Konkursas „Musica Vera”: eilėraščio ir muzikos jungtis

 Jaunieji muzikos kūrėjai kviečiami dalyvauti jiems skirtame konkurse „Musica Vera”. Naujojo projekto tikslas – skatinti jaunuosius kompozitorius atskleisti savo gebėjimus kuriant muziką eilėraščiui. Pasibaigus išskirtiniam savo sąlygomis bei taisyklėmis konkursui, visuomenei bus pristatyti 16 originalių kūrinių, o jaunieji Lietuvos kompozitoriai apdovanoti rėmėjų prizais.

musica_vera

Konkurso idėja gimė veikiama dviejų inspiracijų. Pirmoji ta, kad kilo noras papildyti Lietuvos muzikinę erdvę naujomis, įdomiomis jaunų kompozitorių sukurtomis dainomis, nes šiuo metu naujų lietuviškų dainų repertuaras yra itin menkas ir neretai banalus. Lietuviškoje muzikinėje erdvėje vyrauja senosios klasikinės dainos, menkai vietos bepalikdamos naujiems dainų kūrėjų ieškojimams. Antroji inspiracija pagrįsta ne problema, o noru! Noru realizuoti eilėraščio ir muzikos susijungimo stebuklą. ,,Kad eilėraštis suskambėtų visomis savo spalvomis, jam reikia muzikos; kad muzika lengviau pasiektų širdis ir žmonių protus, jai reikia žodžių”, – mintimis dalijasi ,,Musica Vera” idėjos autorė ir konkurso iniciatorė, M. K. Čiurlionio mokyklos absolventė Agnė Vėželytė, pati kūrusi ir muziką, ir eiles. Šie du motyvai ir paskatino rengti konkursą.

Projektu ,,Musica Vera” tikimasi parodyti visuomenei, kad ne tik senos dainos gali būti įdomios ir ne tik pripažinti kompozitoriai, jau kadaise tapę klasikais, gali kurti geras dainas: prasmingas, skambias, galinčias lygiavertiškai įsilieti į Lietuvos muzikinę erdvę.

Dainoms kurti pasirinkti septyni poetės Ilzės Butkutės eilėraščiai, labiausiai atitinkantys konkurso idėją savo šiuolaikiškumu ir jausmine išraiška. Ilzės eilėraščiai prasmingi, įdomūs ir tarsi patys savaime skambantys. Taip ir norisi, kad jų skambesį perteiktų gabūs kompozitoriai – kiekvienas savaip, kaip jam norisi ir kaip jį girdi.

Konkurso idėjos autorė ir organizatoriai tikisi, kad, pasibaigus konkursui, visuomenei bus pristatyta 16 originalių kūrinių ir 16 jaunųjų Lietuvos kompozitorių, gebančių kurti dainas.

Konkursas išskirtinis savo sąlygomis bei taisyklėmis. Pavyzdžiui, jame gali dalyvauti asmenys, gimę 1990–2001 m., – taip sudaromos sąlygos pasireikšti išskirtinai jauniems talentams. Kita konkurso sąlyga: visi jaunieji kompozitoriai kurs muziką vienam iš septynių eilėraščių, kuriuos pateiks organizatoriai. Taip pat labai svarbus konkurso ypatumas tas, kad 16 kompozitorių bus sudarytos sąlygos išgirsti savo 3–5 minučių trukmės kūrinį, atliekamą profesionalių jaunųjų atlikėjų: M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių ir Muzikos akademijos studentų. Finalinis koncertas vyks Vilniuje, Piano.lt salėje, 2015 m. lapkričio 21 d. Pirmų trijų vietų laimėtojai bus apdovanoti rėmėjų prizais.

Paraiškos priimamos iki rugsėjo 30 dienos. Kviečiame dalyvauti!

Išsamiau apie konkurso sąlygas ir dalyvavimą jame – interneto puslapyje www.musicavera.lt.

Leave a Reply