Šiuolaikinio šokio projektas „TOOLS”: kūrybinės dirbtuvės ne tik profesionalams

Antrus metus tęsiama jungtinė Prancūzijos ir Lietuvos programa TOOLS – tai projektas, jungiantis įvairių meno šakų atstovus, įtraukiantis į veiklas ne tik sričių profesionalus, bet ir mėgėjus, studentus, miesto gyventojus, kurie kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse.

Tools_Foto_Vilija_Bartasiute

TOOLS kūrybinės dirbtuvės su prancūzų choreografu Albanu Richardu. Vilijos Bartašiūtės nuotr.

TOOLS šokio profesionalams yra platforma, skatinanti profesinį tobulėjimą, šiuolaikinio šokio raiškos vystymąsi mieste, miesto bendruomenei tai – idėjų kalvė, bendro susibūrimo vieta, kur ieškoma naujų būdų suprasti savo kūną mieste, urbanistinėje aplinkoje ir kaip šokis gali prisidėti prie žmogaus gerovės.

2017 m. įvyko trejos kūrybinės dirbtuvės šokio profesionalams ir miesto bendruomenei su prancūzų choreografu, Nacionalinio Kano miesto šokio centro Normandijoje vadovu Albanu Richardu, tarptautiniame teatrų festivalyje „The Atrium” birželį buvo pristatyta bendra šokėjų ir miesto bendruomenės premjera – šokio instaliacija „Shake that Devil!” (chor. Alban Richard, Agnija Šeiko).

Šių metų gruodžio 11 ir 12 d., 13.30 – 15.30 val. šokio profesionalai, studentai ir pažengę mėgėjai (ne mažiau 2 m. šiuolaikinio šokio patirtis) kviečiami į pirmąją kūrybinių dirbtuvių TOOLS dalį, kurių metu tobulinsime šokio techniką. Užsiėmimus ves metų šokėjo apdovanojimo laureatas, „Auksinio scenos kryžiaus” nominantas, šokėjas, choreografas Marius Pinigis.

Gruodžio 18 ir 19 d., 18.00 – 20.00 val. į kūrybines šokio dirbtuves kviečiama visa miesto bendruomenė (šokio patirtis nereikalinga). Užsiėmimus ves choreografė, šokėja, judesio terapijos praktikė Dovilė Binkauskaitė ir šokio teatro „PADI DAPI Fish” meno vadovė, choreografė, „Auksinio scenos kryžiaus”, B. Dauguviečio auskaro laureatė Agnija Šeiko.

Sausį TOOLS tęs į Klaipėdą atvyksiantis prancūzų choreografas.

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija el. paštu: padidapifish@gmail.com. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę ir kokiam lygiui – profesionalų ar mėgėjų – registruojatės.

Repeticijų vieta: K. Donelaičio aikštė 5, Klaipėda (Šokio katedra), J. Gudavičiaus salė, 3 a.

Projekto organizatoriai: Šokio teatras „PADI DAPI Fish”, Kano miesto nacionalinis choreografijos centras Normandijoje (Prancūzija), Klaipėdos universitetas.
Projektą finansuoja: Prancūzų institutas Lietuvoje, Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Leave a Reply