Viešnia iš Belgijos pateikė savą visatos laiko modelį

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) nuo liepos 1 d. veiks meno rezidentūros projekto „Kelionių agentūra 2015″ dalyvės Sylvie Pichrist (Belgija) meninė instaliacija ir eksperimentinis performansas „Visatos laikas vietoje laikrodžio”.

Sylvie_Pichrist_2

Visą birželio mėnesį Klaipėdoje rezidavusi menininkė rengė performansus uostamiestyje bei Nidoje. Pagrindiniu jos kūrybos objektu tapo stalas, prie kurio ji kvietė žmones rašyti meilės laiškus, klausinėti ir kartu leisti laiką. Kūrybiniuose performansuose ir instaliacijoje S. Pichrist ieškojo, kaip išbalansuoti ir subalansuoti laiko, erdvės, kalbos ir komunikacijos ribas, bandė perprasti, kaip kūnas galėtų sąveikauti su gamta ar kitais žmonėmis. Šie procesai – tai menininkės lingvistinių aspektų tyrimuose nuolat pasikartojantys klausimai ir frazės.

„Vedama kaitos ir sąveikos gairių aš transformuoju ir perkeliu kasdieninio gyvenimo daiktus ir įpročius į transcendentinę erdvę. Sukurti ar perdaryti, pakartotinai panaudoti daiktai, drabužiai ir aksesuarai – tai amžino, nuolat besikeičiančio gyvenimo ciklo aidai, – apie savo kūrybą kalbėjo menininkė. – Fotografiją, videoįrašus performansuose aš naudoju kaip fiktyvų demaršą, iliustruojamą ironišku ir poetišku manęs pačios vaizdavimu. Dehumanizuotos visuomenės pėdsakas ir kontakto su gamta praradimas ir yra „mise en abyme” (veidrodžio efekto) instaliacijos fonai, kurie akcentuoja sąveikų su aplinka trapumą ir ribas.”

Visus projekte išgyventus ir patirtus veiksmus bei sąveikas S. Pichrist norėtų tęsti kitoje vietoje ir planuoja, kad rezidentūros metu sukurta medžiaga taps knygos pagrindu.

Sylvie Pichrist (g. 1970) studijavo Vizualiųjų menų mokykloje ART2 Monse (Belgija), 1995 m. įgijo magistro laipsnį. 2007 m. apdovanota Belgijos karališkosios akademijos Princo Čarlzo premija, 2004 m. ‒ publikos premija „Médiatine”, 2003 m. ‒ „Hanot” premija.

KKKC tarptautinės meno rezidentūros projekte „Kelionių agentūra 2015″ dalyvaujantys rezidentai, remdamiesi savo kūrybinėmis strategijomis, reflektuoja Klaipėdos miestą, veda „maršrutų apskaitą”, šitaip rezidentūrą prilygindami kultūrinių kelionių agentūrai. Pasirinktai miesto vietai rezidentai pateikia „vienos valandos vietos laiku” maršrutą, kuris taptų netiesioginiu bendruomenės kūrimo įrankiu, kuomet patys bendruomenės nariai gali ne tik dalyvauti meno aplinkos kūrimo procese, bet ir palaikyti naujos erdvės gyvybingumą, aktualumą, keisti ją pagal savo poreikius ir skleisti kultūrą, skatinti bendruomeniškumą bei kultūrines ir socialines inovacijas skirtinguose Klaipėdos rajonuose.

Sylvie Pichrist paroda „Visatos laikas vietoje laikrodžio” KKKC parodų rūmuose veiks iki 2015 m. liepos 31 d.

KKKC Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11.00 – 19.00 val.

Leave a Reply