Kvietimas dalyvauti autoportretų parodoje

2017 m. spalio mėn. Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius „Klaipėdos” galerijoje organizuoja klaipėdiečių menininkų parodą „Autoportretai”.

pixabay_com

Pixabay.com nuotr.

Autoportretas – tai liberalus menininko požiūris į save, kurdamas jį, autorius tarsi dalyvauja savos gyvenimo istorijos vyksme. Tai būdas paslapčiomis atskleisti, kokį save regi ar įsivaizduoja tapytojas, skulptorius, grafikas ar kitas kūrėjas: galbūt laisva maniera, be baimės išryškinti savybes, kurių neįvardija žodžiai ar vieši komentarai. O gal atvirkščiai – drąsus akibrokštas į tai, kokį menininko įvaizdį formuoja visuomenė, susidariusi įspūdį iš girdimų nuotrupų komunikacijos triukšme.

Autoportreto terminas taikomas ne tik kūriniui, kuriame vaizduojamas autoriaus veidas, jame individualios stilistikos braižu gali būti pateikiama ir visa figūra ar kūno poza. Vieniems menininkams būdinga savianalizė, kitiems – personažuotas siužetinis traktavimas. Kiekvienas menininkas gyvena ir kuria savaip – skausmingai, dramatiškai, liūdnai arba linksmai, optimistiškai, pakiliai… Kas slypi kuriančio žmogaus pasąmonėje? Kaip jį tai veikia? Taigi, koks bus autoportretas, atspindintis menininko gyvenimo ir kūrybos dvasią?

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius kviečia parodoje dalyvauti visus dailininkus: jau kūrusius autoportretą ir tuos, kurie slapčia puoselėjo mintį jį sukurti, bet neturėjo paskatos. Tai puiki proga saviraiškai, be to, autoportretas turi išliekamąją vertę!

Paroda vyks „Klaipėdos” galerijoje (Bažnyčių g. 6, Klaipėda) 2017 m. spalio mėnesį. Norintieji dalyvauti turėtų registruotis el. paštu: klp.galerija@gmail.com.

Leave a Reply