Einoras Degutis: šokėjo sėkmė – atkaklus darbas

Jaunųjų kūrėjų rubrikos svečias šokėjas Einoras Degutis ant parketo sukasi jau 15 metų. Nors sportinių šokių pasaulyje vaikino vardas jau puikiai žinomas, jo patirties bagaže – begalė laimėjimų, tačiau pats apie savo pasiekimus Einoras kalba kukliai. Talentingasis šokėjas įsitikinęs, kad sėkmę ir pripažinimą lemia sunkus ir nuoseklus darbas. Trumpas, tačiau kupinas šypsenų interviu su jaunuoju kūrėju.

Einoras

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Esu aktyvus, komunikabilus. Man visuomet reikia veiklos, negaliu tiesiog sėdėti namie prie televizoriaus ekrano. Credo galbūt neturiu, tačiau tikiu, kad per sunkų ir nuoširdų darbą galima labai daug ko pasiekti ir įgyvendinti.

Ką šokis ir apskritai kūrybinė veikla reiškia Tavo gyvenime?

Tai dalis mano gyvenimo, kupina jausmo. Mane žavi tai, kad šokant galima jausti kiekvieną savo kūno dalelę, judančią muzikos ritmu. Kai buvau 4 metukų, mama mane pirmą kartą nuvedė į šokių pamoką. Nuo tada ir pradėjau šokti sportinius šokius. Tuomet dar buvau per mažas, kad suprasčiau, ką man reiškia šokiai. Bet dabar galiu drąsiai pasakyti, kad per eilę metų be jų savo gyvenimo neįsivaizduočiau. Šios srities nekeisčiau į nieką.

Papasakok, koks Tavo, kaip šokėjo, kelias?

Tikrąjį šokėjo kelią pradėjau būdamas 8 metų. Nuo tada mano kasdienybė – varžybų maratonai, fizinės ištvermės treniruotės, papildomos pamokos. Šis pasirinkimas nėra lengvas, tačiau vertas sunkaus darbo.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį pasirodymą? Koks jis buvo? Kokias emocijas kėlė?

Paties pirmojo nepamenu, tačiau visuomet su šypsena prisimenu, kuomet dar būdamas jaunas berniukas šokau Gargždų kultūros centre. Tuomet dar buvau su ilgais plaukais iki pečių (šypsosi). Buvo linksma.

Kokia Tavo patirtis šokio pasaulyje? Kur teko dalyvauti? Prie kokių projektų prisidėti?

Iš šalies žvelgiant – mano patirtis didžiulė. Konkursų, varžybų išvardyti vieno interviu tikrai nepakaktų (šypteli). Per 15 metų aplankiau kone visą pasaulį. O kiek visko dar laukia priešakyje…

Kas Tau yra šokio esmė?

Malonumas, lavinantis klausą ir kūną.

Kas Tave įkvepia?

Pasiekimai.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius veiklos metus? Kokie tikslai bei ambicijos?

Dabar, kai perėjau į paskutinę – suaugusiųjų – grupę, sieksiu joje parodyti puikius rezultatus. Atidavęs visas jėgas šioje grupėje, žengsiu dar toliau. Norėčiau šokti bent jau TOP pasaulio reitingo varžybose.

Koks Tavo hobis, kaip leidi laisvalaikį?

Laisvo laiko – itin mažai, nes kasdien treniruotės, o beveik kiekvieną savaitgalį – varžybos. Tačiau ištaikęs atokvėpio minutę – lekiu žvejoti. Atrodo nesuderinama: šokėjas ir žvejyba, tačiau ši veikla mano mėgstamiausia!

einoras1

Einoras Degutis ir Areta Šeškaitė. Egio Kri nuotr.

Galbūt turi autoritetų šokio srityje? Jei taip, kas jie ir kodėl?

Autoritetų neturiu. Tiesiog stebiu įvairius vaizdo įrašus, kaip šoka geriausi pasaulio šokėjai.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Šio klausimo tikrai nesitikėjau (šypsosi). Gal tiesiog laiką atsukčiau atgal ir priversčiau save dar daugiau dirbti.

Leave a Reply