Aušros Vaštakaitės erdvė su daugybe pasaulių

Ausra_Vastakaite2

Asmeninio archyvo nuotr.

Šįkart jaunųjų kūrėjų rubrika muzikali. Mūsų viešnia – kontrabosininkė, vokalistė, dainų bei aranžuočių autorė, prodiuserė Aušra Vaštakaitė. Pašnekovei muzika – tai erdvė su daugybe pasaulių, kuriuose ji gyvena, po kuriuos kasdien keliauja, kur yra laisva, galinga ir laiminga. Apie muzikantės kelią, kasdienybę ir artimiausius planus – pokalbis su Aušra.

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Esu impulsyvi, šiek tiek melancholiška ir labai juki moteris. Mėgstu kvailioti, dažnai žiūriu į dangų ir pastoviai niūniuoju. Neįsivaizduoju gyvenimo be knygų ir be gyvūnėlių. Credo neturiu.

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika, kūryba? Nuo ko viskas prasidėjo?

Kaip ir mano gyvenimas, taip ir muzika prasidėjo nuo muzikalios šeimos. Tada sekė laipsniškas tobulinimasis įvairiose muzikinio ugdymo įstaigose. Kurti muziką pabandžiau jau studijuodama universitete.

Kodėl pasirinkai būtent kontrabosą? Kuo patraukė šis instrumentas?

Grojau ir studijavau gitarą, vėliau įsigijau bosinę. Kai atsirado galimybė prisiliesti prie kontraboso, tai buvo savotiškas iššūkis, tarsi žaisdama perėjau prie šio instrumento ir jį pamilau.

Papasakok, kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Su „Hit-Kick” grupe turėjome begalę koncertų įvairiose Lietuvos vietose, įvairiausiomis progomis, įvairiausiems klausytojams. Su teatro pastatymais ir spektakliais gastroliavome ir rodėmės įvairiuose festivaliuose ir renginiuose. Lialiastygos programą taip pat teko pagroti ir konkursuose, ir festivaliuose. O laimėjimais laikau tą jausmą, kai po pasirodymo jauti, kad viskas pavyko taip, kaip norėjai.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Šiuo metu intensyviai repetuojame su grupe „Svingulingu”, darome įrašus, kuriame, koncertuojame su „Hit-Kick” grupe, plėtoju Lialiastygos projektą. Visa mano veikla – tai muzikanto gyvenimas: koncertai, repeticijos, kūryba, repeticijos, koncertai, kūryba, koncertai, repeticijos… (šypsosi).

Galbūt prisimeni savo pirmąjį koncertą? Koks jis buvo?

Jei taip tiksliai chronologiškai, tai pirmasis mano koncertavimas įvyko, kai buvau trejų. Jo nepamenu, tad nelabai ką galiu papasakoti. Šiaip mokykloje ir studijų metais koncertai man asocijavosi tik su dideliu stresu ir niekuo daugiau. Kai sulaukiau lūžio, to supratimo, kad pasirodymas yra žaidimas, kuriam turi labai gerai pasiruošti, tada dingo baimė ir atsirado džiaugsmas, kad gali dalintis muzika su kitais.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Man muzika – tai erdvė su daugybe pasaulių, kuriuose gyvenu, po kuriuos keliauju kasdien, kur esu laisva, galinga ir jaučiuosi laiminga. O kūryba yra sparnai.

Kas Tau yra kūrybos / muzikos esmė?

Muzikos esmė… Gal žmogus, esantis joje? Kai ten patenki, gal tampi ta esme?

Kokius kūrinius atlieki? Kaip manai, koks Tavo kūrybos braižas?

Su grupe „Hit-Kick” grojame gypsy džiazą, modifikuojame žinomas dainas ir paverčiame jas beveik naujais kūriniais. Grupėje „Svingulingu” kuriame elektronines džiazo kūrinių versijas. Aranžavimas yra ypatingas menas, reikalaujantis profesinių žinių ir gebėjimų profesionaliai žongliruoti muzikos kalba ir stiliaus elementais, kartu teikiantis labai daug kūrybinio džiaugsmo bei atradimų. Esu sukūrusi muziką 13 spektaklių. Lialiastyga – mano kūrybinis slapyvardis, kai kuriu ir atlieku savo dainas. Muzikoje niekada nemeluoju. Visada sulaukiu, kol ateina tas tikras žinojimas, kaip tai turi skambėti.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Ausra_Vastakaite3

Mane visada įkvepia jūra ir visoks kitoks didelis vanduo.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Norėčiau visad išlikti laisva ir tai, ką darau, daryti geriausiai kaip galiu. Ir slopinti ego.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, kas tai būtų? Kodėl?

Galbūt būčiau dailininkė. Arba bibliotekininkė. Arba jūreivė.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Gal M. K. Čiurlionis. Arba Amy Winehouse.

Kas Tavo gyvenime yra autoritetas? Kodėl?

Augau kūrybingų ir drąsių asmenybių apsupty. Ir dabar mane supa tokie žmonės. Iš jų visada randu ko pasimokyti.

Koks Tavo mėgstamiausias kūrinys?

Atsakyti į šitą klausimą man neįmanoma.

Parašykite komentarą