Dominykas Puzinas: fizikas su būgnininko lazdelėmis

Gimęs ir užaugęs muzikantų šeimoje Dominykas Puzinas ir dainuoja, ir groja mušamaisiais. Aktyvus jaunasis kūrėjas yra subūręs ne vieną grupę, dalyvavęs įvairiuose konkursuose bei įvertintas prizinėmis vietomis. Talentingasis pašnekovas džiaugiasi, kad muzika ir kūryba leidžia suteikti džiaugsmo ne tik sau, bet ir klausytojams. O jausmas, kuomet groja ar kuria naują dainą, – padeda pamiršti problemas bei išreikšti save. Kūrėjo svajonė – dar labiau tobulėti kaip muzikantui ir išleisti albumą.

Dominykas_Puzinas_foto_Ignas_Kalnietis

Igno Kamarausko nuotr.

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika, kūryba? Nuo ko viskas prasidėjo?

Mane muzika lydėjo visur ir visada, nuo pat mažens. Visa šeima muzikuoja, tad aš buvau ne išimtis. Nuo 8-erių pradėjau lankyti muzikos mokyklą. O kūryba atsirado žymiai vėliau, gimnazijos laikais. Pasiskolinau midi klaviatūrą iš muzikos mokytojų gimnazijoje ir pradėjau mokytis kurti kompiuteriu, ačiū joms (šypteli).

Kodėl pasirinkai būtent būgnus? Kuo patraukė šis instrumentas?

Pasirinkau ne konkrečiai būgnus, bet mušamųjų instrumentų specialybę Juozo Karoso muzikos mokykloje. Tuo metu Klaipėdoje mušamieji nebuvo populiarūs, buvau vos trečias moksleivis, atėjęs pas savo mokytoją Bronių Montvidą. Būtent specialybės nepopuliarumas lėmė tai, kad pasirinkau juos. Dar viena priežastis – mano tėtis būgnininkas, jau eidamas į darželį buvau jais susižavėjęs.

Papasakok, kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Muzikos mokyklos laikais dalyvavau Juozo Pakalnio pučiamųjų-mušamųjų instrumentų konkursuose, kiekvieną kartą patekdavau tarp laureatų. Su džiazo ansambliu „Stop JAZZ” (vadovas Deividas Kontrimas) konkurse „Jazz Fontanas” taip pat kiekvienąkart tapdavome prizininkais, esame groję ir Klaipėdos pilies džiazo festivalyje. Su savo pirmąja įkurta grupe „Sirupas” teko dukart dalyvauti muzikos klubo „Tamsta” organizuojamame konkurse „Garažas”. Pirmąkart į finalą patekti nepavyko, tačiau po metų patekome, tai jau buvo didelis pasiekimas. Su dabartine grupe „Celsijus” dalyvavome „Novus’e” bei tame pačiame „Garaže”. Abiejuose konkursuose tapome finalininkais.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Oficialiai esu fizikas, bet praktiškai – muzikantas.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį koncertą? Koks jis buvo?

Grodamas per savo pirmąjį atsiskaitymą-koncertą turbūt iš jaudulio pridariau begales klaidų (šypsosi). Su kiekvienu kolektyvu pirmieji koncertai buvo skirtingi. Labiausiai įsiminė pirmasis koncertas su „Celsijumi”, kai „Lofto” antrajame aukšte surinkome daugiau žmonių nei pagrindinės scenos muzikantai, groję tuo metu per „FiDi 49″.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Saviraiškos būdas, kuris padeda pamiršti problemas ir priverčia jaustis gerai.

Kas Tau yra kūrybos ir muzikos esmė?

Suteikti sau ir kitiems džiaugsmo, kurį jauti grodamas ar kurdamas naują dainą. Nėra nieko malonesnio nei klausytojai, kartu dainuojantys tavo dainą.

Dominykas_Puzinas

Fiziko dienos šventėje „FiDi“. Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Kokius kūrinius atlieki? 

Daugiausiai atlieku funk / soul žanro kūrinius, ten turbūt ir jaučiuosi geriausiai. Tiek grodamas būgnais, tiek dainuodamas.

Kaip atrodo Tavo muzikos kūrimo procesas? Kas suteikia įkvėpimo?

Mano kūrybos procesas paprastas: pirma ritmas ir melodija, o paskui, sukūrus instrumentuotę, pradeda rašytis ir žodžiai. Įkvėpimas dažniausiai ateina netikėtai – ar improvizuojant su grupe studijoje, ar sėdint namie ir žiūrint pro langą. Bet būna ir taip, kad einu universiteto link ir vis įrašau į telefoną kokį bosinės gitaros „rifą” balsu.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje?

Niekaip neįsivaizduoju. Galbūt gims koks naujas žanras, gal dar kas. Bet kas bus, tas bus.

Kokie tikslai bei ambicijos?

Išleisti albumą ir nenustoti tobulėti kaip muzikantui.

Dominykas_Puzinas1

Asmeninio albumo nuotr.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Prince. Kiek esu skaitęs ir girdėjęs apie jį, tai labai įdomi asmenybė ir unikalus muzikantas. Gaila, kad jau mirė.

Kas Tavo gyvenime yra autoritetas? Kodėl?

Nežinau, ar nustebinsiu, bet neturiu tokių. Supratau, kad jei turi autoritetą, tada pradedi save su juo lyginti ir imi jaustis blogai, nes esi ne toks, kaip jis.

Koks Tavo mėgstamiausias kūrinys?

Stevie Wonder „Superstition”. Jei paklausote šios dainos, fortūna atsisuka į jūsų pusę. Turbūt.

Leave a Reply