2013: Rezidentūrų kultūriniai mainai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Nacionalinio Šiuolaikinio Meno Centro Baltijos skyriumi (Kaliningradas, Rusija) ir Šiuolaikinių Menų Centru «Laznia» (Gdanskas, Lenkija) vykdo projektą „Pažink svetimšalį”: tarpusavio supratimo tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų ugdymas, skatinant mainus šiuolaikinio meno ir kultūros srityje”. Numatoma projekto trukmė – dveji metai, nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.

Barilaitė „7 Žali ekranai arba Ką daryčiau – jei daryčiau”, 2010, 7 drobės, video su garsu

Gegužės 3 d. KKKC parodinėse erdvėse buvo atidaryta Kaliningrado (Rusijos Federacija) kuratoriaus Eugenijaus Umanskio paroda „Made in Kaliningrad”. Tai didžiausias ir įvairiausias žanriškai bei stilistiškai kada nors Klaipėdoje buvęs kaliningradiečių meno desantas. Šmaikščiai ir sykiu labai rimtai pavadintas meno projektas pristato plačią šiuolaikinio Kaliningrado meno retrospektyvą, kaliningradietišką visomis prasmėmis „meno produktą”, skirtą eksportui į kaimynines šalis. Geografinis Rusijos ir Lietuvos artumas, sudėtinga istorinė patirtis šiandiena yra suvokiama labiau kaip ekonominis nei kultūrinis bendradarbiavimas, ypač šiuolaikinio meno srityje. Todėl šis projektas padės žiūrovui pažinti kaimyninę šalį ir susipažinti su žmonėmis, savo kūryboje akcentuojančiais esminės, tačiau labai realias problemas, įvaizdinamas per kasdienes ir artimas buities detales. Paroda veiks iki birželio 2 d.

Projektas neapsiriboja tik apsikeitimais jau parengtomis parodomis. Naujai projekto parodai “Close stranger” sukurti bus plėtojama meno rezidentūrų programa. 2013 m. Lietuvos menininkai: Marta Vosyliūtė, Laura Zala, ir Nerijus Jankauskas reziduos Šiuolaikinių menų centre “Laznia”, o Remigijus Treigys, Laura Garbštienė ir Jurga Barilaitė – Nacionalinio Šiuolaikinio Meno Centro Baltijos skyriuje Kaliningrade. Menininkų 10 dienų rezidentūros tikslas susipažinti su vietos specifika, pasiruošti meno kūrinių sukūrimui baigiamajai projekto parodai “Closer stranger”, kuri 2014 m. keliaus per tris miestus: Gdanską, Kaliningradą, Klaipėdą.

Projektas įgyvendinamas Lietuvos-Lenkijos-Rusijos Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Bendradarbiavimo abipus sienos 2007-2013 m. Programos apimtyje. Programa finansuojama iš Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos lėšų, tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos, plėtojant dvišalius ir trišalius santykius.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.

Daugiau informacijos:
Ignas Kazakevičius, direktorius, 8 46 420 700; 867954477, www.kkkc.lt
Koordinatorė: Skaistė Kazarauskaitė, 8 46 31 44 46, 860039972

 

Leave a Reply