Eiva Dobilaitė: „Mano gyvenimas – tai meilė šokiui”

Šį kartą Jaunųjų kūrėjų rubrikos viešnia – šokėja Eiva Dobilaitė. Mūsų pašnekovė be šokio savo gyvenimo net neįsivaizduotų. Veržli, ambicinga mergina būdama tik 15 metų jau turėjo savo šokių kolektyvą! Nors tikslų ir planų jaunoji šokėja turi daug, tačiau mergina stengiasi gyventi „čia ir dabar” ir maksimaliai išnaudoti likimo siunčiamas galimybes. Apie šokį ir gyvenimą – pokalbis su Eiva Dobilaite.

Eiva_Dobilaite_2

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Stengiuosi būti veržli, energinga, besišypsanti ir mylinti gyvenimą. Tikiu, kad kuo daugiau pozityvumo skleidi, tuo greičiau jis plečiasi ir dvigubai grįžta atgal. Svarbiausia – mylėti tai, ką darai, ir nestabdyti savęs. Reikia dažniau išeiti iš komforto zonos, rizikuoti ir tobulėti.

Kaip apibrėžtum savo veiklą? Nuo ko viskas prasidėjo ir kaip vyksta šiuo metu?

Apibrėžimas telpa į du žodžius – meilė šokiui. Tai ir yra mano veikla. Viskas prasidėjo, kai mama mane vesdavosi į savo tautinių šokių repeticijas. Trepsėdavau jau ten (šypsosi). Būdama ketverių metukų, pradėjau lankyti šokių būrelį. 15 metų pati įkūriau savo šokių kolektyvą. Pradėjau keliauti, stebėti, kas vyksta pasaulyje. Taip augau ir vis dar augu savo srityje. Džiaugiuosi, kad mane supa nuostabūs žmonės, kurie padeda tobulėti ir yra dalis mano gyvenimo. Argi gali kas būti geriau? (šypsosi).

Kokias studijas pasirinkai? Ar tai siejasi su dabartine Tavo veikla?

Pasirinkau choreografijos studijas. Tai neabejotinai siejasi ir siesis su mano veikla bei tikslais.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra šokis? Kuo ši sritis Tave sužavėjo?

Šį jausmą apibūdinti sunku… Šokis visada stebina, sukelia vis kitų emocijų, padeda pažinti save bei kitus. Tai, kas vyksta šokio metu, yra tikra: emocijos, ryšys, šypsenos, energija. Tuo ši veikla ir sužavėjo mane. Jei man liūdna – aš šoku, jei linksma ar tiesiog jaučiuosi pasyvi – vis tiek šoku. Tai atgaivina, išvalo, išlaisvina. Nuostabus jausmas turėti galimybę valdyti savo kūną taip, kaip tau norisi.

Kokia Tavo patirtis šokio pasaulyje? Kur teko dalyvauti? Prie kokių projektų prisidėti?

Su kolektyvu, kuriame pradėjau savo šokėjos kelią, nuveikta labai daug. Daug kur keliauta, laimėta. Kalbant apie mano asmeninius pasiekimus, labiausiai galiu didžiuotis savo kolektyvu „D-EM”. Nors ir nebuvome labai populiari komanda, tačiau šokių pasaulyje mus jau žinojo. Parsiveždavome prizinių vietų ne tik iš Lietuvos. Šis kolektyvas labiausiai mane džiugino tuo, kad tai mano pirmi vaikai, kurie užaugino ir mane (šypsosi). Savo asmeninių laimėjimų irgi turiu, tačiau jų nesureikšminu. Žinoma, džiaugiuosi įvertinimais, tačiau vadovaujuosi principu, kad niekada negalima sustoti.

Eiva_Dobilaite_1

Tarptautiniame studentų šiuolaikinio šokio festivalyje „Shock Academia”. „GoodLife photography” nuotr.

Koks šokio stilius Tau priimtiniausias?

Priimtini visi. Mėgstamiausi yra salsa ir šiuolaikinis šokis. Salsa spinduliuoja energija, žavumu, veržlumu, aistra ir seksualumu, o modernus šokis yra tam tikra istorija, brandumas, linijos, tikrumas ir emocija.

Ar pati kuri ir šokio choreografiją? Kuo vadovaujiesi kurdama?

Choreografiją kuriu ir pati. Nors šiuo metu didesnį malonumą jaučiu šokdama (šypsosi). Vadovaujuosi idėja arba emocijomis, atsiminimais. Svarbiausia, kad žiūrovas pajustų siunčiamą energiją.

Kas Tau suteikia įkvėpimo, idėjų?

Dažnai mėgstu tiesiog pasivaikščioti klausydama muzikos, stebėti žmones, gyvūnus, aplinką. Tai padeda atrasti naujų idėjų. Dar vienas geras dalykas yra bendravimas. Juk aplink begalybė skirtingų asmenybių. Tai labai įdomu ir plečia akiratį.

Kaip įsivaizduoji artimiausius veiklos metus? Kokie tikslai bei ambicijos?

Sunku nuspėti, kas bus toliau. Man patinka gyventi šia akimirka ir ją maksimaliai išnaudoti. Žinoma, artimiausias tikslas šiuo metu pabaigti studijas, įgyti kuo daugiau žinių, pakeliauti bei bendrauti. Tikslai yra nemaži, o ambicijų man niekada netrūko. Tiesiog viskas po truputį dėliojasi natūraliai. Svarbiausia, kad turiu galimybę judėti tinkamu keliu. Viską stengiuosi atlikti maksimaliai gerai.

Eiva_Dobilaite

Konkurse „Baltic salsa show cup”. Igno Balčiūno nuotr.

Kaip leidi laisvalaikį? Galbūt turi kitų įdomių pomėgių?

Dažniausiai, kai tik turiu laisvo laiko, miegu. Labai vertinu šią pramogą (šypsosi). Jei atsiranda laisvo laiko, stengiuosi daugiau dėmesio skirti šeimai, nes turiu retą galimybę ją aplankyti. Ir, žinoma, labai myliu jūrą. Todėl ją dažnai aplankau ir labai džiaugiuosi, kad gyvenu būtent Klaipėdoje, tai pats geriausias miestas Lietuvoje!

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas jis būtų?

Jei atvirai, tai net neįsivaizduoju. Yra be galo daug įdomių asmenybių, tad sunku kažką išskirti. Pasinaudosiu vieno man labai brangaus žmogaus pasakyta idėja, kad pats geriausias dalykas būtų turėti pagyvenusių žmonių patirties, o su ja tik dar labiau tobulėti (šypsosi).

Kas yra Tavo autoritetas?

Man didžiausias autoritetas yra Mama. Didžiuojuosi ja ir stengiuosi pasinaudoti kiekvienu jos patarimu. Tai nuostabus žmogus, kuris visada yra šalia ir be galo palaiko.

Leave a Reply