Lietuvos kultūros taryba laukia kūrėjų paraiškų gauti edukacines stipendijas

Sausio pradžioje Lietuvos kultūros taryba paskelbė antrąjį 2018 m. edukacinių valstybės stipendijų konkursą ir iki sausio 31 d. laukia kultūros ir meno kūrėjų paraiškų.

LKT_seminarai_Vytenio_Budrio_nuotrauka

Vytenio Budrio nuotr.

Edukacinės stipendijos skiriamos kultūros ar meno kūrėjų profesiniam meistriškumui tobulinti (dalyvauti stažuotėse, kursuose, konferencijose, simpoziumuose, rezidencijose ir kitoje veikloje, kuri skirta profesiniam meistriškumui tobulinti). Teikti paraiškas edukacinėms stipendijoms gauti gali visi kultūros ar meno kūrėjai – Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių ar trečiųjų šalių piliečiai, kurių veiklos objektas yra Lietuvos menas ir kultūra bei jų sklaida.

Edukacinių stipendijų konkursai skelbiami tris kartus per metus, todėl šiuo metu vykstančiam konkursui paraiškas skatinami teikti kultūros ir meno kūrėjai, kurie yra numatę dalyvauti edukaciniuose seminaruose, konferencijose ar kituose profesiniam meistriškumui tobulinti skirtuose renginiuose vėlyvą 2018 m. pavasarį ir vasarą. O edukacines veiklas rudenį planuojantys kūrėjai paraiškas galės pateikti gegužės mėnesio konkursui.

Nuo 2014 m. Lietuvos kultūros taryba jau yra paskyrusi 814 edukacinių stipendijų, profesinio meistriškumo tobulinimui iš viso paskirstyta 965 tūkst. eurų. Aktyviausiai paraiškas edukacinėms stipendijoms teikia muzikos, teatro ir bibliotekų atstovai, o mažiausiai paraiškų sulaukiama iš architektūros, cirko ir fotografijos kūrėjų ir tyrinėtojų. Pirmajam 2018 m. edukacinių stipendijų konkursui buvo pateiktos 69 paraiškos. Mažiausiai paraiškų edukacinėms stipendijoms pateikė etninės kultūros ir tautodailės, literatūros, kultūros paveldo ir muziejų atstovai, o architektai ir fotografai paraiškų iš viso nepateikė. Edukacinės stipendijos suteikia kultūros ir meno kūrėjams ir tyrėjams mobilumo ir tobulėjimo galimybes, suteikia progų apsilankyti profesiniuose renginiuose ar sudalyvauti rezidencijų programose užsienyje. Todėl Lietuvos kultūros taryba kultūros ir meno kūrėjus kviečia aktyviai dalyvauti edukacinių stipendijų konkurse ir pasinaudoti suteikiamomis galimybėmis.

Dizaineris, išskirtinių, rankų darbo gitarų kūrėjas Rapolas Gražys jau du kartus yra gavęs Lietuvos kultūros tarybos edukacinę stipendiją. Jaunasis kūrėjas edukacines stipendijas naudoja dalyvavimui pasaulinėse parodose ir teigia, kad tai suteikia puikias galimybes susipažinti su kitų šalių kūrėjais, pristatyti savo darbus, apsikeisti profesinėmis žiniomis ir užmegzti naudingus kontaktus. „Edukacinės stipendijos suteikiama paskata ypač svarbi kūrybinės veiklos pradžioje. Tai padrąsina judėti į priekį ir gilintis į savo nišinę sferą”, – teigia R. Gražys.

„Edukacinė stipendija man, kaip menininkei, atriša rankas – leidžia galvoti ne tik apie išlikimą, bet suteikia galimybę vystyti savo kūrinių kokybę” – teigia šiuo metu Kinijoje reziduojanti šokėja ir choreografė Rūta Butkus. Pasak jos, edukacinės stipendijos suteikia galimybę apsilankyti naujų tendencijų epicentruose, parvežti tas tendencijas į Lietuvą, jomis pasidalinti su studentais ir kolegomis, o įgautą naują patirtį naudoti įvairiuose kūrybiniuose darbuose bei pasidalinti su žiūrovais. Taip, anot kūrėjos, plečiamas kultūrinis šokio, ir ne tik, suvokimas ir mąstymo ribos, vis daugiau žmonių įtraukiama į kūrybinę veiklą.

Visą informaciją apie edukacines stipendijas rasite: www.ltkt.lt.

Lietuvos kultūros tarybos informacija

Leave a Reply