KŪRYBINIAI UŽSIĖMIMAI: ĮSIMYLĖK KALIGRAFIJĄ IR NESIGAILĖSI

Nuo 2019 m. gyvuojanti, prof. Algio Kliševičiaus vardą turinti, Kaligrafijos ir rašto meno mokykla Klaipėdoje, kviečia į kūrybinius užsiėmimus. Birželio 12–15 dienomis kaligrafas ir grafikos dizaineris Linas Spurga (jaun.) supažindins su Kursyvo kaligrafija. Detali programa bei informacija: http://www.ink4.art/. Dalyvauti gali visi – tiek tie, kurie dar tik svajoja susipažinti su rašto menu tiek ir tie, kurie šią mokyklą, jos lektorius pažįsta jau pakankamai gerai ir yra aistringai įsimylėję kaligrafiją.

Kursyvinis šriftas išsivystė XV–XVI a. sandūroje ir greitai paplito tarp to meto kaligrafų kaip „lengvai rašomas šriftas“. Šiandieną tai yra bene populiariausias kaligrafinis šriftas, kurio mokoma viso pasaulio kaligrafijos dirbtuvėse ir kursuose.

Edukacijų akimirka. Organizatorių nuotr.
Edukacijų akimirka. Organizatorių nuotr.

Dirbtuvės, kurias veda Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos lekt. L. Spurga (jaun.), tai puiki proga pramokti istorinio šrifto rašymo subtilybių, įgyti kursyvo rašymo pagrindus, susipažinti su šio šrifto specifika, istorija, patiems išbandyti jėgas mažųjų ir didžiųjų raidžių rašyme bei kaligrafinių kompozicijų kūrime. Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos kūrybiniuose užsiėmimuose gali dalyvauti tiek pradedantys, tiek jau pažengę rašto meno srityje. Dalyvauti užsiėmimuose gali asmenys nuo 16 metų.

Organizatorių nuotr.
Kaligrafijos pavyzdžiai. Organizatorių nuotr.

Labai laukiami mokyklų pedagogai! Klaipėdos Pedagogų švietimo ir kultūros centras (PŠKC) ir VšĮ „Prof. A. Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla“ sudarė bendradarbiavimo sutartį. Šios sutarties pagrindu bendradarbiaujame rengiant ir įgyvendinant pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programas (kūrybinės dirbtuvės, seminarai, mini mokymai ir pan.). PŠKC dalyvavusiems kvalifikacijos tobulinimo programose pedagogams išduos pažymas-sertifikatus.

Užsiėmimai vyks Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete. Adresas Daržų g. 18. Visų užsiėmimų registracijos mokestis yra 10 eurų. Vilniaus dailės akademijos studentams registracijos mokestis netaikomas. Medžiagomis ir priemonėmis aprūpins kūrybinių užsiėmimų organizatoriai.

Dalyvių skaičius ribotas (15 asmenų), todėl kviečiame registruotis ilgai nelaukiant. Išankstinė registracija el. paštu: ruta@ink4.art

Parengė Rūta Jakštonienė

Leave a Reply