška. Mūsų viešnia – jauna perspektyvi atlikėja Meirita Šarkytė. Kūrėja įsitikinusi, kad atrado savo gyvenimo kelią – muziką. Meirita jau spėjo prisijaukinti džiazą, o jos svajonė – savo muzika užburti Ispaniją.

Meirita_Sarkyte_Domo_Rimeikos_foto

Domo Rimeikos nuotr.

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika, kūryba? Nuo ko viskas prasidėjo?

Dainuoti pradėjau nuo mažens. Kiek save pamenu, visada dainuodavau, šokdavau. Dar vaikystėje pradėjau lavinti muzikinę klausą. Tiesa, ją paveldėjau iš mamos. Po darželio įstojau į Eduardo Balsio menų gimnaziją. Būtent čia ir prasidėjo mano muzikinės kelionės pradžia.

Kas labiausiai Tave žavi atlikėjos kelyje?

Labiausiai žavi bendravimas su žiūrovais. Ne žodžiais, o muzika. Žmonėms gali perteikti savo mintis bei jausmus. Taip pat man patinka, kad plečiasi pažįstamųjų ratas. Muzika vienija bendraminčius ir leidžia vieniems iš kitų mokytis bei drauge tobulėti.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Šiuo metu esu besimokanti ir žinias gilinanti džiazo bei populiariosios muzikos vokalistė, auganti su kiekviena diena.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį koncertą? Koks jis buvo?

Didysis išsvajotasis koncertas manęs dar laukia (šypsosi). Tačiau pasirodymų būta, kiekvienas jų palieka geriausias emocijas ir patirtis.

Kas Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Šito klausimo pati savęs klausti pradėjau gana vėlai. Mat anksčiau aš net nesusimąstydavau apie dainavimą. Tačiau dabar žinau, kad muzika mano gyvenime – tai lyg kvėpavimas, bendravimas, valgymas. Net nedrįstu pagalvoti, kad tai galėtų neegzistuoti. Tai yra mano gyvenimas, mano be proto mylima veikla. Būtent joje aš jaučiuosi geriausiai.

Kas Tau yra kūrybos / muzikos esmė?

Muzika man lyg bendravimas be žodžių. Spalva, jausmas, išgyvenimas. Kas gali būti geriau nei dovanoti klausytojams muziką, kuri leidžia tiek daug savęs išreikšti? Muzikos esmė – pajausti tai, kas nenupasakojama žodžiais.

Kokius kūrinus atlieki? Kodėl pasirinkai būtent šią kryptį?

Šiuo metu dainuoju džiazą, elektroninę bei popmuziką. Galbūt ieškau savęs tik viename žanre, bet šiuo metu geriausiai jaučiuosi būtent su džiazu.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Įkvėpimo semiuosi iš artimų žmonių, iš pačios savęs. Dažnai įkvėpimo net nereikia, aš gyvenu muzika ir darau tai su malonumu bet kada.

Prie kokių projektų jau teko prisidėti, o gal ir net laimėti?

Esu dalyvavusi ir tapusi įvairių konkursų laureate, bandžiau laimę „Lietuvos balse”.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Šiuo metu gyvenu Ispanija. Labai noriu ir siekiu išvažiuoti ir ten siekti muzikos aukštumų.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, scena, kas tai būtų? Kodėl?

Jeigu mano gyvenime nebūtų muzikos, norėčiau tapti aktore arba renginių organizatore. Manau, kad turiu tam potencialo, man patinka bendravimas su žmonėmis, nes esu komunikabilus žmogus. Patinka organizuoti.

Kas yra autoritetas muzikos srityje? Kodėl?

Autoriteto neturiu, bet yra begalė dainininkų, kurie mane žavi ir noriai jų klausausi: Whitney Houston, Dee Dee Bridgewater, Ella Fitzgerald.

Leave a Reply