Atviras kvietimas kuriančiam jaunimui – profesionalų dėmesys, prizai bei tarptautinės sklaidos galimybės

Pirmą kartą jau 20 metų iš eilės vykstančiame tarptautiniame konkurse jaunimui dalyvauja ir Lietuva. VšĮ „Kintai Arts“ , laimėjusi Kūrybiškos Europos finansavimą, kartu su partneriais iš Italijos, Lenkijos bei Bosnijos ir Hercegovinos skelbia atvirą kvietimą teikti paraiškas konkursui „MArteLive Europa 2021“.

Organizatorių archyvo nuotr.

Vadovaujamas italų kompanijos „Procult“, konkursas kviečia aplikuoti jaunus menininkus (18–35 metų), kuriančius 16 meno sričių: tapybos, fotografijos, skaitmeninės iliustracijos, skulptūros, gatvės meno, muzikos bei muzikos produkcijos / didžėjavimo, mados dizaino ir amatų, šokio, teatro, šiuolaikinio cirko, literatūros, trumpųjų filmų, video- bei muzikos klipų bei videomeno. Tai – ne tik šansas pristatyti savo kūrybą tūkstantinei tarptautinei auditorijai, bet kartu būti pastebėtiems žinomų, įtakingų meno bei kultūros lauko atstovų.

Jaunųjų kūrėjų darbus vertins tarptautinė žiuri bei garsūs skirtingų meno sričių profesionalai iš Lietuvos. Tarp jų – „Auksiniu liūtu“ Venecijoje apdovanota kino režisierė Rugilė Barzdžiukaitė, vienas iš „slam“ poezijos pradininkų, avangardinio repo atlikėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus, Lietuvos muzikos apdovanojimą M.A.M.A. gavusi dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, teatro festivalio „Sirenos” meno vadovė Kristina Savickienė, šokio teatro „Low Air” įkūrėjas Laurynas Žakevičius, menotyrininkė, kritikė Agnė Narušytė, Lietuvai 57-ojoje Venecijos bienalėje atstovavęs Žilvinas Landzbergas, tapytojai Andrius Zakarauskas, Linas Jusionis ir kiti.

Konkurse dalyvaujančios šalys – Lietuva, Lenkija, Italija bei Bosnija ir Hercegovina – šiame projekte bus atsakingos už atskirą Europos dalį. Atviras kvietimas, organizuojamas „Kintai Arts“, yra skirtas menininkams ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Islandijos, Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Armėnijos bei Moldovos. Pavasarį iš šių šalių atrinkti menininkai bus pakviesti dalyvauti tolimesnėje virtualioje atrankoje bei Vilniuje vyksiančiame konkurso pusfinalyje. Pusfinalio nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais, vasarą keliaus į visoje Europoje vyksiančias meno rezidencijas, o gruodį – į konkurso finalą Romoje.

Plačiau su konkursu susipažinti ir paraiškas elektroniniu būdu pateikti galima internetiniame konkurso puslapyje www.martelive.eu iki 2021 m. kovo 29 d.

„Kintai Arts“ informacija

Leave a Reply