Lietuvos kultūros taryba dar priima paraiškas edukacinėms stipendijoms

Lietuvos kultūros taryba ragina kultūros ir meno kūrėjus teikti paraiškas edukacinėms stipendijoms gauti. Trečiasis, paskutinis šiais metais, edukacinių stipendijų konkursas baigsis 2018 m. gegužės 31 dieną.

teptukai_edukacine_stipendija

Pixabay.com asociatyvi nuotr.

Edukacinės stipendijos skiriamos kultūros ar meno kūrėjų profesiniam meistriškumui tobulinti. Stipendininkams skiriamas dalinis finansavimas vykti į stažuotes, dalyvauti kursuose, konferencijose, simpoziumuose, rezidencijose ir kitose profesinį kūrėjų, tyrėjų ir atlikėjų tobulėjimą skatinančioje veikloje. Teikti paraiškas edukacinėms stipendijoms gauti gali visi kultūros ar meno kūrėjai – Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių ar trečiųjų šalių piliečiai, kurių veiklos objektas yra Lietuvos menas ir kultūra bei jų sklaida.

Edukacinių stipendijų konkursai skelbiami tris kartus per metus, todėl šiuo metu vykstančiam konkursui paraiškas skatinami teikti kultūros ir meno kūrėjai, kurie yra numatę dalyvauti edukaciniuose seminaruose, konferencijose ar kituose profesiniam meistriškumui tobulinti skirtuose renginiuose vėlyvą 2018 m. vasarą, rudenį ar žiemos pradžioje. O edukacines veiklas kitų metų pradžioje planuojantys kūrėjai paraiškas galės pateikti rugsėjo 1 d. prasidėsiančiam edukacinių ar individualių stipendijų konkursui.

Nuo 2014 m. Lietuvos kultūros taryba jau yra paskyrusi 933 edukacinių stipendijų, profesinio meistriškumo tobulinimui iš viso paskirstyta 1 mln. 543 tūkst. eurų. Šiame konkurse edukacinėms veikloms planuojama paskirstyti 155 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

Aktyviausiai paraiškas edukacinėms stipendijoms teikia muzikos, teatro ir bibliotekų atstovai, o mažiausiai paraiškų sulaukiama iš architektūros, cirko ir fotografijos kūrėjų ir tyrinėtojų. Antrajam 2018 m. edukacinių stipendijų konkursui buvo pateiktos 203 paraiškos. Mažiausiai paraiškų sulaukta iš cirko, architektūros ir etninės kultūros bei tautodailės kūrėjų.

Edukacinės stipendijos suteikia kultūros ir meno kūrėjams ir tyrėjams mobilumo ir tobulėjimo galimybes, suteikia progų apsilankyti profesiniuose renginiuose ar dalyvauti rezidencijų programose užsienyje. Todėl Lietuvos kultūros taryba kultūros ir meno kūrėjus kviečia aktyviai dalyvauti edukacinių stipendijų konkurse ir pasinaudoti suteikiamomis galimybėmis.

Paraiškų edukacinių stipendijų konkursui Lietuvos kultūros taryba laukia iki gegužės 31 d. (imtinai). Paraiškos gauti edukacinę valstybės stipendiją Lietuvos kultūros tarybai gali būti pateikiamos siunčiant paštu (Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, galioja pašto spaude nurodyta data), pristatomos asmeniškai (Lietuvos kultūros tarybos darbo laiku), patvirtintos saugiu elektroniniu parašu elektroniniu paštu: info@ltkt.lt ir gintauta.zemaitiene@ltkt.lt.

Daugiau informacijos: www.ltkt.lt.

Lietuvos kultūros tarybos informacija

Leave a Reply