Thomo Manno festivalis skelbia esė konkursą

Tradicinis festivalis, rengiamas Thomo Manno kultūros centro, Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, iškeliančią šiandieniame pasaulyje aktualius istorijos, kultūros, visuomenės gyvenimo klausimus.

Tomo_Mano_festivalis_Zodzio_programa

Organizatorių archyvo nuotr.

Norėdamas skatinti jaunimo sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centro kuratoriumas antrus metus iš eilės skelbia esė konkursą festivalio tema. Thomo Manno kultūros centro veiklą remia Lietuvos kultūros taryba, o šio projekto finansavimui ir jaunosios kartos pritraukimui į Thomo Manno festivalį didelį dėmesį skiria Goethe’s institutas Vilniuje.

Šiųmečio dvidešimt antrojo Thomo Manno festivalio tema – „Su gera mina pasveikinti demokratinį Naują pasaulį”. Ji įeina į Pirmojo pasaulinio karo šimtmečiui skirtą ciklą, ir visų pirma nurodo 1918-metų įvykius – karo pabaigą, o kartu su juo – senųjų imperijų žlugimą ir naujųjų demokratinių Europos valstybių atsiradimą. Plačiau apie festivalio temą – čia

Laukiame esė, kurios ne tik prisimintų Lietuvos moderniojo valstybingumo istoriją, ne tik aptartų iššūkius, su kuriais 1918-aisiais (ir dar kartą 1990-aisiais) kurdama valstybę susidūrė Lietuvos politika, bet ir pasvarstytų apie iššūkius, kuriuos visai visuomenei ir kiekvienam iš mūsų kelia šiuolaikinio pasaulio prieštaros – viena vertus, nepaprastai dinamiška kaita ir sunkiai aprėpiama įvairovė, kita vertus, dėl įvairių priežasčių vis paminamos demokratinės vertybės ar paprasčiausia pagarba kitam žmogui.

Trijų geriausių esė autoriai festivalio metu viešės Nidoje (apmokama kelionė Lietuvoje ir nakvynė), dalyvaus festivalio renginiuose, bus apdovanoti festivalio atminimo ženklais ir Thomo Manno knygomis. Pirmąją vietą laimėjusi esė ir jos vertimas į vokiečių kalbą bus paskelbti Thomo Manno festivalio internetinėje svetainėje.

KONKURSO SĄLYGOS:

– Konkurse gali dalyvauti jaunimas nuo 18 iki 26 metų imtinai.

– Dalyviai pateikia lietuvių kalba parašytą esė festivalio tema. Esė apimtis – nuo 1 000 iki 2 500 žodžių (apie 3–8 psl.). Reikalavimų neatitinkančios esė nevertinamos.

– Dalyvių tekstai siunčiami el. paštu ese@mann.lt iki birželio 1 d.

– Konkursui pateiktus darbus vertina trijų asmenų komisija. Konkurso rezultatai skelbiami Thomo Manno festivalio svetainėje www.mann.lt birželio 10 d., nurodant tris į finalą patekusius esė autorius.

– Daugiau informacijos teikiama telefonu +370 469 52260, www.mann.lt.

Konkursą remia Goethes institutas Vilniuje.

Thomo Manno kultūros centro informacija

Leave a Reply