„Kino pavasaris”: pradėta registracija į antrąjį muzikinių klipų konkursą

Pernai „Kino pavasaris” lietuviškus muzikinius klipus pirmą kartą parodė kino ekrane. Šiemet klipų programa bus tęsiama. Festivalio žiūrovai pamatys geriausius 2016-ųjų lietuviškus muzikinius klipus, kuriuos vertins tarptautinė komisija. Klipų registracija prasideda jau šiandien ir tęsis iki vasario 5-osios.

Kadras_is_muzikinio_klipo_SUGEBET_PASIKEIST

Kadras iš muzikinio klipo “Sugebėt pasikeist”.

„Muzikinių klipų debiutas didžiausiame kino festivalyje Lietuvoje, mūsų akimis, buvo trečias pagal svarbą įvykis šalies muzikinių klipų istorijoje po filmo „Kažkas atsitiko” pasirodymo 1986-aisiais ir MTV atėjimo į Lietuvą”, – sako konkurso iniciatorius, vaizdo produkcijos kompanijos „Zest” vadovas Juozas Piekuras. Praėjusiais metais „Kažkas atsitiko” 30-mečio garbei klipų programa buvo pavadinta filmo vardu.

Klipų registracija į šių metų konkursą prasideda šiandien, sausio 20-ąją ir tęsis iki vasario 5-osios. Registracija vyksta adresu bit.ly/pavasarioklipai.

Konkurse laukiami 2016-aisiais Lietuvos kūrėjų išleisti muzikiniai klipai. Klipai gali būti kurti tiek Lietuvos, tiek užsienio grupėms ir atlikėjams.

J. Piekuras pastebi, kad muzikinių klipų kūryba Lietuvoje pastaraisiais metais gerokai suaktyvėjusi. „Jau dabar esame peržiūrėję daugiau kaip 50 pernai sukurtų lietuviškų muzikinių klipų. Vykstant atvirai registracijai šis skaičius gali išaugti kelis kartus. Į praėjusių metų konkursą pretendavo beveik 200 lietuviškų klipų. Bus milžiniškas darbas atrinkti tuos, kurie pateks į kino ekraną”, – neabejoja konkurso sumanytojas.

Sudarys 70 minučių klipų programą

„Kino pavasario”, „Zest”, ir šiemet prie konkurso prisidėjusio projekto „Vilnius Temperature” atstovai sudarys 70-ies minučių klipų programą, kuri bus rodoma „Kino pavasaryje” greta kitų festivalio filmų. Sprendžiant, kurie klipai pateks į programą, kaip ir pernai, svarbiausi bus du kriterijai: kinematografiškumas ir meninė vertė.

Atrinktus klipus vertins tarptautinė komisija ir žiūrovai, atėję į seansus. Žiūrovai gaus specialų balsavimo bilietą, kuriame išrinks labiausiai patikusių klipų trejetuką. Visų seansų žiūrovų balsai bus sumuojami ir taip išrenkamas publikos nugalėtojas.

Kaip ir pernai, prizus nugalėtojams įsteigė lietuviškos muzikos internetiniais namais tapęs portalas Pakartot.lt.

„Daugelis lietuviškų muzikinių klipų autorių yra jauni, pradedantys, bet labai talentingi kino kūrėjai. Būtina juos palaikyti, jeigu norime, kad Lietuvoje užaugtų nauja kino karta. Muzikinių klipų palaikymas svarbus ir lietuviškos muzikos sklaidai. Atėję pamatyti klipus žiūrovai išgirs ir šviežią lietuvišką muziką, kuri kitaip jų galbūt nepasiektų”, – neabejoja Pakartot.lt įkūrusios Lietuvos atlikėjų asociacijos direktorė Agnė Masalskytė.

Šiemet prie konkurso organizacijos prisijungė ir per 70 Lietuvos ir užsienio grupių nufilmavusio gatvės muzikos klipų projekto „Vilnius Temperature” prodiuseris ir vienas įkūrėjų Andrius Januta.

„Klipų konkurso kine idėja seniai buvo „Vilnius Temperature” mintyse. Kai „Zest” ir „Kino pavasaris” ją įgyvendino, nusprendžiau juos palaikyti ir prisidėti. Manau, kad šis konkursas realiai skatina Lietuvos vaizdo klipų kūrėjus siekti daugiau. Dalyvausiu šiame projekte organizuojant konkursą ir atrenkant klipus”, – paaiškina nuo 2011 m. veikiančio nekomercinio projekto atstovas.

Praėjusių metų geriausieji

Praėjusiais metais programoje dalyvavo 2014–2015 m. sukurti lietuviški muzikiniai klipai. Tarptautinė komisija geriausiu išrinko Dominyko Blizniko ir Pauliaus Miliausko klipą grupės „ba.” dainai „Sugebėt pasikeist”. Žiūrovų prizas atiteko Sauliaus Baradinsko klipui grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys” dainai „Į Venesuelą”.

Komisija „geriausio klipo debiuto” prizą įteikė animatoriui Pauliui Norvaišai už klipą Vido Bareikio dainai „Babkės”, o už unikalią muzikinio klipo viziją komisija apdovanojo Rūtos Kiškytės ir „pvz.lt” darbą Manfredo kompozicijai „Uumellmahaye”. Už indėlį į lietuviškų muzikinių klipų kultūrą įvertinti režisieriai Justas Ramanauskas ir Pijus Vėberis.

Šių metų „Kino pavasario” klipų konkurso dalyviai, komisijos nariai ir seansų laikai bus paskelbti vasario pabaigoje. Šiemet festivalis vyks kovo 23–balandžio 6 dienomis.

Apie festivalį

22-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris” vyks 2017 m. kovo 23–balandžio 6 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 113 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje” bus parodyta 130 pilnametražių ir 70 trumpametražių filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt.

“Kino pavasario” informacija

Leave a Reply