Atviras kvietimas teikti paraiškas rezidencijai Kremse

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija ir „AIR – ARTIST IN RESIDENCE Niederösterreich” rezidencija Kremse, Austrijoje, Lietuvoje gyvenančius ir dirbančius vizualiųjų menų kūrėjus kviečia teikti paraiškas dalyvauti dviejų mėnesių trukmės rezidencijų programoje Kremse 2021 m.

Kremsas

Vitos Opolskytės nuotr.

Paraiškų teikimo terminas: 2020 m. spalio 4 d. vidurnaktis.

Kremse tarptautinis rezidencijų centras įkurtas 2000-aisiais. Buvusiame kilimų fabrike įrengtose penkiose (nuo 45 iki 120 kv. m) studijose, be vizualiųjų menų kūrėjų, reziduoja muzikai, rašytojai ir architektai. Tarptautiniai rezidencijų mainai siekia vystyti kritinius šiuolaikinio meno pristatymo ir kūrybos kontekstus. Rezidencijų programa suteikia sąlygas pritaikyti ir pristatyti naujas kūrėjų taikomas kūrybines praktikas. Šie mainai suteikia galimybę pažinti ir tyrinėti „vietos” ekonomikos, politikos ir kultūrinio identiteto saitus. „AIR – ARTIST IN RESIDENCE Niederösterreich” ir NMK partnerystė užsimezgė dar 2013 m.

Kremso miestas yra tiesiai prie Dunojaus, maždaug 80 km nuo Vienos ir 30 km nuo Žemutinės Austrijos sostinės Sankts Pelteno. Kremsas yra vienas seniausių Austrijos miestų, jo istorija siekia daugiau nei tūkstantį metų. Kremsas ir Vachau slėnis 2000 m. paskelbti UNESCO Pasaulio paveldo objektu.

Gyvenimo ir darbo sąlygos

Rezidentui nemokamai suteikiama privati studija su nedidele virtuve, vonios kambariu, miegamuoju, darbo baldais, interneto prieiga, telefonu. Taip pat neribota prieiga prie bendrųjų erdvių, administracinė bei kuratorinė rezidencijos komandos pagalba. Menininkas turėtų pasirūpinti savo sveikatos draudimu.

Trukmė

2021 m. liepos 1 – rugpjūčio 31 d.

Finansavimas

Skiriamos dvi mėnesinės 1300 eurų stipendijos pragyvenimo ir kelionės išlaidoms padengti.

Reikia pateikti:

1) užpildytą paraiškos formą (rasite ČIA);
2) gyvenimo aprašymą (CV), kuriame lentelės arba sąrašo pavidalu būtų pristatyta kūrybinė karjera, gautos stipendijos, stažuotės ir kt.;
3) trumpą projekto, kurį vykdysite Kremse, pristatymą (iki 6000 ženklų)
4) portfolio (iki 15 puslapių);
5) jei turima, atsiliepimus spaudoje, recenzijas ar parodų katalogus.

Medžiagą siųskite pdf formatu iki 5 MB, su turiniu pagal aukščiau nurodytą eiliškumą.

Savo paraiškas ir su jomis susijusius klausimus siųskite rezidencijų koordinatorei Skaistei Marčienei: skaiste@nidacolony.lt

Atrankos eiga

Iš trijų NMK komandos atrinktų menininkų Kremso rezidencijos meno taryba pasirinks vieną.

Anksčiau Kremse rezidavę menininkai iš Lietuvos:
Dainius Liškevičius
Emilija Škarnulytė
Lina Albrikienė
Akvilė Anglickaitė
Pakui Hardware
Irma Stanaitytė-Bazienė
Viltė Bražiūnaitė ir Tomas Sinkevičius
Vita Opolskytė.

VDA Nidos meno kolonijos informacija

Leave a Reply