VDA Nidos meno kolonija kviečia rezidentus ir tyrėjus

VDA Nidos meno kolonija kviečia teikti paraiškas 2017–2018 m. rezidencijų programai ir 7-ajam interformato simpoziumui.]

NMK_kvietimas

Kira O’Reilly (UK/FIN) „Nederanti jūra”, menininkės pasivaikščiojimas / performansas / pranešimas 6-ojo Interformato simpoziumo metu, 2016. Andrej Vasilenko nuotrauka

Rezidencijų programa Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje skirta jauniems ir patyrusiems menininkams, dizaineriams, architektams, kuratoriams ir menotyrininkams, meno kritikams, rašytojams bei filosofams iš Lietuvos ir užsienio. Pabaltijo šalyse NMK yra didžiausias toks rezidencijų, edukacijos ir meno centras, suteikiantis galimybę gyventi, dirbti ir kurti Baltijos jūros pakrantėje, Kuršių nerijos nacionaliniame parke. 2011-aisiais veiklą pradėjusioje Nidos meno kolonijoje per beveik 6-erius metus rezidavo apie 300 menininkų ir kultūros lauko atstovų.

Profesionalios kūrybinės erdvės, laboratorijos ir menininkų bendruomenė. Kūrėjai ir tyrėjai, ieškantys ramios aplinkos gali išnaudoti ne tik vietos specifiką, bet ir naujas kolonijos erdves, o norintys kurti meno kūrinius ar procesus gali naudotis profesionalia įranga ir darbui su įvairiomis medžiagomis bei naujausiomis medijomis skirtomis laboratorijomis.

Rezidencijų atmosfera ir intensyvumas Nidos meno kolonijoje priklauso nuo sezono ir vykstančių renginių. Kolonijoje nuolatos būna nuo 7 iki 70 žmonių. Rinkdamiesi tinkamiausią rezidavimo laiką, atkreipkite dėmesį, kad rugsėjį, dalį gegužės ir birželį pagrindiniame Kolonijos pastate praktiką atlieka Vilniaus dailės akademijos meno, architektūros ir dizaino studentai; rugpjūtį čia galite sutikti Nidos doktorantų mokykloje dalyvaujančius tyrėjus ir paskaitas vedančius profesorius; nuo spalio iki balandžio galite mėgautis vienatve, kartkartėmis sudrumsčiama ar pagyvinama kitų menininkų, vizituojančių dėstytojų ir meno studentų.

Gyvenimo ir socialinės sąlygos. Kiekvienam rezidentui suteikiama viena iš penkių studijų – 65 kv. m dviejų aukštų erdvė su visais būtinais patogumais.

Individualios rezidencijos

Rezidencijos laikotarpis: 2017 m. rugpjūtis – 2018 liepa
Rekomenduojama rezidencijos trukmė: 2 mėnesiai
Galima rezidencijos trukmė: nuo 1 iki 4 mėnesių.

Stipendijos ir kaina: Šiuo metu stipendijų Kolonija pasiūlyti negali, tačiau kviečia dalyvauti Neringos savivaldybės meno stipendijos konkurse. Ši stipendija skirta Lietuvos vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros, dailės istorijos, teorijos ir kritikos profesionalams. Stipendijos dydis – 600 EUR. Konkurso dalyvis turi pateikti su Neringos socialiniais, kultūriniais ir gamtiniais aspektais susijusį projekto pasiūlymą. Paraiškos stipendijai gauti priimamos iki šių metų kovo 15 dienos. Studijos ir gyvenamojo ploto nuoma yra 400 EUR/mėn. (spalio–gegužės mėnesį rezidentams iš Lietuvos taikoma 300 EUR/mėn. kaina), į nuomą įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai, naudojimasis kolonijos turima technine įranga, Wi-Fi, bendrosiomis erdvėmis ir dviračiais.

