Evelina Tamašauskaitė: „Siekiu lavinti estetinį skaitytojų skonį”

Interjero dizainerės Evelinos Tamašauskaitės rašomas interjero tinklaraštis „e-interjeras.lt” siūlo daugybę būdų, kaip skoningai ir jaukiai įsirengti savo namus. Čia jaunoji kūrėja dalijasi idėjomis, įkvepiančiais interjerais bei įvairiais sprendimais. Mergina perspėja, kad jos kuriamuose interjeruose nerasite visų stilių samplaikos. Mūsų pašnekovė mėgsta tai, kas išgryninta, konkretu ir estetiška. Apie tinklaraštį www.e-interjeras.lt, interjerą ir sėkmės ingredientus – pokalbis su jaunąja kūrėja Evelina.

Evelina_Anusauskaite2

Asmeninio archyvo nuotr.

Kokia buvo Tavo vaikystė bei paauglystė? Koks vaikas buvai?

Vaikystė ir paauglystė buvo labai gera ir rami. Gerai mokiausi, dar lankiau ir muzikos mokyklą. Muzikinė patirtis davė daug teigiamų dalykų. Manau, kad grojimo dėka turiu labai gerą vaizdinę atmintį. Tai labai padeda gyvenime ir darbe: muzikos, ritmo pojūtis vienaip ar kitaip persikelia ir į interjero pasaulį. Žinoma, tai labai lavinantis ir žmogų dvasiškai turtinantis dalykas.

Darželio nelankiau, tad labai anksti prasidėjo savarankiška saviveikla (šypsosi). Darydavau ir atėjusiems pas tėvus svečiams pardavinėdavau eilėraščių knygutes su iliustracijomis. 1-oje klasėje net laikraštuką buvau sukūrusi. Jį pardavinėjau po 1 Lt!

Kodėl pasirinkai interjero dizaino studijas?

Šias studijas pasirinkau, nes pati save pagavau tuo besidominčią. Labai mėgau remontus, vartydavau tėčio žurnalus apie interjerą, netgi glaistydavau sienas, kol tėtis dirbdavo. Tad supratau, kad man tai patinka ir patiks. Net pirmasis darbas, už kurį gavau pinigus, buvo padėti tėčiui dekoruoti sienas. Vasarą dirbau su juo. Ruošdavome sienas: jas glaistydavau, padėdavau išgauti tam tikrą faktūrą. Jau tada žinojau, kad būsiu interjero dizainere.

Kaip kilo www.e-interjeras.lt idėja? Kaip ją įgyvendinai?

Mano būsimasis vyras siūlė rašyti tinklaraštį apie maisto gaminimą, tačiau man ta idėja nelabai patiko. Juk tokių tinklaraščių daug, o aš tikrai negaminu kokių nors šedevrų – mėgstu tradicinį lietuvišką maistą. Tuomet galvoje pradėjo kirbėti mintis, kad galima rašyti ne apie maistą, o apie interjerą. Juolab kad aš studijavau šią sritį. Sužadėtinis davė mintį, kad tai galėtų būti geras darbų pavyzdžių rinkinys ieškant darbo. Darbo jis rasti nepadėjo, tačiau dabar ši veikla man padeda rasti klientų, reprezentuoti save kaip dizainerę. Čia pristatau savo mintis, požiūrį į interjero dizainą. Jau šiek tiek daugiau nei dveji metai rašau šį tinklaraštį ir net neketinu sustoti.

Kalbant apie idėjos įgyvendinimą, kažin ar būtų realizuotas www.e-interjeras.lt be mano sužadėtinio. Man labai pasisekė, kad jis yra programuotojas, ir galiu nevaržydama savęs, negalvodama apie pinigus siūlyti idėjas, tobulinti patį puslapį, jo dizainą, funkcionalumą. Ne paslaptis, kad toks puslapis, kokį turiu dabar, kainuotų tikrai nemažus pinigus. Pradžioje tai buvo standartinė svetainė, sukurta iš šablonų, bet bėgant laikui supratau, kad reikia turėti savitą svetainę, kuri atitiktų norus ir veiktų taip, kaip reikia ir kaip noriu aš pati. Dar iki šiol yra dalykų, kurie neįgyvendinti, nes sužadėtinis taip pat dirba, tad šiam puslapiui skiria laiko po visų kitų darbų.

poilsio zona3

Poilsio zona. Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip veikia Tavo tinklaraštis? Koks jis, Tavo manymu, bus po penkerių metų?

