Naujas konkurso „Musica Vera” formatas: kviečiami dalyvauti jaunieji poetai

Praėjusiais metais nuo pirminės idėjos iki finalinio koncerto PIANO.LT salėje užaugęs jaunųjų kompozitorių konkursas „Musica Vera” šiemet keičia formatą. Pernai jaunieji kompozitoriai kūrė muziką pagal poetės Ilzės Butkutės eilėraščius, o šiemet konkurso organizatoriai į dainų kūrimo procesą kviečia įsitraukti ir jaunuosius poetus.

Poetams_sviesiau

Kiekviena metų diena gali būti kupina prasmių ir emocijų. Vasara daugeliui asocijuojasi su džiaugsmu, šiluma ir gera nuotaika, ruduo – su apmąstymais, naujomis pradžiomis ir lietumi, žiema – su šventėmis, šeima ar gamtos grožiu, pavasaris – su meile, žydėjimu ir pašėlusiais nuotykiais. Kiekvienas žmogus gali turėti savo būdą, kaip emocijomis pasidalinti su kitais. Galbūt vieni rašo dienoraštį, kiti – žinutę savo draugui ar draugei. O galbūt kai kas kuria eiles? Ar kada nors teko pagalvoti, kaip skambėtų tavo tekstas dainoje?

Praėjusiais metais konkurse „Musica Vera” skambėjo poetės Ilzės Butkutės eilėraščiai. Šiais metais projektas kviečia 14–25 metų poetus siųsti savo tekstus ir dalyvauti eilėraščio dainai konkurse. Konkursą laimėję eilėraščiai virs dainomis ir jau rudenį finaliniame ,,Musica Vera” koncerte nuskambės 12 visiškai naujų, originalių dainų, kurias sukurs jaunieji kompozitoriai.

Visi konkurso dalyviai – poetai, kompozitoriai, atlikėjai – turės galimybę bendradarbiauti ir išgirsti vienas kito nuomonę. Poetas galės išsakyti, kaip jaučia savo sukurtą tekstą, ką jis jam reiškia ir ką nori juo pasakyti, o kompozitorius, į tai atsižvelgęs, galės visapusiškai išreikšti ir suvienyti dviejų kūrėjų jausmus ir idėjas.

Eilėraščius konkursui galima siųsti iki 2016 m. rugsėjo 20 dienos. Spalio 1-ąją bus paskelbti 10 atrinktų tekstų, pagal kuriuos bus kuriama vokalinė muzika.

Daugiau informacijos ir registracija – interneto tinklalapyje: musicavera.lt.

Leave a Reply