Evelina Šaltytė: „Muzika – kalba, kuria kalba visas pasaulis”

Jaunųjų kūrėjų rubrikos viešnia Evelina Šaltytė – itin veikli ir ambicinga: mergina ne tik kuo toliau, tuo drąsiau žengia muzikiniu keliu, bet ir sėkmingai spėja studijuoti dvi skirtingas studijų programas. Apie muziką, kūrybą ir gyvenimą – pokalbis su Evelina.

Evelina_Saltyte

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Esu visiška „jautukė” (šypteli). Esu labai užsispyrusi, daug iš savęs reikalaujanti ir siekianti savo užsibrėžtų tikslų. Mano gyvenimo credo: „Jei labai nori – viskas yra įmanoma.”

Kaip apibrėžtum savo veiklą? Nuo ko viskas prasidėjo ir kaip vyksta šiuo metu?

Nuo mažens mėgau dainuoti, buvau muzikali. Darželyje buvau pastebėta ir pakviesta mokytis Eduardo Balsio menų gimnazijoje, tačiau mokymosi krūvis tuo metu man pasirodė per sunkus, tad ketvirtą klasę pradėjau jau paprastoje mokykloje. Niekada nenustojau dainuoti, mane pastebėdavo visos muzikos mokytojos, dainuodavau mokyklos choruose ir kaip choristė, ir kaip solistė. Kelerius metus lankiau brolių Bendžių „Cactus Pro” vokalo mokyklėlę, pradėjau dalyvauti įvairiuose mokyklos talentų šou. Truputį patobulėjusi, įkėliau į internetą savo dainavimo įrašą ir visai netikėtai susipažinau su žmogumi, kuris pakvietė mane dainuoti bare. Taip pat dainuoju visur, kur tik kviečia: savo aukštųjų mokyklų diplomų teikimo ceremonijose, Rugsėjo 1-osios ir kitų švenčių metu; dainuoju gimtadieniuose, krikštynose, vestuvėse. Kol kas esu solo atlikėja.

Kokias studijas pasirinkai? Ar tai siejasi su dabartine Tavo veikla?

Šiuo metu Klaipėdos universitete studijuoju žurnalistiką, o Socialinių mokslų kolegijoje – kūrybos ir pramogų industrijas. Žurnalistiką pasirinkau iškart po mokyklos, man labai patiko bendrauti su įvairiais žmonėmis, išklausyti ir užrašyti jų istorijas. Po metų visai netikėtai aptikau naują Socialinių mokslų kolegijos studijų programą, kuri siejosi su renginių organizavimu, prodiusavimu ir vedimu, ši sritis itin artima mano dabartinei veiklai, iškart supratau, kad būtent tai tikrai norėčiau studijuoti. Nusprendžiau pabandyti abu dalykus studijuoti vienu metu, žinoma, nėra lengva, bet sekasi puikiai ir kitąmet baigsiu abejas studijas!

Kas apskritai Tavo gyvenime yra kūryba bei muzika? Kuo ši sritis Tave sužavėjo?

Muzika yra visur ir visada, tai kalba, kurią supranta ir kuria kalba visas pasaulis. Ji prisitaiko prie tavo nuotaikos, lydi tave, kai norisi juoktis ar liūdėti, šokti ar ilsėtis. Būtent tuo ji mane ir žavi.

Kokia Tavo patirtis muzikos pasaulyje? Kur teko dalyvauti? Prie kokių projektų prisidėti?

Pirmas kartas scenoje buvo dar darželyje, kai dalyvavau „Dainų dainelės” konkurse, po to teko dalyvauti įvairiuose konkursuose su mokyklos choru, na, o dvyliktos klasės pabaigoje nusprendžiau išbandyti savo jėgas TV3 muzikiniame projekte „X faktorius”. Turbūt tai buvo pats didžiausias ir svarbiausias žingsnis, kuriam ryžausi, po šio šou mano muzikinis gyvenimas pasikeitė kardinaliai. Šiuo metu dažniausiai prisidedu prie įvairių savo aukštųjų mokyklų projektų, taip pat šią vasarą pirmą kartą prisidėjau prie Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizavimo, teko kuruoti bliuzo atlikėją Sharrie Williams ir jos grupę. Ši patirtis paliko neišdildomą įspūdį, jei tik bus galimybė, būtinai norėčiau pakartoti.

