Leono Somovo kūryba Klaipėdoje: analoginė fotografija, muzika ir pažintis su vietos menininkais

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) prasidėjo 2022 m. meno rezidencijų programa. Iki gruodžio čia atvyks 7 menininkai grafikai, tapytojai, fotografai, skulptoriai, muzikos kūrėjai. Rezidencijos metu menininkai įgyvendins asmeninius projektus, bendraus su vietos bendruomenėmis, rengs įvairias kūrybines ir meistriškumo dirbtuves. Vienas jų, žinomas muzikos prodiuseris Leonas Somovas, jau beveik mėnesį gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Muzikos kūrėjas, prodiuseris Leonas Somovas reziduoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. KKKC archyvo nuotr.
Muzikos kūrėjas, prodiuseris Leonas Somovas reziduoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. KKKC archyvo nuotr.

Leonas Somovas – pirmasis šio sezono rezidentas. Nors kūrėjas labiau žinomas kaip vienas sėkmingiausių muzikos prodiuserių, L. Somovas taip pat ir fotografuoja, kuria garso ir vaizdo instaliacijas. Vienas iš tokių darbų, sukurtas kartu su Dariumi Žičkumi, buvo pristatytas galerijose Belgijoje ir galerijoje „Vartai“, Lietuvoje.

Rezidencijos metu L. Somovas fiksuoja KKKC kasdienybės akimirkas, įrašinėja garsus, dalinasi patirtimis su vietos muzikos kūrėjais, taip pat kuria muzikinį dienoraštį, kuriuo dalinasi savo socialiniuose tinkluose.

Vienas iš pagrindinių KKKC rezidencijų programos tikslų – sąveika su vietos bendruomenėmis, tad birželio 30 d. įvyko Klaipėdos muzikos kūrėjų susitikimas su L. Somovu, kurio metu menininkas pasakojo savo sėkmės istoriją, buvo diskutuojama apie muziką, garsą ir ko reikia sėkmei. Susirinkusiems entuziastams buvo pateikta kūrybinė užduotis – sukurti muzikinį eskizą iš garsų, įrašytų KKKC erdvėse.

KKKC archyvo nuotr.
KKKC archyvo nuotr.

Kūrybinę užduotį atliekančius Klaipėdos muzikos kūrėjus L. Somovas fiksuoja analoginės fotografijos būdu. Autorius šiuo projektu siekia sujungti didžiausias savo aistras – muziką ir analoginę fotografiją. Leono rezidencijos ir kūrybinių dirbtuvių tarpinius rezultatus kviečiama išgirsti ir išvysti liepos 8 d. 18 val. KKKC Parodų rūmuose, galutinė audiovizualinė instaliacija bus pristatyta rugpjūčio mėnesį.

KKKC rezidencijų programa, skirta Lietuvos ir užsienio menininkams, kuratoriams, tyrėjams ir kitiems kūrėjams, suteikia galimybę gyventi ir kurti Klaipėdos senamiestyje, įgyvendinti individualius projektus, bendradarbiauti su vietos bendruomene, inicijuoti bei įsitraukti į KKKC kultūrines veiklas.

„Džiaugiamės gavę nemažai paraiškų, jautėsi susidomėjimas rezidencijų programa ir tarp jaunų, ir tarp jau Lietuvos meno lauke gerai žinomų vardų. Menininkams labai svarbu pakeisti aplinką, susipažinti su kitomis bendruomenėmis, turėti galimybę sutelkti dėmesį į savo kūrybą. Mes sudarome tokias galimybes – suteikiame apgyvendinimą, studiją kūrybai, priemones. Klaipėda – puiki vieta menininkams, čia gali susikaupti, nėra nereikalingo triukšmo, skubėjimo, šalia – jūra, – savo įžvalgomis dalinasi KKKC rezidencijų koordinatorė Agnietė Skirmantienė.

KKKC archyvo nuotr.
KKKC archyvo nuotr.

Liepos 8 d. 18 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks tarpinių Leono Somovo kūrybinio projekto „Garso laboratorija“ rezultatų pristatymas. Prieš rezultatų pristatymą Leonas Somovas surengs koncertą Palangoje. Muzikanto pasirodymas vyks liepos 7 dieną muzikos erdvėje „Oldman Parkas“.

Leave a Reply