SUGRĮŽIMAS PRIE MANO MIEGANČIOS SIENOS

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) veikia meno rezidentūros projekto „Kelionių agentūra 2015″ dalyvės Lenos Lapschinos (Rusija / Austrija) meno instaliacija „Sugrįžimas prie mano miegančios sienos” (“Return to my sleeping wall”).

Lena_Lapschina_1

Nerijaus Jankausko nuotr.

Meno rezidentės videoinstaliacija – tai solo šou, vizija, sujungianti skirtingus taškus, kartu tai netiesioginis įrankis, ne tik padedantis mums patiems atrasti meninę aplinką, bet ir išlaikyti nuolat besikeičiančių erdvių gyvybingumą ir aktualumą. „Sugrįžimas prie mano miegančios sienos” generuoja žiūrovo pasvarstymus apie laiko ir įtampos, svorio praradimo ir orientacijos, pusiausvyros ir paskirties priešpriešas.

Lena Lapschina (g. 1965 m., Rusija) Valstybiniame S. Stroganovo taikomosios dailės universitete (Maskva, Rusija) įgijo magistro ir meno daktaro laipsnius. Šiuo metu ji gyvena ir kuria Vienoje, Austrijoje. L. Lapschina yra viena iš žurnalo „State of the Art” įkūrėjų ir projekto M21 kuratorė. Menininkė pelnė įvairių apdovanojimų, tarp kurių ‒ Austrijos valstybinė video- ir medijų meno stipendija (2011 m.).

KKKC tarptautinės meno rezidentūros projekte „Kelionių agentūra 2015″ dalyvaujantys rezidentai, remdamiesi savo kūrybinėmis strategijomis, reflektuoja Klaipėdos miestą, veda „maršrutų apskaitą”, šitaip rezidentūrą prilygindami kultūrinių kelionių agentūrai. Pasirinktai miesto vietai rezidentai pateikia „vienos valandos vietos laiku” maršrutą, kuris taptų netiesioginiu bendruomenės kūrimo įrankiu, kuomet patys bendruomenės nariai gali ne tik dalyvauti meno aplinkos kūrimo procese, bet ir palaikyti naujos erdvės gyvybingumą, aktualumą, keisti ją pagal savo poreikius ir skleisti kultūrą, skatinti bendruomeniškumą bei kultūrines ir socialines inovacijas skirtinguose Klaipėdos rajonuose.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Videoinstaliacija veiks iki 2015 m. spalio 31 d.

KKKC Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11.00–19.00 val.

Leave a Reply