Edita Pronckutė: atsirinkti, kokį nori save matyti

Jaunųjų kūrėjų rubrikoje karaliauja muzika ir šypsenos. Mūsų viešnia – energija, pozityvumu ir motyvacija užburianti Edita Pronckutė. Būti dainininke – išsipildžiusi jos vaikystės svajonė. Jau dabar klaipėdietės lyrinės, klubinės, popstiliaus ir net liaudiškos dainos sutraukia minias klausytojų, o merginos patirties bagaže – ne vienas televizijos projektas.

Edita_Pronckute_fotopolis_lt

Fotopolis.lt nuotr.

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika? Nuo ko viskas prasidėjo?

Muzika atsirado anksti – dar darželyje. Ten dainuodavome kartu su kitais grupės vaikais, pasirodydavome ir per šventes. Tuomet ta muzika buvo kaip žaidimas, vaidinimas, nes mėgdavau įsivaizduoti save kaip dainininkę: namuose pasileisdavau kokią smagią dainą ir dainuodavau, rengdavau savo pasirodymus, ant lovos sustatydavau žaislus, kurie be teisės atsisakyti tapdavo mano žiūrovais, ir pradėdavau savo šou. Tuomet – mokykla, nuo antros klasės užsirašiau į mokyklos popchorą „Lašelis” (mokytoja – Lidija Portnych), kur išmokau laikyti mikrofoną, sužinojau, ką reiškia tokios sąvokos kaip „ritmas”, „artikuliacija”, „falcetas” ir t. t. Prasidėjo koncertai, išvykos į kitas mokyklas, o ketvirtoje klasėje pradėjau dainuoti ir kaip solo atlikėja. Dar po metų prasidėjo įvairūs respublikiniai konkursai, pirmasis „Grand Prix” laimėjimas ir kiti apdovanojimai. Tai tokia ta pradžia, prasidėjusi nuo vizijos ir begalinio noro dainuoti.

Kuo labiausiai įtraukė dainininkės kelias?

Aš tiesiog labai mėgau dainuoti. O kelias, kuriame esu dabar, ir atsirado iš to noro, darbo, motyvacijos. Kai manęs paklausdavo, kuo norėčiau būti užaugusi, dažniausiai atsakydavau, kad dainininke. Tuo metu pati turbūt dar nesuprasdavau, kas tai, bet muzika tiesiog buvo mano gyvenimo būdas, todėl net nesistengdavau ieškoti kitų atsakymų.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Šiuo metu studijuoju lietuvių filologiją ir anglų kalbą, koncertuoju su grupe, dalyvauju viename LNK projekte, o būdama Klaipėdoje dalį laiko praleidžiu įrašų studijoje.

Kaip apibūdintum savo atliekamas dainas? Koks jų stilius Tave pačią žavi labiausiai?

Iš tiesų tai atlieku įvairaus stiliaus dainas – mėgstu ir lyrines, ir klubines, daugiausia popstiliaus. Tačiau patinka ir ne tiek populiarios liaudiškos dainos, kurios žavi savo autentiškumu ir melodijomis. Bet labiausiai žaviuosi, ko gero, r&b ir pop- stiliais.

Galbūt ir pati kuri dainas? Jei taip, kaip manai, koks Tavo kūrybos braižas?

Taip, kuriu, ir tikiuosi, kad dar šiais metais pasirodys mano pirmasis singlas! O dėl braižo – bus matyt, kol kas esu savo pačios kūrimo procese, tačiau manau, kad mano dainos nebus nutolusios nuo populiariosios muzikos – gal tik su kokiais unikaliais muzikiniais motyvais. Nenoriu nusistatyti kažkokių ribų – laikas parodys.

Dalyvavai ne viename tarptautiniame konkurse bei tokiuose televiziniuose projektuose kaip LRT „Dainų daina”, „Lietuvos balsas”. Pasidalink įspūdžiais ir įgyta patirtimi.

Įspūdžių labai daug ir įvairių. Pradedant nuo įvairiausių pažinčių, baigiant asmenybės augimu ir didesniu pasitikėjimu savimi. „Dainų daina” buvo projektas, kuriame pirmą kartą pasirodžiau TV ekrane. Tuo metu man buvo didelis iššūkis dainuoti didelei auditorijai, žinant, kad šį projektą stebi kone visa Lietuva. Na, o „Lietuvos balse” – pažintys su žinomiausiais Lietuvos atlikėjais ir prodiuseriais, filmavimų užkulisiai, interviu bei visi kiti dalykai, skatinantys išlipti iš savo komforto zonos. Tokia patirtis užgrūdina, todėl džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pamatyti televizinę erdvę iš arčiau.

Kas Tau pačiai buvo įsimintiniausias ir didžiausias laimėjimas atlikėjos karjeroje?

Pirma atėjusi į galvą mintis – kai su grupe pasirodėme prieš 1000 žmonių: minia plojo, šoko, o mane apėmė euforija. Dar dabar atsimenu tą neapsakomą jausmą. O patys didžiausi laimėjimai dar laukia ateityje.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Taip, kaip yra oras, taip mano gyvenime yra ir muzika. Man tai – būdas išsikrauti, išreikšti save – dainuodama jaučiuosi laiminga.

Edita_Pronckute_Lietuvos_balsas_LNK_foto

TV projektas “Lietuvos balsas”. LNK archyvo nuotr.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Įkvėpimo man suteikia knygos, filmai, atlikėjai, kartais – tiesiog kasdienės situacijos ar atsitiktinai sutikti žmonės. Manau, kad įkvėpti gali bet kas, svarbu to įkvėpimo „nepamesti” ir kažką su juo daryti, išreikšti jį tam tikra forma.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Ir toliau noriu tobulėti, galbūt atrasti savo stilių, sukurti keletą dainų, koncertuoti.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, kokia ji būtų? Kodėl?

Studijuoju kalbas, tad galbūt kažkas redagavimo ar rašymo srityje. Nors, manau, tuomet tiesiog rašyčiau dainas, tad nuo muzikos toli nutrūkti neįstengčiau ir net nenorėčiau (šypsosi).

Kas Tavo autoritetas: muzikoje? Gyvenime? Kodėl?

Muzikoje – atlikėjai Beyonce, Jessie J, Dua Lipa, Ed Sheeran. Gyvenime vieno autoriteto neturiu, tačiau manau, kad iš kiekvieno sutikto žmogaus galima išmokti ko nors naujo, tiesiog reikia atsirinkti, kas tau svarbu ir kokį nori save matyti.

Leave a Reply