KKKC Meno kiemo languose – rezidentų kūrybiniai eksperimentai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvių languose (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) eksponuojami KKKC meno rezidentų Arvydo Palevičiaus ir Juditos Liaudanskaitės kūriniai.

Arvydas Palevičius. Nano / mikro medžiaginių struktūrų projekcija į šiuolaikinės tapybos lauką

Arvydas_Palevicius1Arvydas Palevičius, pasitelkęs fizinių medžiagų vidines nano / mikro struktūrų vizualizacijas, atliktas eksperimentine technika (atominis jėgos, elektroninis skanuojantis mikroskopai ir kt.), sukūrė šių struktūrų tarpusavio dermės kompozicijas, inkorporuojant į jų turinį tradicinės tapybos elementus. Autoriaus spalvinio lauko eksperimentai tęsia 2020 m. pradėtą kurti ciklą „Tarp fizikos ir metafizikos”, tik čia jis nutolsta tiek nuo dokumentiškai tikslios mokslinės metodikos vizualizacijos, tiek nuo tradicinės ekspresyvios tapybos. Autorius eksperimentuoja su savo kūryba, ši medžiaga papildys KKKC Meno rezidentūros archyvą ir vėliau bus naudojama kūrybinių grafikos ir dizaino seminarų metu, mail- art’o projektuose.

Arvydas Palevičius yra profesorius, habilituotas technikos mokslų daktaras, tapytojas. 1980 m. baigė Kauno politechnikos institutą. Tapybą studijavo San Fransisko meno akademijos universitete, 2006–2008 m. rezidavo Niujorko vaizduojamųjų menų mokykloje. Nuo 2004 m. – Kanados portretistų sąjungos narys. Šiuo metu yra KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto profesorius. 2018 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas. Autorius yra surengęs apie 30 personalinių tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje. LDS narys nuo 2020 m.

Judita Liaudanskaitė. Miesto semantika. Variacijos ir interpretacijos

Elementariais fotoatspaudais, sąmoningai iškreipdama toninę gradaciją, Judita Liaudanskaitė vizualizuoja Klaipėdos šešėlius, teigdama, kad šie yra tikresni nei juos metančios formos. Istorijos, generuojančios tuos šešėlius – pastatai, keistuoliai praeiviai, barų lankytojai, arkos ir laiptinės – palieka daug vietos tiek filosofinėms, tiek literatūrinėms interpretacijoms.

Judita_Liaudanskaite

Juditos Liaudanskaitės fotografija.

Fotomenininkė Judita Liaudanskaitė 2004 m. baigė Kauno Maironio gimnaziją. Fotografijos įgūdžius tobulinusi profesinėje veikloje, vėliau studijavo paveldosaugą Kauno technologijos universitete, ten susipažino su istorinių reliktų sakraline verte bei jų apsauga, tobulino įgūdžius piešimo, kompozicijos ir kompiuterinio meninio dizaino srityse.

Autorė eksperimentuoja su savo kūryba, ši medžiaga papildys KKKC Meno rezidentūros archyvą ir vėliau bus naudojama kūrybinių grafikos ir dizaino seminarų metu, mail-art’o projektuose.

Leave a Reply