Lėlių teatras kviečia į meistriškumo dirbtuves „Aktyvios erdvės“ su Vladu Suncovu

2022 m. balandžio 19–23 d. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4) vyks antrosios kūrybinės dirbtuvės „Aktyvios erdvės“, skirtos scenos menų profesionalams, kuriantiems lėlių teatre ar norintiems išbandyti šią paslaptingą, tarpdisciplinišką ir įvairiapusišką teatro rūšį. Šį kartą kviesime pažinti erdves su Vladu Suncovu.

Vladas Suncovas. Asmeninio archyvo nuotr.
Vladas Suncovas. Asmeninio archyvo nuotr.

Penkių dienų trukmės dirbtuvėse menininkas Vladas Suncovas supažindins dalyvius su skirtingais erdvių konstravimo metodais. Bus aptariama erdvių kūrimo problematika įvairiuose meniniuose kontekstuose: spektaklių scenografija, objektų teatras, parodų architektūra, instaliacijos, menas viešojoje erdvėje, interaktyvios skulptūros ir kita. Kokie yra panašumai ir skirtumai dirbant šiuose skirtinguose kontekstuose ir su kokiais iššūkiais susiduriama kiekviename iš jų? Nors šiandien disciplinos dažnai persipina ir gimsta nauji žanrai, erdvės visada yra kuriamos kaip fiziniai, psichologiniai ir socialiniai konstruktai, kurie aktyviai veikia jų lankytojus.

Dirbtuvių metu dalyviai patys gaminsis įvairius eksperimentinius modelius. Susipažinsime su keliais universaliais ir praktiškais konstravimo būdais: modulinės konstrukcijos, laisvų formų erdviniai karkasai, įvairios jungtys, įtampų konstrukcijos, xyz, išskleidžiamos ir besitransformuojančios konstrukcijos, kinetiniai sprendimai, elektromechanikos principai. Kaip naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis kurti gyvas menines erdves, kurios ne tik įrėmintų veiksmą, tačiau galėtų būti aktyvios jo dalyvės, arba tapti autonomiškais kūriniais? Dirbtuvių metu gaminsime ir gaivinsime modelius. Diskutuosime, kaip šie konstrukciniai metodai gali būti pritaikomi kiekvieno iš dalyvių meninėje praktikoje.

Vlado Suncovo kurta Vilniaus miesto teatro „Meno ir mokslo laboratorija“ spektaklio „Brilliant Adventures“ scenografija. Dainiaus Putino nuotr.
Vlado Suncovo kurta Vilniaus miesto teatro „Meno ir mokslo laboratorija“ spektaklio „Brilliant Adventures“ scenografija. Dainiaus Putino nuotr.

Vladas Suncovas yra menininkas, kuriantis erdves. 2013 m. baigė Danijos karališkąją vizualių menų akademiją. 2015–2017 m. dėstė Vilniaus dailės akademijoje. Daugiau nei dešimt metų profesionaliai kuria instaliacijas, scenografiją, parodų ekspozicijas, architektūrą, dizaino objektus, rengia pedagoginius projektus. 2021 metais kartu su „Lithuanian Space Agency“ kūrė Lietuvos paviljoną Venecijos Architektūros bienalėje. Savo praktikoje V. Suncovas dažnai naudoja įvairias modulines ir transformuotis galinčias konstrukcijas. Pastaraisiais metais vis daugiau dirba su meno viešojoje erdvėje projektais.

Dirbtuvės nemokamos, tačiau vietų skaičius labai ribotas, tad kviečiame paskubėti registruotis ČIA iki balandžio 12 d. 10.00 val.

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Iki pasimatymo!

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Leave a Reply