Erika Blinkutė: „Dainuoti gali visi. Tik reikia padėti”

Muzikantė Erika Blinkutė ne tik pati dainuoja, bet ir padeda skirtingo amžiaus žmonėms lavinti balsą. Talentinga mergina ypač daug dėmesio skiria kokybei ir siekia paliesti klausytojų širdis. „Trokštu, kad kiekvienas išgirstų ir pajustų dainos prasmę, jos vibraciją. Siekiu padėti žmonėms kokybiškai lavinti balso aparatą, atskleisti vokalo galimybes. Stengiuosi dainavimu „gydyti”, atpalaiduoti, leisti mėgautis kiekvienu išleistu garsu”, – sako jaunoji kūrėja.

Erika_Blinkute

Asmeninio archyvo nuotr.

Muzikantės gyvenimas… Koks jis?

Muzikantės gyvenimas įvairus. Kiekvienas muzikas jį susikuria skirtingai. Vieni gyvena iš pakvietimų koncertuoti, kiti kuria savo studijas, užsiima individualiomis pamokomis, padeda kitiems siekti puikių rezultatų. Mano, kaip muzikės, tikslas, manau, yra ne tik paruošti mokinį konkursams, bet ir padėti atsiskleisti, tinkamai naudoti vokalą.

Kaip prasidėjo Tavo, kaip kūrėjos ir muzikantės, kelias?

Prasidėjo nuo mažų dienų. Įvairiausi konkursai, renginiai, „Dainų dainelė”. Tai vedė mane link kūrybos, tikros menininkės kelio. Daug patirties sukaupiau būtent ten.

Galbūt teko dalyvauti ir kituose projektuose? Kas Tau pačiai buvo įsimintiniausias ir didžiausias laimėjimas?

Taip, laimėjimai svarbu, bet svarbiau – dalyvavimas ir sukaupta patirtis. Teko tapti ir pianistų konkursų diplomante, laureate. „Muzikos talentų lygos” Grand Prix, „Dainų dainelės” konkursas… Neišskirčiau vieno svarbiausio laimėjimo, nes kiekvienas dalyvavimas atnešė skirtingos praktikos.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Mokau dainuoti skirtingo amžiaus žmones. Dainuoti gali visi. Daugiausia dėmesio skiriu kokybei. Kiekvienas mes galime lavinti balso aparatą, tik tam reikia didelio noro. Aš stengiuosi dainavimu gydyti, atpalaiduoti, stengtis mėgautis kiekvienu išleistu garsu.

Erika_Blinkute1

Asmeninio archyvo nuotr.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Muzika ir kūryba yra dovana, skirta iš aukščiau. Tai kažkas nepaprasto ir neapčiuopiamo. Žinau, kad ne kiekvienas ją turi, todėl stengiuosi tai išnaudoti.

Ką savo muzika stengiesi perteikti klausytojui? Kokią žinutę sieki siųsti?

Svarbiausia klausytojui yra širdis. „Iš širdies į širdį”. Noriu, kad kiekvienas išgirstų, pajustų dainos prasmę, jos vibraciją. Nes dainavimas gali labai daug, ne tik „tiesiog” padainuoti, kad būtų linksma, bet suprasti daug svarbesnius dalykus mūsų gyvenime.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Dainavimas, kūryba ir fotografavimas.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Tikslas – suteikti kiekvienam, kas norės dainuoti, žinių, praktikos. Na, o planai – įvairūs, dabar jų neatskleisiu.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, kokia ji būtų? Kodėl?

Fotografavimas. Tai dar vienas mano hobis, suteikiantis daug džiaugsmo. Regiu dalykus, paprastus, bet kartu ir unikalius. Fiksuoju kiekvieną svarbią akimirką. Tai mane „veža”.

Erikos_Blinkutes_nuotr

Erikos Blinkutės nuotrauka

Kas Tavo autoritetas: muzikoje? Gyvenime? Kodėl?

Mama ir Tėtis. Iš jų paveldėjau muzikos svarbą gyvenime. Jie mane skatino eiti į priekį, siekė, kad būčiau laiminga ir daryčiau tai, kas man labiausiai patinka ir kuo esu apdovanota. Jei ne šeima ir jų meilė, parama nuo mažų dienų, tikriausiai šiandien būčiau kitokia, nei esu dabar.

Leave a Reply