Meno inkubatoriai kviečia į laisvas rezidencijas

Šalies menininkams pastaraisiais metais atsivėrė itin palankios sąlygos kūrybai ir su menu susijusių verslų vystymui. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir mažesniuose miesteliuose jau veikia aštuoni meno inkubatoriai, kurių bendras plotas viršija 20 000 kvadratinių metrų, ir į laisvas rezidencijas kviečiami darbo vietos ieškantys menininkai.

Kulturos_fabrikas_1

Klaipėdos kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas”. Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos archyvo nuotr.

Pagrindinis menų inkubatorių tikslas – remti pradedančius menininkus ir kūrybinių industrijų verslus, skatinti naujų darbo vietų kūrimą, mažinti veikiančių jaunų kūrybinių verslų riziką ir padėti įmonėms ar asmenims, turintiems gerų kūrybinio verslo idėjų, sustiprėti ir konkuruoti darbo rinkoje. Menininkams ir kūrybinių industrijų įmonėms inkubatoriai siūlo plotą dirbtuvėms, studijoms ir suteikia reikalingą įrangą. Čia dizainas, architektūra, animacija, amatai, muzika, scenos, vizualiniai, taikomieji menai yra auginami, vystomi, brandinami ir išleidžiami į rinką. Dar vienas meno inkubatorių kaip organizacijų tikslas – skatinti aktyvų visuomenės įsitraukimą į kultūrinį gyvenimą, o tam pasiekti organizuojami įvairūs renginiai, parodos, edukaciniai užsiėmimai.

Dabar Lietuvoje veikia aštuoni meno inkubatoriai – penki Vilniuje ir po vieną Anykščiuose, Telšiuose bei Klaipėdoje. Planuojami atidaryti dar du – Raudondvaryje (Kauno rajone) ir Utenoje.

Nacionalinės kultūrinių ir kūrybinių industrijų asociacijos iniciatyva sukurta virtuali Lietuvos meno inkubatorių platforma – www.menoinkubatoriai.lt – kurioje galima ne tik pasitikrinti, kur ir kokie meno inkubatoriai veikia, bet ir sužinoti, kurie iš jų turi laisvas rezidencijas ir gali priimti menininkus ar kūrybinio verslo atstovus.

Pasak Nacionalinės kultūrinių ir kūrybinių industrijų asociacijos direktorės Romos Survilienės, labai svarbu ne tik pristatyti šias organizacijas visuomenei, bet ir atkreipti pačių menininkų dėmesį, supažindinti juos su meno inkubatorių specialiai jiems teikiamomis lengvatinėmis paslaugomis. „Juk tokiu būtu ne tik ženkliai prisidėtume prie kūrybiško verslo plėtojimo, mūsų kultūros augimo, bet ir skatintume kūrybinių industrijų konkurencingumą bei plėtrą šalyje”, – teigė asociacijos direktorė.

Šiuo metu į laisvas rezidencijas kviečia Klaipėdoje įsikūręs „Kultūros fabrikas” ir Vilniaus rajone, Bareikiškių kaime, esantis Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.

Daugiau informacijos – www.menoinkubatoriai.lt

Leave a Reply