„Gallery Weekend Kaunas 2019″: kultūrinis sąbėgis

2019 m. gegužės 10 d. 10–17 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) vyks Kultūrinis sąbėgis, kurio metu bus aptariami Kauno bei kitų Lietuvos miestų galerininkams, ekspozicinių ar kitų kultūrinių erdvių ir iniciatyvų atstovams aktualūs klausimai.

Programa, kurioje numatomi pranešimai, praktinės dirbtuvės, kultūros barbekiu ir viską vainikuojantis teminis tinklaveikos pasivaikščiojimas (net-walk), aptars kultūros ir socialinio poveikio, jo apskaičiavimo ir reprezentavimo reikšmes bei skleisis per šias tematines ašis: socialinis poveikis kultūros organizacijoje, kultūros ir meno prieinamumo problematika. Šių metų temos atliepia poreikį permąstyti šiuolaikinius galerijų ar kitų kultūros ir meno erdvių, iniciatyvų veikimo principus ir pasiūlyti tvaresnius, aktualesnius ir platų poreikių spektrą apimančius veikimo būdus.

Renginio pavadinimas – sąbėgis – siūlomas kaip naujadaras, apibūdinantis trumpą, efektyvų ir į problemų sprendimą nukreiptą susitikimų formatą. Pavadinimą sudaro žodžiai „sąspietis” ir „bėgti”, nurodant susibūrimo, susitelkimo ir konkretaus veiksmo sąlygą, siūlančią kultūros ir meno atstovams „bėgti estafetę”: diskutuoti apie idėjas, perduoti patirtis vieni kitiems, remtis geriausiomis praktikomis ir galiausiai – pasiekti vieną tikslą.

Renginio programa:

10:00 – 11:30 Pranešėjų pristatymai, atviros diskusijos su žiūrovais ir kultūros lauko profesionalais. Pagrindinės pranešėjos: Kristina Werner, Rūta Stepanovaitė.
11:30 – 11:45 Pertrauka ir kontaktų mainai;
11:45 – 13:45 Praktinės dirbtuvės su pertrauka;
13:45 – 14:45 Kultūrininkų BBQ, KMN sodelyje;
14:45 – 16:45 NET-WALK: teminis tinklaveiklos pasivaikščiojimas;
17:00 Laisvas GWK 2019 vakaro programos lankymas su renginio atstovais (išsami programa čia: Gallery Weekend Kaunas 2019).

Pranešėjos:

Kristina Werner yra režisierė ir kultūros edukatorė, sąbėgyje kalbėsianti apie kultūrinę įtrauktį, darbą su bendruomenėmis ir šio darbo etiką. Pranešimas vyks anglų kalba.

Rūta Stepanovaitė yra kultūros vadybininkė, Kauno menininkų namų (KMN) vadovė, pristatysianti KMN patirtį kuriant kultūros turinio ir infrastruktūros prieinamumą Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomenei. Vis daugiau kalbant apie auditorijų plėtrą, atsigręžiame į bendruomenes, kurios kultūroje dalyvauja sąlyginai mažai. Jų atstovams kultūros turinį darome vis prieinamesnį, o infrastruktūrą pritaikome. Vis dėlto skirtis tarp kultūros prieinamumo ir pritaikymo koncepcijų yra gana plati. Kaip nepasiklysti? Pranešimas vyks lietuvių kalba.

Praktinės idėjų dirbtuvės:

Atsispiriant nuo pranešėjų pristatymų ir juos sekančių diskusijų, praktinėse dirbtuvėse bus nagrinėjami tokie klausimai: socialinis poveikis – kas tai, ir kodėl tai svarbu kultūros organizacijoms? Teorija ir praktika – kaip tai veikia, kaip komunikuojamas poveikis ir ieškoma lėšų? Paralelinėje sesijoje bus aptariama, kokius barjerus turime įveikti ir kokius įrankius įgyti, kad galėtume padėti savo auditorijoms pažinti šiuolaikinę kultūrą? Ar miestų, šalių kultūros organizacijos gali vadovautis vienu kultūros prieinamumo standartu, skirtu priimti visus lankytojus?

Dalyvavimas:

Programa yra skirta Kauno ir visos Lietuvos kultūros bei meno profesionalams. Dalyvavimas visose renginio dalyse yra nemokamas.

Registracija vykdoma iki 2019 m. gegužės 9 d. 12 val., užpildant elektroninę registracijos formą: https://forms.gle/WjzqnN7dZJFXtwxs7. Informacija teikiama el. p.: galleryweekendkaunas@gmail.com

Sąbėgio rengėjai: „Gallery Weekend Kaunas” ir Menų agentūra „Artscape”.

Leave a Reply