„BALTIC States”: nauja rezidencijų programa Lietuvos menininkams

Šiuolaikinio meno centras „BALTIC”, įsikūręs Jungtinėje Karalystėje, Šiaurės Rytų Anglijos mieste Geitshede (Gateshead), skelbia trejų metų trukmės rezidencijų programą „BALTIC | States”! Rezidencijų programa yra skirta kylantiems menininkams iš trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos, Estijos – ir kitų Baltijos regiono šalių.

rezidentura

Pirmoji rezidencija, į kurią kviečiamas kylantis menininkas iš Lietuvos, įgyvendinama bendradarbiaujant Lietuvos kultūros institutui ir šiuolaikinio meno centrui „BALTIC”.

2018 m. lapkritį startuojančią programą „BALTIC | States” sudarys rezidencijų ciklas, suteiksiantis galimybes pradedančiųjų menininkų vykdomiems tyrimams ir profesiniam tobulėjimui. Programos dalyviai bus kviečiami apmąstyti aktualius Europos geopolitinius poslinkius ir vystyti kūrinius, tiriančius tapatybės, pilietybės ir priklausomumo idėjas. Menininkai taip pat bus skatinami ieškoti jungčių tarp Baltijos ir Šiaurės Rytų Anglijos regionų, kurti juose veikiančių menininkų tinklą ir pradėti politinių sienų bei geografinių kliūčių nepaisantį dialogą.

Rezidencijų metu menininkai taip pat turės galimybę susitikti su kuratoriais ir kitais meno profesionalais, dirbančiais Šiaurės Rytų Anglijoje, o taip pat lankytis šio Jungtinės Karalystės regiono meno erdvėse. Programos dalyviai taip pat bus kviečiami savo studijose priimti lankytojus, rengti atviras kūrinių peržiūras, pokalbius, performansus, organizuoti kūrybines dirbtuves ir jų metu dalytis savo tyrimų idėjomis ir patirtimis su platesne publika.

Rezidencijos trukmė – 2019 m. vasario 4–28 d.

Menininkui bus skiriama 2000 svarų sterlingų stipendija, padengiamos kelionės išlaidos, suteikiamas apgyvendinimas ir studija.

Paraiškos priimamos iki 2018 m. gruodžio 5 d. 23 val. 59 min.

Pretendentai turi pateikti:
• užpildytą paraiškos formą (ją rasite atidarę žemiau esančią nuorodą);
• motyvacinį laišką, kuriame būtų paaiškinta, kodėl ši rezidencijos galimybė būtų svarbi kūrybinei praktikai ir būtų aprašytas siūlomas kūrybinis tyrimas (iki 500 žodžių);
• gyvenimo aprašymą (CV), kuriame būtų nurodyta kontaktinė informacija;
• iki 6 ankstesnių / dabartinių kūrinių fotografijas (atvaizdus).

Rezidencijai atrinktas menininkas bus informuotas asmeniškai iki 2018 m. gruodžio 17 d.

Daugiau informacijos https://goo.gl/eM1BWg

Rezidencija įsteigta bendradarbiaujant su kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Juste Kostikovaite. Galimybė bendradarbiauti su šiuolaikinio meno centru „BALTIC” susiklostė centro atstovų vizito Lietuvoje metu, vykdant Vizitų programą.

Lietuvos kultūros instituto informacija

Leave a Reply