„Dideli maži ekranai”. Medijų festivalis: už kiekvieno lango – nauja istorija

Jau trečią mėnesį dauguma mūsų žiūrime pro vieną ir tą patį langą. Ar kada susimąstėte, kokius vaizdus kiekvieną dieną pro savo langus mato kiti? Gal tai miškas, gal keistą hobį turintis kaimynas, o gal paryčių tamsoje kareivinėse muštruojami šauktiniai? Atrodytų, lyg ir nieko nevyksta, bet kartu vyksta labai daug – priklauso nuo pasirinkto rakurso.

Gabrielė, Klaipėda
Gabrielė, Klaipėda

Langas tapo dar vienu mūsų ekranu, o kasmetinis projekto „Dideli maži ekranai“ medijų festivalis specialiai tam sukurtoje svetainėje www.menoavilys.org/dme kviečia dalintis vaizdais pro langus ir pažiūrėti, ką per savuosius mato kiti.

„Dideli maži ekranai“ – medijų raštingumo projektas Lietuvos mokykloms bei kitoms su mokyklinio amžiaus jaunimu dirbančioms ugdymo įstaigoms, kurį jau penktus metus vykdo medijų edukacijos bei tyrimų centras „Meno avilys“ ir Britų taryba Lietuvoje. Kiekvieno „sezono“ pabaigoje rengiamas medijų festivalis kasmet sukviesdavo projekto dalyvius susitikti gyvai ir aptarti savo patirčių, tačiau šiemet dėl karantino to padaryti neįmanoma, todėl viena medijų festivalio formų tapo svetainė „Už kiekvieno lango – nauja istorija“, kurioje įkelta 150 mokinių pro savo langus nufilmuotų judančių vaizdų atvirukų.

Organizatoriai džiaugiasi, kad iniciatyva peržengė projekto ribas ir savo „atvirukus“ atsiuntė ne tik projekto dalyviai, bet ir žmonės iš įvairių Lietuvos regionų: Visagino, Klaipėdos, Paberžės, Baltosios Vokės, Kupiškio, Šiaulių, Kauno, Gargždų, Kretingos ir kitų, o jauniausiam dalyviui – vos 6-eri. Kviečiame prisijungti: filmuoti ir kurti iki 1 minutės trukmės judančių vaizdų atvirukus (paverskite savo kameras taip, kad vaizdas būtų horizontalus), nurodyti savo vardą bei gyvenamąją vietovę ir siųsti elektroniniu paštu: labas@didelimaziekranai.lt. Vaizdus sukelsime į virtualią platformą, kurioje atsivers visi langai ir jų istorijos. Tikėkimės, kad pasauliui pavyks įveikti pandemiją, o jūsų papasakotos istorijos taps savotišku šio neįprasto laikotarpio vizualiniu dokumentu.

Kurdami judančius atvirukus būkite drąsūs ir kūrybiški, eksperimentuokite su stiliais, žanrais ir formomis. Nesijaudinkite dėl turimos kameros kokybės ar kitų netobulumų – tobulumas niekam neįdomus! Tačiau prisiminkite vieną taisyklę: jei pro langą filmuosite žmones – gerbkite jų teisę į atvaizdą. Nefilmuokite žmonių veidų be jų sutikimo.

Aneta, Vilnius
Aneta, Vilnius

„Dideli maži ekranai“ – penktus metus vykstantis medijų edukacijos bei tyrimų centro „Meno avilys“ ir Britų tarybos medijų raštingumo projektas Lietuvos mokykloms bei kitoms, su mokyklinio amžiaus jaunimu dirbančioms, ugdymo įstaigoms. Projektas yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos „People to People“, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projektu siekiama ugdyti Lietuvos jaunimo ir jaunimo ugdytojų medijų raštingumo gebėjimus bei atrasti, tyrinėti savo bendruomenę ir puoselėti dialogą su kitomis, pasitelkiant kūrybines ir analitines medijų raštingumo veiklas. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus (filmus, reklamas, kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus, televizijos laidas ir serialus, multimedijų žurnalistiką).

„Meno avilio“ informacija

Leave a Reply