Klaipėdoje – vokiečių menininkių kūrybinės dirbtuvės „Šaltinis”

Balandžio 2–15 d. VDA Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18) vyks Leipcigo (Vokietija) Vizualaus meno akademijos Fotografijos ir tarpdisciplininio meno fakulteto dėstytojų, menininkių Tinos Baros (fotografija) ir Albos d’Urbano (tarpdisciplininis menas) kūrybinės dirbtuvės „ŠALTINIS” („SOURCE”).

vokieciu_menininkes

Menininkės Tina Bara ir Alba d’Urbano. Martin Jehnichen nuotr.

Žodis „šaltinis” asocijuojasi su ištakomis, pradžia, todėl neatsitiktinai jis buvo pasirinktas projekto, tyrinėjančio žmogaus prigimtį, jo tapatybių aspektus ir slinktis, pavadinimu.

Tyrimui menininkės Tina Bara ir Alba d’Urbano pasirinko fotografiją. Tiksliau – fotografinius šeimos, giminaičių atvaizdus, kurių gausu mūsų tėvų, senelių albumuose. Analizuodami, interpretuodami savo šeimos fotografijas, kūrybinių dirbtuvių metu studentai kurs personalinius vaizdo pasakojimus apie įvairius, gal ne visada pozityvius, bet visada neišvengiamus asmens kaitos procesus kartai keičiant kartą.

Kūrybinės dirbtuvės VDA Klaipėdos fakultete organizuojamos bendradarbiaujant su VDA Erasmus programos partneriu Leipcigo vizualiųjų menų akademija, VDA Klaipėdos fakulteto Šiuolaikinio meno ir medijų studijų programos socialiniu partneriu Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru.

Leave a Reply