Nuotraukų konkursas

monumentPaminklai, gatvių lentelės, miesto ženklai, logotipai… mus supa ženklai ir simboliai, įprasti ir nepažįstami, nauji ir seni. Jie matomi arba nepastebimi, savaip interpretuojami ir suprantami – arba suprantami neteisingai. Kaip istorinius paminklus suvokia jauni žmonės? Kaip simboliai veikia aplinką? Arba atvirkščiai: kokią įtaką aplinka daro paminklų ir simbolių suvokimui? Ar gali gatvės lentelė būti simboliu?

Į šiuos klausimus norime atsakyti fotografijomis. Gegužės 27 – spalio 25 d. Goethe’s institutai Vilniuje, Budapešte, Bratislavoje, Prahoje ir Varšuvoje kviečia jaunus, 16 iki 25 m. amžiaus žmones dalyvautinuotraukų konkurse „Mo(nu)mentas” ir pasidalinti savo įspūdžiais apie simbolius ir paminklus.

Projektas bus įgyvendinamas keliais etapais Facebooke
www.facebook.com/GoetheInstitutLitauen:

1 etapas: gegužės 27 d. – rugpjūčio 23 d.
Projekte gali dalyvauti jaunimas nuo 16 iki 25 m., besidomintis urbanizmu ir fotografavimu. Kiekvienas dalyvis į šiam projektui skirtą Facebooko paskyrą gali įkelti iki trijų fotografijų. Žiuri iš kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies atrinks po 20 geriausių nuotraukų, kurios pateks į antrąjį konkursoetapą.
Nuotraukas šiame etape galima siųsti iki 2013 m. rugpjūčio 23 d.

2 etapas: rugsėjo 16 d. – spalio 12 d.
Šiame etape dalyvaujančios šalys bus sujungtos į bendrą Facebooko paskyrą. 20-ies atrinktų nuotraukų autoriai kviečiamidirbti su savo nuotraukomis ir reaguoti į darbus iš kitų šalių. Prie nuotraukų galima pateikti trumpus komentarus (iki 3 sakinių), kviečiančius diskutuoti.
Nuotraukas šiame etape galima siųsti iki 2013 m. spalio 12 d.

3 etapas: spalio 14 – spalio 30 d.
Iš geriausių 2-ojo etapo nuotraukų bus pagamintas skaitmeninis atminimo žemėlapis. Nuotraukas atrinks žiuri, sudaryta iš projekte dalyvaujančių šalių atstovų. Konkurso laimėtojų nuotraukos bus įtrauktos į skaitmeninį atminimo žemėlapį.
Nuotraukose kviečiame įamžinti paminklus, gatvių lenteles ir kitus simbolius viešosiose erdvėse. Fotografuoti galima tiek šiuo metu egzistuojančius simbolius, tiek jau išnykusių simbolių pėdsakus. Naudojamoji medija – tai skaitmeninė nuotrauka pačia plačiausia prasme: nuotraukas galima redaguoti bei koreguoti, taip pat  mielai laukiami ir koliažai.

Projektą organizuoja Goethe’s institutai Budapešte,Bratislavoje, Prahoje, Vilniuje ir Varšuvoje.
Projekto idėjinis partneris Lietuvoje – Deimantas Narkevičius.

Daugiau informacijos:
Inga Nostytė, Kultūros programų koordinatorė
Tel: + 370 5 231 44 34
kultur@vilnius.goethe.org
www.facebook.com/GoetheInstitutLitauen
www.goethe.de/lietuva/monumentas

 

Parašykite komentarą