Konkursas „Musica Vera” vėl kviečia jaunuosius kūrėjus

musica_vera_2016

Antrus metus vykstantis ,,Musica Vera” jaunųjų muzikos kūrėjų konkursas šiemet į savo gretas pakvietė ir jaunuosius poetus. Pagal konkurso būdu atrinktus jaunųjų poetų eilėraščius ir vėl bus kuriami šiuolaikiški vokaliniai kūriniai, kaip rodo organizatorių patirtis, kokybiškai smarkiai besiskiriantys nuo masinio popso. Pagrindinė konkurso ,,Musica Vera” idėja – padrąsinti pradedančius kūrėjus ir padėti jų kūriniams išvysti dienos šviesą.

Projektu taip pat tikimasi parodyti visuomenei, kad ne tik senos dainos gali būti įdomios ir ne tik pripažinti kompozitoriai, jau kadaise tapę klasikais, gali kurti geras dainas – prasmingas, skambias, galinčias lygiavertiškai įsilieti į Lietuvos muzikinę erdvę.

,,Musica Vera” idėjos autorė ir konkurso iniciatorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno vadybos antro kurso studentė Agnė Vėželytė, pati kūrusi ir muziką, ir eiles, pasakoja, kad visada žavėjosi eilėraščio ir muzikos susijungimo stebuklu: ,,Kad eilėraštis suskambėtų visomis savo spalvomis, jam reikia muzikos; kad muzika lengviau pasiektų širdis ir žmonių protus, jai reikia žodžių”, – teigia Agnė. Taip gimė pirminis konkurso sumanymas.

Konkurso idėjos autorė ir organizatoriai tikisi, kad, pasibaigus konkursui, visuomenei bus pristatyta 12 originalių kūrinių, 10 jaunųjų Lietuvos poetų ir 12 kompozitorių.

,,Musica Vera” konkursas išsiskiria savo sąlygomis bei taisyklėmis. Konkursą pradeda poetai, atrankai pateikiantys po vieną savo sukurtą eilėraštį. Speciali komisija atrenka 10 geriausių poezijos kūrinių ir skelbia juos užsiregistravusiems dalyvauti kompozitoriams. Konkurse gali dalyvauti asmenys, gimę 1991 – 2002 m., taip sudaromos sąlygos pasireikšti išskirtinai jauniems talentams. Tačiau svarbiausias konkurso ypatumas tas, kad 12 muzikos kūrėjų bus sudarytos sąlygos išgirsti savo 3–5 minučių trukmės kūrinį, atliekamą profesionalių jaunųjų atlikėjų: M. K. Čiurlionio menų gimnazijos mokinių ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų. Konkursą remia Nacionalinė dailės galerija, Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fonas, „Plants&Beasts”, „Vero Cafe”, „Steinway&Sons Lietuva”.

Finalinis koncertas vyks Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, 2016 m. lapkričio 28 d. Pirmų trijų vietų laimėtojai bus apdovanoti rėmėjų prizais. Išsamiau apie konkuros sąlygas ir dalyvavimą – interneto tinklalapyje www.musicavera.lt.

Kompozitorių paraiškos priimamos iki rugsėjo 30 dienos, tekstų kūrėjų – iki rugsėjo 20 d. Kviečiame dalyvauti!

Leave a Reply