KU Menų akademija kviečia studijuoti lėlių ir objektų teatro režisūrą

Šią vasarą Klaipėdos universiteto Menų akademijoje bus renkamas lėlių ir objektų teatro režisierių kursas. Kurso vadovė – lėlių teatro režisierė, dailininkė, dramaturgė Jūratė Januškevičiūtė.

cherchez_la_femme

Scena iš studentų spektaklio „Cherchez la femme”. Organizatorių archyvo nuotr.

Lėlių ir objektų teatro sąvoka gana plati – tai objektų, daiktų, naujų formų, kaukių ir judančių skulptūrų sintezė. Lėlių ir objektų teatras – tarpdisciplininis menas, sujungiantis daugelį menų ir juos suvienijantis, lėlininkas – multidiscipliniškas menininkas, universalus kūrėjas.

Lėlių ir objektų teatro režisūros bakalauro studijų programa skirta parengti profesionalius lėlių ir objektų teatro kūrėjus. Programa buvo sudaroma, atsižvelgiant į šiuolaikines teatro meno tendencijas. Ji orientuota į šiuolaikinių ir paveikių teatro formų paiešką. Programą sudaro lėlių teatro tarpdiscipliniškumą ir lėlininko profesijos universalumą atskleidžiantys vizualiųjų ir scenos menų dalykai. Jaunieji kūrėjai, greta pagrindinių režisūros ir vaidybos dalykų, studijuos lėlių gamybą ir scenografiją, animaciją, dailę, ritmiką ir dainavimą, scenos kalbą ir judesį. Kadangi lėlių teatras yra ir dailininko teatras, ypač kviečiami žmonės, kurie piešia, jaučia spalvas ir kompoziciją. Studijuoti režisūrą kviečiami ir vyresni, didesnę gyvenimišką patirtį turintys žmonės.

Studijų programai įgyvendinti surinkta profesionalių menininkų bei pedagogų komanda: lėlininkai R. Driežis, R. Kutaitė, K. Jurkštaitė, dailininkė ir scenografė R. Valčik, aktorė, pedagogė J. Jukonytė, aktorė, pedagogė E. Gaidauskaitė, poetas, eseistas, dramaturgas R. Rastauskas, kompozitorė N. Sinkevičiūtė ir daugelis kitų.

SONY DSC

Scena iš spektaklio „Meile, don’t stop”. Organizatorių archyvo nuotr.

1999 metais surinktas pirmasis lėlininkų kursas studijas baigė 2004 metais ir Klaipėdoje įkūrė novatorišką lėlių teatrą. Paskutinis J. Januškevičiūtės mokinių kursas, surinktas 2012 metais, susibūręs į nepriklausomą „Trupę 459″, šiandien sėkmingai įsiliejo į kultūrinį Klaipėdos gyvenimą: jaunieji lėlių teatro kūrėjai vaidina Klaipėdos lėlių teatro spektakliuose, dalyvauja įvairiuose meniniuose ir edukaciniuose projektuose, festivaliuose, šiais metais buvo nominuoti ir apdovanoti Auksiniu scenos kryžiumi už spektaklį „Meile, don’t stop”.

Lėlių teatras šiandien yra paklausus Vakarų Europoje, didėja jo populiarumas ir Lietuvoje. Ypač reikalingi jauni kūrėjai suaugusiųjų lėlių-objektų teatro idėjai plėtoti. Laukiame Jūsų!

Stojamieji egzaminai vyks birželio 27 – 29 d. Klaipėdos universiteto Menų akademijos Mokomajame teatre (K. Donelaičio g. 4).

Išsamesnė informacija apie stojamuosius ir studijų programą teikiama telefonu (8 46) 398740 darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.

1 komentaras

  1. Great job!

Leave a Reply