KKKC meno rezidentūra: Klaipėdos savitumas kasdienybės iliustracijose

Nuo 2019 m. birželio 3 d. KKKC meno rezidentūroje apsistojo suomių kilmės iliustratorė Joséphine Vejrich Watanabe ir japonų kilmės tekstų kūrėjas Toshihito Watanabe.

Watanabe

Joséphine Vejrich Watanabe ir Toshihito Watanabe. Rūtos Petniūnaitės nuotr.

Tai jau antrasis šių duetu dirbančių ir su vaizdu bei tekstu eksperimentuojančių menininkų vizitas Klaipėdoje. 2017 metais kūrėjai KKKC Meno kiemo dirbtuvėse miesto bendruomenei vedė origamio dirbtuves, o Joséphine sukūrė iliustracijų knygelę.

Šių metų meno rezidentūroje kūrėjai planuoja kasdienės aplinkos iliustracijomis ir analoginėmis nuotraukomis analizuoti Klaipėdos miesto savitumą, jo identitetą, sujungdami miesto ir asmenines istorijas, vietos folkloro elementus, pasakojimus bei vaizduotę. Vėliau šie grafikos presu atspausti vaizdai ir tekstai bus sujungti į iliustracijų knygelę.

Rezidentūros metu Joséphine ir Toshihito ketina įsitraukti ir į bendruomeninius procesus – šiemet jie surengs kūrybines dirbtuves moksleiviams tema „A day in Klaipeda” (liet. „Diena Klaipėdoje”).

Užsienio kūrėjų darbus bei kūrybinių dirbtuvių su bendruomene rezultatus bus galima pamatyti KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) ekspozicinėse erdvėse birželio 14 – 16 dienomis.

Leave a Reply