Galimybė vesti edukacines dirbtuves: Planuojantiems Nidos meno kolonijoje reziduoti 2017 m. rugsėjį–gruodį, siūlome pasinaudoti galimybe vesti edukacines dirbtuves vietinėse Nidos švietimo įstaigose (Neringos gimnazijoje ar meno mokykloje). Už šią veiklą siūlome ~200 eurų užmokestį.
Atrinktiems kandidatams pageidaujant, išsiunčiamas laiškas ar rekomendacija, galinti pasitarnauti individualioms stipendijos paieškoms.

Nidos doktorantų mokyklos rezidencija meno ir mokslo doktorantams

Rezidencijos laikotarpis: 2017 m. liepa – rugsėjis (1 arba 2 mėn.).

Nidos doktorantų mokykla yra NMK laipsnio nesuteikiantis akademinis padalinys, organizuojantis intensyvius kursus ir rezidencijas. Doktorantų mokyklos projektą bendrai su VDA Nidos meno kolonija rengia Aalto universitetas (Helsinkis, Suomija). Rezidentūros programoje Nidos meno kolonija kviečia dalyvauti menininkus bei humanitarinių mokslų tyrėjus, doktorantūrą studijuojančius bet kuriame kitame pasaulio universitete ar akademijoje. Šios mokyklos tikslas – naujas žinias generuoti už įprastų mokymosi modelio ribų bei tapti patrauklia Europos akademines meno institucijas jungiančia alternatyva antrosios pakopos studijas baigusiems studentams.

Nidos doktorantų mokyklos vasaros kursų sesija vyks 2017 m. rugpjūčio 21 – 26 d. ir šiemet bus skirta vizualiųjų menų, dizaino ir architektūros tyrimų metodams ir metodologijoms. Daugiau apie šių metų Nidos doktorantų mokyklą.

Tarp patvirtintų dėstytojų: dr. Joanne Morra (Central Saint Martin koledžas, Londono menų universitetas), dr. Marquard Smith (Journal of Visual Culture ir Londono universitetinio koledžo edukacijos institutas), prof. Juha Suoranta (Tamperės universitetas, Suomija).

Kaina: doktorantų rezidencijoms galioja tokios pat sąlygos kaip ir individualioms rezidencijoms, tačiau atrinktiems rezidentams užtikrinamas nemokamas dalyvavimas vasaros kursuose, o už dalyvavimą suteikiami 5 ECTS kreditai.

7-asis interformato simpoziumas „Palei linijas: žemėlapiuoti ir vaikščioti”

7-asis interformato simpoziumas vyks 2017 m. gegužės 19 – 22 dienomis.
Šįkart simpoziumas suburs per 40 profesionalų (menininkų, muzikantų, filosofų, mokslininkų archeologų ir kitų sričių tyrėjų) apmąstyti liniją kaip pagrindinį vizualinių žinių elementą ir mediją. Naudodamasis linija kaip simboliniu, metaforiniu ir analitiniu instrumentu simpoziumas atskleis įvairias strategijas kaip susieti šiandieninę kultūros ir visuomenės būklę per braižymo, žemėlapiavimo, piešimo, vaikščiojimo, įrašymo, atlikimo, rašymo, skaitymo ir dainavimo metodus. Daugiau apie koncepciją ir sąlygas.

Patvirtinti menininkai ir pranešėjai: Awst & Walther (UK/DE), Zbyněk Baladrán (CZ), Vitalij Červiakov (LT), Nikolaus Gansterer (AT), Morten Norbye Halvorsen (NO), Lina Lapelytė (LT), Karen O’Rourke (FR/USA), Marcus Steinweg (DE), Jessica Warboys (UK) ir kiti.
Kuratoriai: Thomas Thiel (DE) ir dr. Vytautas Michelkevičius (LT).

Kaina: 150 EUR (studentams 100 EUR). Į kainą įskaičiuotas apgyvendinimas triviečiame kambaryje (ribotas vietų skaičius) Nidos meno kolonijoje ir maitinimas.

Visos paraiškos priimamos iki 2017 m. kovo 15 d. Jas prašome siųsti elektroniniu paštu info@nidacolony.lt, laiško temos laukelyje įrašant raktinį žodį (individuali rezidencija, doktorantūros rezidencija arba simpoziumas). Teikiant paraiškas prašome vadovautis paraiškų teikimo tvarka.

Leave a Reply