Konkursas „IDėja 2020″ šiemet atviras ir užsienio kūrėjams

Nacionalinio Kauno dramos teatro konkursas „IDėja 2020″ sugrįžta ir laukia inovatyviai mąstančių, kūrybingų ir originalumu trykštančių menininkų iš Lietuvos ir užsienio. Geriausi įsitvirtins teatro scenoje.

ideja_2020

Prieš keletą metų startavęs scenos menų atstovams skirtas konkursas jau subrandino keletą sceną išvydusių projektų: spektaklį pagal H. Ibseno pjesę „Kai mirę nubusim”, kurį režisavo Monika Klimaitė, judesio spektaklį „Perdegimas” (šokio trupė „Nuepiko”), o šiuo metu gimsta Uršulės Bartoševičiūtės spektaklio „Iš kūno ir kraujo” pagal M. Vildžiaus pjesę premjera – ji pasirodys jau 2020 m. sausio 29, 30 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro Mažojoje scenoje.

Pagrindinis konkurso tikslas – suteikti galimybę kūrėjams perkelti savo idėjas į profesionalią teatro sceną. Konkurse laukiami tiek naujokai, tiek jau žinomi menininkai, kurie svajoja palikti pėdsaką teatro pasaulyje – tai yra puiki platforma, leidžianti patirti visus idėjos realizavimo etapus: nuo eskizo iki premjeros.

Pirmajame „IDėjos” konkurse, kuris vyko 2016 metais, dalis menininkų rinkosi įvairias teatro formas: fizinį, postdraminį, performatyvųjį, vizualųjį, tačiau daugelis ėjo tradicinio teatro keliu. Iš 19 paraiškų buvo atrinktas debiutuojančios režisierės Monikos Klimaitės spektaklio „Kai mirę nubusim” pagal H. Ibseno pjesę eskizas (premjera įvyko 2016 m. spalio 29 d.). Spektaklis sėkmingai gyvuoja teatro scenoje.

IDeja2019_Egle_zalciu_karaliene_D_Stankeviciaus

Radvilės Kisieliūtės performansas „Eglė Žalčių karalienė“. Donato Stankevičiaus nuotr.

2019-ųjų „IDėja” sulaukė arti 30-ies paraiškų, tad jų analizei prireikė ilgesnio laiko, o atranka buvo suskirstyta į kelis etapus – paraiškas vertino Nacionalinio Kauno dramos teatro Meno taryba, teatrologai, ekspertų grupė. Birželį vyko dviejų savaičių kūrybinė laboratorija ir finalą pasiekė keturi projektai: Radvilės Kisieliūtės performansas „Eglė Žalčių karalienė”, Jutos Pranulytės ir Emos Senkuvienės gyvo garso ir judesio spektaklis „Žemės”, „Nuepiko” trupės šokio spektaklis „Perdegimas” (Marius Paplauskas, Marius Pinigis, Andrius Stakelė) ir Uršulės Bartoševičiūtės spektaklio „Mirtis policijos sunkvežimyje” eskizas pagal E. Limonovo pjesę.

Komisijos sprendimu nutarta tęsti kūrybinį dialogą su trupe „Nuepiko” – jų šokio spektaklio premjera įvyko 2019 m. lapkričio mėnesį Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Meno tarybos ir žiūrovų sprendimu „IDėja 2019″ konkurso nugalėtoja paskelbta režisierė Uršulė Bartoševičiūtė ir jos kūrybinė komanda. Prabėgus pusmečiui, kūrėja pradeda įgyvendinti premjerą pagal M. Vildžiaus pjesę „Iš kūno ir kraujo”. Džiugina tai, kad prie jos kūrybinės komandos prisijungė finalininkė, kompozitorė Juta Pranulytė.

Nuepiko_PERDEGIMAS_foto_D_Matvejev

„Nuepiko“ trupės šokio spektaklis „Perdegimas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Šiais metais konkursas kviečia rinktis teatrą, pagrįstą dramaturgija, tačiau lieka atviras tarpdiscipliniškumui, inovatyvumui ir naujų formų paieškai. Yra ir naujovė – šiemet atveriamos durys užsienio menininkams. Dėl šio sprendimo jiems atsiranda galimybė susipažinti su Lietuvos teatro scena, pristatyti ją tarptautinei rinkai ir kurti naujas kūrybines partnerystes. Dalyvauti gali tiek kūrybinės komandos, tiek pavieniai asmenys (iki 35 m.). Paraiškas vertins NKDT teatras bei VDU teatrologų sudaryta komisija, taip pat ekspertai iš šalies.

Konkurso sąlygos

Paraiškų teikimo laikas – iki 2020 m. vasario 16 d. (imtinai).
Paraiškos forma: ČIA.

Atrinktų paraiškų rezultatai bus skelbiami kovo 26 d. Kūrybinės eskizo paruošimo dirbtuvės numatomos birželio mėn. pradžioje Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Kilus klausimų, kreiptis: fabrikas@dramosteatras.lt arba tel. 8 656 06966.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Leave a Reply