Platforma arttice.com – kūrėjus ir kultūros veikėjus jungianti erdvė

Šių metų pradžioje kūrybinės erdvės „Ideas Block“ įkūrėjai Liucija Dervinytė bei Roberto Becerra sukūrė ir paleido platformą ARTTICE. Tai skaitmeninė erdvė, kurioje registruojasi ir savo puslapius  kuria įvairių sričių menininkai, kūrėjai, muzikantai, kūrybinių industrijų projektų vadovai, kultūros ir meno lauko tyrėjai, taip pat meno organizacijos ir institucijos bei galerijos ar renginių erdvės.

„Ideas Block“. Koncertas „Improvizacijos trise“. Liucijos Dervinytės nuotr.
„Ideas Block“. Koncertas „Improvizacijos trise“. Liucijos Dervinytės nuotr.

Ši platforma veikia kaip profesinė kultūros ir meno žmonių teritorija, skirta skirtingų meno sričių kūrėjų bendradarbiavimui, suteikia galimybes rasti partnerių, dalintis inspiracijomis bei atveria platesnes galimybes meno žmonėms būti matomiems. Turbūt artimiausias jau egzistuojantis skaitmeninis analogas būtų LinkedIn platforma, kurioje taip pat dalinamasi profesinėmis žiniomis bei akcentuojama ne pramoginė, o darbinė socializavimosi pusė.

Kaip veikia ši erdvė:

Kiekvienas ARTTICE platformos naudotojas susikuria savo ar savo kolektyvo, įmonės, grupės ir pan. puslapį, kuriame apibūdina savo kūrybinę veiklą, įdeda darbų pavyzdžių bei jau turimus kūrybos puslapius, nurodo kontaktinius duomenis. Taip pat pamini, kokiuose bendruose projektuose būtų nusiteikęs dalyvauti. Kolaboracijų ieškantis menininkas paieškos lauke gali suvesti norimą rasti meno sritį ir platforma pateiks visus tokia veikla užsiimančius užsiregistravusius kūrėjus ar jų grupes. Be to, platforma yra puiki erdvė kultūros institucijoms skelbti savo organizuojamus konkursus ar projektus, viešinti programas ar skiriamas stipendijas.

Viena iš platformos skilčių – Renginiai, kurioje galima registruoti savo organizuojamus mokymus, parodas, koncertus bei pačiam rasti ir jungtis prie tokio pobūdžio renginių. Karantino metu kontaktinių renginių organizavimas apribotas, todėl skelbiame apie nuotolinius audinių dažymo natūraliomis medžiagomis bei keramikos kursus, kūrybiškumo paskaitas ir kita. Pasikeitus viešajai  situacijai, ši skiltis turėtų pildytis kultūros ir meno įvykiais ir tapti meno renginius vienoje vietoje jungiančiu puslapiu. Tad visuomenė galės naudotis platforma ne tik menininkų profilių apžvalgai, bet ir renginių pasirinkimui.

„Pati platforma atvira bendradarbiavimui – siekiame įtraukti dalyvius į jos vystymą, kviečiame naudotojus komentuoti ir siūlyti platformos tobulinimus. Kiekvienas jau užsiregistravęs dalyvis turi galimybę išsiųsti pakvietimus savo kolegoms kūrėjams jungtis į nemokamą kultūros ir meno bendradarbiavimo tinklą.

Šiuo metu platformos erdvėje formuojasi įvairialypė bendruomenė. 70 % narių sudaro individualūs kūrėjai, 10 % – meno ir kultūros sričių specialistai, 15 % – organizacijos. Tarp savo narių turime ir Meksikos galeriją, ir menininką iš Argentinos, ir lietuvę, gyvenančią Australijoje“, – šypsosi organizatoriai.

„Mes esame susikūrę ambicingą viziją – norime tapti tarptautiniu kultūros tinklu, skirtu įgalinti ir skatinti meno žmones, garsinti jų kūrybą. Aš tikiu, kad ši platforma išaugs ir taps naudingu įrankiu kūrėjams jungtis, o kultūrai – vystytis“, – sako platformos iniciatorius R. Becerra.

Visi kūrėjai bei kultūros sektoriaus darbuotojai, norintys prisijungti prie besikuriančios skaitmeninės bendruomenės, kviečiami registruotis: arttice.com.

Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba.

ARTTICE informacija

Leave a Reply