Nidoje – doktorantų mokyklos forumas ir kursai

Vilniaus dailės akademija (VDA), besiruošdama atidaryti naują Nidos meno kolonijos pastatą, organizuoja pirmą renginį – forumą, susidedantį iš intensyvių kursų savaitės ir performatyvaus vakaro. Pirmas VDA ir Aalto universiteto Meno, dizaino ir architektūros mokyklos (Helsinkis, Suomija) partnerystės projektas – Nidos doktorantų mokykla. Tai laipsnio nesuteikiantis mokslinis vienetas, kuris jauniesiems tyrėjams už dalyvavimą suteikia akademinių kreditų. Mokykla įsikūrusi Nidos meno kolonijoje, Neringoje.

Ingo_Niermann_portrait

Ingo Niermann. Organizatorių archyvo nuotr.

Pirmoji Nidos doktorantų mokyklos sesija prasidėjo spalio 19 d. ir tęsis iki spalio 25 dienos. Intensyvių kursų sesiją sudarys paskaitos ir dirbtuvė apie mokslo ir meno sąveikos taškus „Dūmai ir veidrodžiai – surežisuoti argumentai ir meninio tyrimo legitimavimas”.

Jei mokslas yra pasaka, kuria sunku nepatikėti (Bruno Latouras), tuomet mokslinis tyrimas yra ne daugiau nei grožinė literatūra (fikcijos rašymas). Dar daugiau, fikcija – tai meno sritis. Ar tai tiesiog apgaulė, taisyklių susaistyti fokusai, ar tikra fikcija, tokioms istorijoms įtikinamai papasakoti reikia daug kūrybingumo ir žinių. Būtent šis pasakos pasakojimas ir įtikinėjimas, kuruojamas Justės Kostikovaitės ir Julijono Urbono, bus pristatomas pirmuosiuose Nidos doktorantų mokyklos kursuose.

Nidos doktorantų mokykla skelbė atvirą konkursą 2015 m. pavasarį ir atrinko tyrėjus, kurie gaus stipendijas ir dalyvaus kursuose. Tai meno ir mokslo doktorantai Cavalli Bastosas (Londono karališkasis menų koledžas, JK), Federica Bueti (Londono karališkasis menų koledžas, JK), Rafaelis Dernbachas (Kembridžo universitetas, JK), Joanna Fiduccia (Kalifornijos universiteto Meno istorijos fakultetas, JAV), Liene Jakobsone (Latvijos meno akademijos Dizaino fakultetas), Sara Lundberg (Vilniaus dailės akademija, „ArcInTex” doktorantūra), Tomas Martišauskis (Vilniaus dailės akademija), Aneli Nederberg (Sario universiteto Muzikinės kompozicijos fakultetas, JK), Marina Noronha (Aalto universitetas, Suomija), Justė Pečiulytė (Vilniaus dailės akademija, „ArcInTex” doktorantūra), Dovilė Tumpytė (Vilniaus dailės akademija), Darius Žiūra (Vilniaus dailės akademija).

Julijonas_Urbonas_portrait

Julijonas Urbonas. Organizatorių archyvo nuotr.

Savaitės trukmės kursuose paskaitas ir kūrybines dirbtuves ves dr. Piersandra Di Matteo (Bolonijos universitetas, Ispanija), dr. Timothy Ingoldas (Aberdyno universitetas, JK), rašytojas ir menininkas Ingo Niermannas, dr. Stephenas Wrightas (Europos vizualinių menų mokykla, Prancūzija), menininkas ir dizaineris Julijonas Urbonas (Vilniaus dailės akademija), dr. Vytautas Michelkevičius (Vilniaus dailės akademija).

Šie intensyvūs kursai ir performatyvus vakaras rengiami ruošiantis atidaryti naująjį – antrąjį – VDA Nidos meno kolonijos pastatą. Šis pastatas pritaikytas doktorantų praktinei ir teorinei edukacijai, konferencijoms, kūrybinėms dirbtuvėms, parodoms, performansams, koncertams ir rezidencijoms organizuoti. Spalio 23 d. vyks viešas performatyvus vakaras, skirtas artėjančiam Nidos meno kolonijos pastato atidarymo renginiui. Jo metu Linda Stupart (Pietų Afrikos Respublika), Olivia Erlanger (JAV), Joanna Fiduccia (JAV) ir kiti pristatys savo performansus-paskaitas.

Į viešas Nidos doktorantų mokyklos paskaitas, vykstančias nuo 10 val. ryto kasdien intensyvių kursų metu, prašom registruotis el. p. julija@nidacolony.lt: laiške nurodykite savo vardą, pavardę ir paskaitas, kurias norėtumėte lankyti. Projekto detalią programą galite pamatyti čia http://nidacolony.lt/en/nida-doctoral-school/smoke-and-mirrors-2015/programme.

Leave a Reply