„Jūra. Baltai”: dizainerė Sonata Žižienė siūlo kurti kartu

Sonatos_Zizienes_kurybines_dirbtuves3

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo liepos 4 dienos du mėnesius šiugždės audiniai, švytuos adatos ir žirklės – kostiumų dizainerė Sonata Žižienė visus norinčius pakvies į nemokamas atviras kūrybines dirbtuves, kurių galutinis tikslas – meninės drabužių kolekcijos „Jūra. Baltai” pristatymas.

Visą vasarą truksiančio projekto tikslas – suburti ir įtraukti į bendras kūrybines dirbtuves kostiumų dizainu besidomintį jaunimą, dalintis patirtimi, suteikti teorinių ir praktinių žinių apie drabužių dizaino meną, skatinti kūrybiškumą ir gebėjimus. Sujungus bendras kūrybines pajėgas, atspirčiai pasitelkus stilizuotą baltų etninį kostiumą, pritaikius šiuolaikinės mados sprendimus tikimasi sukurti bendrą kūrybinį rezultatą – meninę drabužių kolekciją „Jūra. Baltai”.

Paklausta, kodėl, užuot ramiai dirbusi savoje erdvėje, ryžosi tokiai avantiūrai, kostiumų dizainerė Sonata Žižienė paaiškino: „Nors tai bus mano kūrybinės dirbtuvės, labai norėčiau, kad į jas įsitrauktų kuo daugiau žmonių. Esu didelę kūrybinę patirtį turinti drabužių dizainerė ir tikrai galiu, noriu ta patirtimi dalintis, noriu bendradarbiauti su žmonėmis. Nesu uždaras žmogus, skiriantis dėmesį tik savo kūrybai, mano tikslas – kad mieste atsirastų kuo daugiau kūrybingų žmonių ir kūrybinio bendradarbiavimo. Ir jeigu mums pavyks bendras rezultatas – bus labai smagu.”

Norinčiųjų dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse neturėtų gąsdinti tokia ilga jų trukmė. Projektas „Jūra. Baltai” bus padalintas į keletą etapų ir dalyviai galės rinktis, kuriame iš jų dalyvauti. Anot S. Žižienės, pirmąją savaitę laukiami visi norintieji įsijungti į kūrimo procesą. „Pirmosiomis savaitėmis susipažinsime, sužinosime, kas kiek nori įsitraukti, kokios jų galimybės, kiek kuris sugeba, ar jiems reikia pagalbos siuvant, neriant, ar jie jau moka tai daryti. Tuomet susiskirstysime, pasidalinsime laiką, – negalinčius nuosekliai dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ramina kostiumų dizainerė. – Į procesą žmonės galės įsilieti tiek, kiek norės ar galės. Suteikiame žmonėms galimybę būti šalia ir mokytis: stebėti ir išmokti sukirpti, pasisiūti. Galbūt vienu tarpu jie taps modeliais, dalyvaus fotosesijose, kas nors gal norės įsijungti kaip fotografai. Kiek jie norės, tiek ir pasinaudos tomis galimybėmis…”

Pirmajame edukacinių užsiėmimų etape bus supažindinama su drabužių dizaino menu, nagrinėjami baltų istoriniai kostiumai, jų ženklai ir simbolika, mokomasi mezgimo, nėrimo, siuvinėjimo technikų, audinių marginimo, tapybos ant šilko. Pirmo etapo tikslas – parengti kolekcijos „Jūra. Baltai” eskizinius modelius.

Sonatos_Zizienes_kurybines_dirbtuves2

Sonatos Žižienės asmeninio archyvo nuotr.

Antrasis etapas skirtas praktinei veiklai – kūrybinių dirbtuvių metu bus kuriami ir, pritaikius pasirinktą technologiją, įgyvendinami drabužių kolekcijos „Jūra. Baltai” modeliai. Baigiamieji projekto etapai bus skirti drabužių įamžinimui video- ir fotosesijose – šiuo atveju dirbtuvių dalyviai turės galimybę susipažinti su modelio darbu. Dirbtuves vainikuos KKKC Meno kieme vyksiantis kolekcijos „Jūra. Baltai” pristatymas Klaipėdos visuomenei ir miesto svečiams: sujungus įvairių sričių – šviesos, videodizaino, garso, judesio plastikos – kūrėjus bus sukurtas veiksmas, padėsiantis atskleisti ir pabrėžti išskirtines meninės drabužių kolekcijos „Jūra. Baltai” ypatybes.

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo liepos 4 d. iki rugpjūčio 27 d. pirmadieniais– ketvirtadieniais 10–19 val. drabužių dizaino kūrybinės dirbtuvės „Jūra. Baltai” su kostiumų dizainere Sonata Žižiene.

Užsiėmimai nemokami, daugiau informacijos ir registracija el. paštu: kurgelmes@gmail.com, tel. 8 688 53518.

Leave a Reply