Kaligrafijos ir rašto meno mokykla vėl kviečia!

Kaligrafijos ir rašto meno mokykla visus, besidominčius rašto menu, kaligrafinio knygos ženklo kūrimo subtilybėmis, kaligrafija ant audinio, 2021 m. birželio 14–18 dienomis kviečia į nemokamas kūrybines dirbtuves.

Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos archyvo nuotr.
Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos archyvo nuotr.

Ekslibrisas naujai

Kaligrafų tandemas – dailininkė, kaligrafė, VDA docentė Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ir kaligrafas, ekslibrisų kūrėjas, VDA docentas Mindaugas Petrulis – ves kūrybines dirbtuves kaligrafijos ir ekslibriso sąsajos tema EXLIBRISAS NAUJAI.

Dirbtuvėse susipažinsite su pagrindinėmis išraiškos priemonėmis, kompozicijos pagrindais, jungsite vakarietiškos kaligrafijos taisykles ir rytietiškos kaligrafijos ekspresiją. Mokysitės per vizualią emocinę išraišką atskleisti žodžio ir teksto prasmę. Ir svarbiausia – kursite konkretų kūrinį – šriftinį ekslibrisą jūsų pasirinktai asmenybei, įstaigai ar jubiliejui. Užsiėmimo metu taikomos inovatyvios kūrybingumo technikos, generuojamos naujos idėjos – turėsite puikią progą atskleisti savo talentus, išlaisvinti kūrybines galias, išskleisti fantaziją.

Kūrybinės dirbtuvės vyks Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete adresu: Daržų g. 18, Klaipėda.

Detalų užsiėmimų tvarkaraštį rasite čia: http://www.ink4.art/lidija-kukliene/

Vytauto Mačernio marškiniai

Kaligrafė VDA Telšių fakulteto profesorė Zita Inčirauskienė ves kūrybines dirbtuves „Kaligrafijos ribų beieškant. Dedikacijos Vytautui Mačerniui“.

Kūrybinių dirbtuvių tikslas ir moto – „Įdomiai rašyti gali kiekvienas!” Įvertinant asmeninio rankraščio unikalumą, susipažinsite su kaligrafijos integravimu į tekstilės meną, atliksite kaligrafines pratybas ant audinio ir kursite bendrą instaliatyvią kompoziciją tema „Vytauto Mačernio marškiniai“.

Reikalavimai kūrybinių dirbtuvių dalyviams:

Kadangi kūrybinės dirbtuvės dedikuojamos Vytauto Mačernio gimimo 100-osioms metinėms, dalyviai turėtų būti pasidomėję šio poeto kūryba, susipažinę su jo biografija ir pasiruošę keletą mėgstamiausių tekstų iš poeto dienoraščių ar eilėraščių. Rekomenduojame perskaityti A. Ruseckaitės knygą „Dūžtančios formos“ (biografinis romanas apie V. Mačernį), V. Mačernio poezijos knygas: „Praeinančiam pasaulyje praeisiu“, „Po ūkanotu nežinios dangum“, „Sielos paveikslas“ ir kt.

Suskaitmeninti kūrybinių dirbtuvių dalyvių darbai bus eksponuojami Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos tinklalapyje ink4.art ir mokyklos socialinėse paskyrose.

Kūrybinės dirbtuvės vyks LDS Klaipėdos galerijoje, adresu: Bažnyčių g. 6, Klaipėda.

Detalų užsiėmimų tvarkaraštį rasite čia: http://www.ink4.art/zita-incirauskiene/

***

Užsiėmimai skirti visiems miesto bendruomenės nariams, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, išsilavinimo, gebėjimų ir yra nemokami. Įrankiais ir medžiagomis aprūpins organizatoriai.

Į visas kūrybines dirbtuves būtina išankstinė registracija el. paštu: ruta@ink4.art

Projektą įgyvendina Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

Leave a Reply