Lietuvių menininkai kviečiami teikti paraiškas Kremso rezidencijai

VDA Nidos meno kolonija, bendradarbiaudama su rezidencijų programa AiR Krems, kviečia lietuvių kūrėjus teikti paraiškas dalyvauti 2018 m. rezidencijų programoje Kremse (Austrija).

Kremso_rezidencija

Vaizdas pro Kremse esančios menininkų rezidencijos langą. Pakui Hardware nuotr.

Institucijų partnerystė užsimezgė dar 2013-aisiais. Tada pirmuoju rezidentu iš Lietuvos Austrijoje buvo Dainius Liškevičius, o Nidos meno kolonijoje rezidavo austrų menininkai Hannah Oellinger ir Manfredas Raineris. Per pastaruosius metus šiame viename seniausių ir į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytų Austrijos miestų meno projektus vystė Emilija Škarnulytė, Lina Albrikienė, Akvilė Anglickaitė, o į Lietuvą buvo atvykusios Laura Skocek, Ida Divinzenz, Barbara Kapusta. Šiemet austrų menininkė Ines Hochgerner savo rezidencijos rezultatus pristatė gegužės pabaigoje vykusiame 7-ajame interformato simpoziume „Palei linijas”, o šią liepą Austrijoje praleis lietuvių menininkų duetas Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda).

80 kilometrų nuo Vienos esančiame Kremse tarptautinis rezidencijų centras įkurtas 2000-aisiais. Buvusiame kilimų fabrike įrengtose 5 (nuo 45 iki 120 kv. m) studijose, be vizualiųjų menų kūrėjų, reziduoja muzikai, rašytojai ir architektai. Organizacija taip pat bendradarbiauja su Čikagos meno institutu (JAV), Custom House Studios (Airija), Karališkuoju Melburno technologijų institutu (Australija), Djerassi meno rezidentūra (JAV) bei Örnsköldsviks Kollektiva Konstnärs Verkstad (Švedija).

Tarptautiniai rezidencijų mainai siekia vystyti kritinius šiuolaikinio meno pristatymo ir kūrybos kontekstus. Rezidencijų programa sudaro sąlygas pritaikyti ir pristatyti naujas kūrėjų taikomas kūrybines praktikas. Šie mainai suteikia galimybę pažinti ir tyrinėti „vietos” ekonomikos, politikos ir kultūrinio identiteto saitus. Iš trijų VDA Nidos meno kolonijos atrinktų lietuvių menininkų Kremso rezidencijos meno taryba pasirinks vieną. Rezidencijai numatytas laikas ‒ du mėnesiai, 2018-ųjų rugpjūčio 2 ‒ rugsėjo 28 d. Dviejų mėnesių rezidencijai skiriama 2600 EUR vienkartinė stipendija pragyvenimo ir kelionės išlaidoms padengti. Rezidentui nemokamai suteikiamos patalpos kūrybai ir gyvenimui, o taip pat administracinė bei kuratorinė pagalba. Menininkas turėtų pasirūpinti savo sveikatos draudimu.

Norinčius pasinaudoti rezidencijos mainų galimybe lietuvius menininkus kviečiame teikti paraiškas; viename PDF dokumente anglų kalba turi būti pateikta:

– Atsisiųsta ir užpildyta paraiškos forma (rasite čia)
– Gyvenimo aprašymas (CV)
– Trumpas projekto, kurį vykdysite Kremse, pristatymas (tekstas ir fotografijos iki 2 A4 puslapių)
– Kūrybinis portfolio (ne daugiau kaip 10 kūrinių nuotraukų, video- ar garso nuorodų, juos sunumeruokite. Nuotraukas pateikite jpg, o garso kūrinius mp3 formatu. Jei turima, pridėkite ir atsiliepimus spaudoje ir parodų katalogus).

Paraiškos laukiamos iki rugsėjo 17 d. el. paštu skaiste@nidacolony.lt

www.nidacolony.lt

Leave a Reply