Klaipėdos galerijoje – autorinių teisių mokymai

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) 2022 m. gruodžio 5 d., pirmadienį, 17 val. vyks autorinių teisių mokymai, lektorė – autorinių teisių specialistė Gabrielė Naprušienė.

Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.
Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.

Lietuvos dailininkų sąjunga įgyvendina projektą „Vizualaus meno autorių teisių aktualizavimas, ugdymas ir sklaida“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos. Projekto metu bus išleistas leidinys menininkams, kuriame aiškinamos pagrindinės Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme numatytos vizualaus meno kūrėjo teisės. Taip pat numatomos mokomosios sesijos, susitikimai su autorinių teisių ekspertais, vyks individualios konsultacijos.

Menininkas turi žinoti savo teises. Tuomet jis galės efektyviai jomis naudotis, žinos, kaip elgtis, kad jo kūriniai teisėtai pasiektų naudotoją, ir kaip gauti teisingą atlygį už savo kūrybą. Juk menininko kūryba – tai jo darbas, už kurį turi būti atlyginta.

Besivystant naujoms technologijoms, atsiranda nauji kūrinių panaudojimo būdai, tobulinamos įstatymo nuostatos. Autoriaus balsas, tobulinant autorių teisių įstatymą ir kolektyvinę autoriaus teisių administravimo sistemą, yra labai svarbus. Todėl menininkas turi žinoti, kokias teises turi dabar, ir ko galėtų siekti ateityje.

Rėmėjai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

LDS Klaipėdos skyriaus informacija

Leave a Reply