Mano tinklaraštis veikia kiek kitaip nei kiti portalai, skirti interjerui. Galbūt dažnas pagalvoja, kad čia negalima rasti nieko naudingo – aš nerašau, kaip klijuoti plyteles, nepasakoju, kokiame aukštyje montuoti rozetes, neaprašinėju interjero stilių. Rašau apie tai, kas įdomu visų pirma man pačiai. Visą techninę informaciją, visą istoriją apie klasikinį stilių galima rasti ir tuose portaluose, kurių tikslas parduoti reklamą. Mano siekis yra lavinti žmonių estetinį skonį, supažindinti su pasaulinėmis tendencijomis, parodyti, jog klasikinis stilius nėra vienintelis, išmušti tą sovietinį interjero vaizdinį iš galvų. Tai tik mano nuomonė ir niekas neliepia jos skaityti ar ja tikėti, bet daugelis dizainerių sutinka, kad dažno lietuvio estetinis skonis nėra labai geras. Aš kartais net stebiuosi, kur žmonės randa tokių „gražių” pavyzdžių, negi jie tikrai nori gyventi tokioje aplinkoje. Mokslininkų įrodyta, kad kai žmogus žmogų mato dažniau nei kitus, yra didelė tikimybė, kad tie žmonės ims patikti vienas kitam. Aš manau, kad matydami kokybiškus pavyzdžius, žmonės po truputį ims suprasti, kad tai, ką anksčiau įsivaizdavo esant labai gražų interjerą, nėra taip jau gražu. Dabar pasaulis vertina grožį, visi nori gyventi gražiau, nori investuoti į naujoves, tad galbūt naiviai tikiuosi, kad aš galiu tai duoti.

Tikiu, kad po penkerių metų vis dar rašysiu ir pildysiu www.e-interjeras.lt. Nemanau, kad keisis šios svetainės formatas, bet garantuoju, kad atsiras kitos, susijusios su interjeru, nes nenoriu maišyti naujų idėjų su šiuo asmeniniu tinklaraščiu. Esu sugalvojusi keletą naujų projektų, vienas iš jų jau pradėtas vykdyti, bet iki paleidimo dar toli gražu (vis to laiko trūksta). Kas be ko, jie susiję su interjeru – jaučiuosi savo vėžėse, manau, kad galiu dar daug ką nuveikti šioje srityje, galiu patobulinti šią nišą, nes ji tikrai perspektyvi ir iki galo neišnaudota.

Kuo ši veikla naudinga Tau pačiai?

Tai man padeda tobulėti savo profesinėje srityje. Nuolat einu koja kojon su naujausiomis tendencijomis, pastebiu tai, kas madinga interjero pasaulyje, randu gerų idėjų, kurias galiu pritaikyti ir savo klientams. Nenoriu savęs vadinti profesionale, nes dirbu dar neilgai, bet tikrai galiu surinkti gerų idėjų, gerų interjerų nuotraukų, kuriomis pasidalinu su skaitytojais. Beje, labai noriu pabrėžti, kad visos nuotraukos patinka būtent man, juk tai yra tinklaraštis, tad turi būti kažkas asmeniško, aš nesamdau žmonių, kurie parašytų apie tą ar aną, nesitaikau prie minios, nors žinau, ką būtų galima įdėti, kad sulaukčiau daugiau „like”. Man to nereikia. Puslapis nėra komercinis, nepardavinėju reklamos, tad nėra reikalo rinkti kuo didesnę auditoriją, man geriau tegu būna mažiau lankytojų, bet jie tikrai skaitys ir jiems bus įdomu, ką aš darau.

Kuo vadovaujiesi kurdama interjero dizainą?