X_faktoriaus_atranka

“X faktoriaus” atranka. Asmeninio archyvo nuotraukos.

Koks muzikos stilius Tau priimtiniausias?

Turbūt dažniausiai klausau ir atlieku populiariosios muzikos kūrinius. Šis muzikos stilius yra itin plataus spektro, neretai apimantis ir kitų žanrų kūrinius, todėl kiekvienas žmogus čia gali atrasti ką nors sau artimo. Dievinu ritmingas dainas, kurių metu norisi šokti!

Ar pati kuri ir muziką, jos žodžius? Kuo vadovaujiesi kurdama?

Kurti dainų žodžius pradėjau dar mokykloje. Kaip šiandien prisimenu savo pirmąją dainą, kurią sukūriau mokyklos meilei (šypsosi). Tuomet dainos žodžiai atėjo kartu su melodija. Po to sukūriau dar kelias dainas ir kelis dainų fragmentus, bet visi šie kūriniai iki šiol guli paslėpti mano stalčiuje. Ir dabar kuriu dainų žodžius, tiesą sakant, atrodo, kad niekada nenustoju to daryti. Manau, kad visos mintys, idėjos neabejotinai atspindi mano vidinę būseną, tam tikru metu patirtus išgyvenimus.

Kas Tau suteikia įkvėpimo, idėjų?

Dažniausiai įkvėpimas mane užplūsta visiškai netikėtai, pavyzdžiui, kai vairuoju automobilį, kai kur nors tyloje viena vaikštinėju, kai ruošiuosi eiti miegoti arba kai pabundu ryte. Tuomet turiu spėti įsijungti diktofoną ir įsirašyti tai, kas atsirado mano galvoje.

Taip pat esi Jack & Coke grupės dalis. Papasakok apie Jūsų veiklą.

Pradėjusi studijas kolegijoje susipažinau su bendrakursiu Edgaru. Jis kūrė elektroninę muziką, o man patiko dainuoti ir kurti dainų žodžius, supratome, kad susijungę galėtume siekti bendrų muzikinių tikslų. Iš pradžių turėjome labai daug idėjų ir siekių, tačiau dėl įvairių priežasčių dainų, visiškai tenkinančių mūsų lūkesčius, vis neišeidavo sukurti iki galo, atrodydavo, kad kažko trūksta. Buvome kuriam laikui nutraukę savo veiklą, o po kelių mėnesių pertraukos nusprendėme pabandyti vėl. Tuomet Edgaras jau buvo grupės Jack & Coke narys, kur kartu su broliu Eriku toliau kūrė muziką. Ir aš tapau šios grupės dalimi, žiemos pabaigoje išleidome dainą „Higher than the sky”, o dabar toliau dirbame ties milijonu nepabaigtų ir naujų dainų ir tikimės netrukus pasidalinti jomis su visais.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius veiklos metus? Kokie tikslai bei ambicijos?

Ateitį neabejotinai ketinu sieti su muzika. Norėčiau ir toliau kurti bei dainuoti. Svajoju suburti muzikinę grupę ir būti jos dalimi.

Kaip leidi laisvalaikį? Galbūt turi kitų įdomių pomėgių?

Kadangi mano dienos itin įtemptos ir darbingos, laisvu metu labiausiai man patinka tiesiog tinginiauti. Labai labai myliu gyvūnus, tad kai turiu laiko, esant geresniam orui, mėgstu nuvažiuoti į „Mini Zoo”, ten juos pamaitinu, paglostau, pasikraunu geros energijos ir užsitikrinu sau šypseną visai likusiai dienai.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas jis būtų?

Norėčiau dieną praleisti su Marilyn Monroe. Būtų nepaprastai įdomu susipažinti su šia moterimi realiai, pasisemti iš jos išminties, išmokti įvairių moteriškų kerų ir kitų subtilybių (šypsosi).

Kas yra Tavo autoritetas gyvenime? O gal ir muzikos pasaulyje?

Visada labai žavėjausi atlikėja Beyonce ir jos muzikiniais darbais. Manau, kad būtent ją muzikos pasaulyje galėčiau vadinti savo autoritetu.

Leave a Reply