Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro rezidentūros stipendijos konkursas

Neringos savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąja biblioteka skelbia stipendijos rašytojui, reziduojančiam Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre, konkursą.

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras Nidoje. Organizatorių archyvo nuotr.
Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras Nidoje. Organizatorių archyvo nuotr.

Stipendija skiriama rašytojui už rezidencijos metu įvykdytą Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro kūrybinės veiklos programą, kurią sudaro sukurti, atlikti ar kitaip viešai pristatyti kūrybiniai darbai Neringos bendruomenei.

Stipendijos dydis – 1000 Eur, jos rūšis – vienkartinė (išmokama vienu metu).

Rezidavimo trukmė ir įsipareigojimai. Stipendijos laimėtojas turi turėti galimybę atvykti ne trumpesniam nei vieno mėnesio rezidavimui į Tarptautinį vertėjų ir rašytojų centrą, pasirenkant laikotarpį (nuo 2021 m. spalio mėn. iki 2022 m. balandžio mėn.).

Rezidencijos vietaTarptautinis vertėjų ir rašytojų centras (Skruzdynės g. 9, Neringa (Nida)).

Paraiškų pateikimas ir terminas. Visi norintieji kviečiami teikti laisvos formos paraiškas (apimtis – iki 2 lapų). Paraiška turi būti pasirašyta pretendento parašu. Pageidautina, kad pretendentas paraiškoje nurodytų planuojamos rezidencijos laikotarpį (nuo – iki).

Kartu su paraiška turi būti pateikiami:

• gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymas;

• darbų pavyzdžiai ar jų ištraukos;

• rezidavimo metu planuojamo įgyvendinti kūrybinio sumanymo aprašymas, koncepcija ar planas (apimtis – iki 2 lapų).

Dokumentai siunčiami el. paštu: info@tvrc.lt iki birželio 6 d. (sekmadienio) vidurnakčio Lietuvos laiku. Apie gautas paraiškas kandidatus informuosime el. paštu.

Paraiškų vertinimas. Pateiktas paraiškas vertins Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos ir Neringos savivaldybės administracijos sudarytos ekspertų komisijos.

Atrankos kriterijai. Stipendijos konkursas yra atviras visiems, nepaisant išsilavinimo ir dabartinės veiklos. Bus vertinama:

• kūrybinės veiklos programos meninė ir kultūrinė vertė Kuršių nerijai;

• kūrybinės veiklos programos aktualumas, idėjos tikslingumas;

• kūrybinės veiklos programos tęstinumas ir rezultatai, numatoma sklaida;

• ankstesnės kūrybinės veiklos meninė ir kultūrinė vertė, aktualumas, kūrybos tematikos sąsajos su Kuršių nerija, Mažosios Lietuvos kultūrine tapatybe ir savastimi;

• ankstesnės kūrybinės veiklos sklaida.

Daugiau informacijos – ČIA.

Stipendijos steigėjas – Neringos savivaldybės taryba.

Už paraiškų pateikimo administravimą atsakingas asmuo: Rasa Skudikė, Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro vedėja, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, tel.: 8 676 37424, el. p.: r.skudike@klavb.lt.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos inf.

Leave a Reply