Kurdama visada galvoju apie tai, kaip suderinti tris dalykus: kad interjeras būtų funkcionalus, kad jis patiktų ir užsakovui, ir man. Nesiimu kurti interjero, jei matau, kad nesutampa skoniai ar požiūriai. Nors gal kiti sakys, kad interjero dizaineris turi prisitaikyti, bet netikiu, kad yra toks bet kurios srities specialistas, kuris mokėtų viską. Visko idealiai nepadarysi, reikia pasirinkti kažkurią kryptį ir stengtis pasiekti savo maksimumą. Be to, jei lipama per save, nėra jokio kūrybinio polėkio ir susikalbėjimo su užsakovu. Leidžiu sau atsisakyti tokių užsakymų, kai matau, kad nebus jokio malonumo dirbti. Žinoma, visada pirmoje vietoje užsakovo norai, aš – tik patariamasis balsas, kuris padeda sudėlioti viską į bendrą visumą.

skandinavisko stiliaus virtuve

Skandinaviško stiliaus virtuvė. Asmeninio archyvo nuotr.

Koks būtų Tavo pačios svajonių interjeras?

Iš tikrųjų neturiu savo svajonių interjero. Man labiau patinka kurti kitiems, girdėti, kad patinka tai, ką siūlau, matyti, kad galiu prisidėti prie kitų kokybiškesnio ir geresnio gyvenimo. Galbūt dabar tas laikas, kai norisi savo mintis, idėjas dalinti kitiems, aš dar tikrai galiu palaukti. Savo būstui neturiu ypatingų reikalavimų, esu labai prisitaikantis prie aplinkos žmogus ir, kai ateis laikas kurti interjerą savo būstui, turbūt išprotėsiu. Kurti sau yra sunkiausia, nes žmogus būtent sau kelia didžiausius reikalavimus.

Kaip vertini šiuolaikines interjero tendencijas?

Šiuolaikines tendencijas vertinu teigiamai ir man dažnai patinka tai, ką matau naujausiuose pasaulio interjero darbuose. Nedrįsčiau kritikuoti nė vienos tendencijos, kad ir kokia svetima ji man būtų, nes kiekvienas žmogus renkasi pagal save. Negalima imti ir pritaikyti kažkurios vienos tendencijos visiems, juk kiek žmonių, tiek nuomonių. Man, žinoma, savaime norisi nors vieną kitą sprendimą pritaikyti ir klientų namuose, ir labai smagu, kai klientai imlūs naujovėms. Žinoma, viskam turi būti saikas. Sakoma, kad klasika bus amžinai madinga. Galbūt, bet man asmeniškai neįdomu dirbti su tuo stiliumi (būtent su tikrąja klasika). Klasikinis stilius turi savo griežtas taisykles ir man asmeniškai trūktų iššūkių ir kūrybinės laisvės. Kiti stiliai, sakyčiau, yra labiau tinkami įvairioms interpretacijoms ir lengviau įsileidžia naujas interjero tendencijas.

Ką patartum kitiems jauniesiems kūrėjams, norintiems realizuoti savo idėjas?

Visų pirma reiktų atrasti tai, kas tave tikrai „veža”, ir susitaikyti su tuo, kad reikės paaukoti savo laisvalaikį, savo savaitgalius bei vakarus. Jei tai nebus veikla, kuri būtų to verta, – neverta gaišti laiko. Niekad nesupratau žmonių, kurie imasi daugybės skirtingų dalykų, vedami tikslo užsidirbti, bet susidūrę su pirmaisiais sunkumais ar pamatę, kad reikia didesnių laiko investicijų, meta tai ir griebiasi kito. Nemanau, kad tai teisingas kelias sėkmės link. Manau, kad skirtingas sritis reiktų išbandyti tyliai. Niekas nežiūrės į jus rimtai, jei matys, kad dažnai keičiate darbą, specifiką ar kuriate vis kitus startuolius.
Patarčiau būti visų pirma užsispyrusiems ir motyvuotiems. Taip pat labai svarbu mokėti planuoti laiką ir tai, ką galima padaryti šiandien, neatidėti rytojui. Žmonės, kurie gyvena kaip studentai – „ai, paskutinę naktį”, greičiausiai galų gale vienaip ar kitaip patirs nesėkmę.

Parašykite komentarą