,,Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda ’21“ dirbtuvės kviečia registruotis!

2021 m. rugsėjo 8–18 d. LMTA Klaipėdos fakultete vyks jau ketvirtosios Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII) organizuojamos kūrybinės dokumentinio kino dirbtuvės „Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“.

Šis projektas – tai visiems klaipėdiečiams atvira kūrybinė iniciatyva, skatinanti kurti ir pažinti savo miestą kino priemonėmis. Šių metų tema ,,Kuo gyvena jauni?“ kvies tyrinėti uostamiesčio vaidmenį jaunų žmonių gyvenimuose, pažvelgti į Klaipėdą ne tik kaip Europos jaunimo sostinę, bet ir kinogenišką dokumentinio kino aikštelę, kurioje verda gyvenimas.

Dalyvius dirbtuvių metu konsultuos kino profesionalai: su dokumentinio kino istorija, šios kino meno rūšies raiškos priemonėmis dalyvius supažins kino kritikė Rasa Paukštytė, savo patirtimi dalinsis režisierė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė, režisierius ir montažo režisierius Ričardas Matačius. Pažinti operatoriaus specialybę ir įgyvendinti kinematografines idėjas padės vaizdo operatorius Paulius Orlovskis. Garso įrašymo ir jo postprodukcijos klausimais dalyvius konsultuos garso režisierius bei kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Projekto pradžioje vyks atviros paskaitos apie dokumentinio kino žanrą ir jo specifiką. Vėliau dalyviai semsis žinių techniniuose seminaruose, pristatys savo unikalias trumpametražių dokumentinių filmų idėjas. Po idėjų atrinkimo etapo bus formuojamos komandos, vykdomi filmavimai, vaizdo ir garso postprodukcija. O jau rugsėjo 17 d. klaipėdiečių ir miesto svečių pamėgtame ,,Hofo kieme“ vyks vieša projekto metu sukurtų filmų peržiūra.

Kviečiame visus kinu besidominčius klaipėdiečius, nepriklausomai nuo jų specializacijos ar amžiaus, dalyvauti projekte ir fiksuoti savo miesto istorijas. Registruotis galima užpildžius formą, kurią galite rasti čia: https://forms.gle/VjwA1c2Ky21vp9a67.

Projekte dalyviams bus suteikiama reikalinga filmavimo ir garso įrašymo bei garso ir vaizdo montažo technika, profesionalios konsultantų paslaugos.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ „Medijų uostas“, UAB ,,Vakarų idėjos“.

Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus informacija

Leave a Reply