„ArtVilnius’17” skelbia meno mugės datą ir laukia paraiškų

Jau aštuntą kartą vyksiančios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’17” organizatoriai kviečia Lietuvos ir užsienio galerijas jau dabar rezervuoti birželio 8–11 dienas šiam išskirtiniam renginiui. Galerijų paraiškų dalyvauti meno mugėje organizatoriai laukia iki 2017 m. vasario 5 d.

ArtVilnius16_fragmentas_Lewben_Art_Foundation_ekspozicija

„ArtVilnius’16” fragmentas: „Lewben Art Foundation” ekspozicija. „ArtVilnius” archyvo nuotr.

„ArtVilnius” – tai vienintelė meno mugė visame Rytų regione, kuri jau stabiliai įsitvirtino vietinėje ir užsienio meno rinkoje bei meno mėgėjų privalomų aplankyti renginių sąraše. Tai patvirtina ir statistika: vien šių metų mugę aplankė 21 tūkst. lankytojų, parduota apie 200 meno kūrinių už 260 tūkst. eurų, o derybos dėl mugėje eksponuotų darbų vyko ir po renginio. Šiemet mugėje dalyvavo 60 meno galerijų iš 12 šalių, buvo pristatytos išskirtinės kolekcijos, kuriose – pasaulinio garso menininkų kūriniai. Mugė buvo labai sėkminga ir jauniesiems kūrėjams, kurie po renginio sulaukė pasiūlymų prisistatyti užsienio galerijose.

Meno mugės vadovė Diana Stomienė teigia, kad „ArtVilnius’17” metu lankytojų ir parduotų kūrinių skaičius turėtų išaugti, nes mugės organizatoriai dar labiau koncentruojasi į kolekcionavimą. Į kolekcionavimo temą kitų metų meno mugėje bus pažiūrėta skirtingais rakursais: nuo specialios programos iki diskusijų bei autoritetingų profesionalų paskaitų. Mugės organizatoriai intensyviai pristato „ArtVilnius’17” užsienyje ir aktyviai bendradarbiauja su tarptautine žiniasklaida. Renginio organizatoriai laukia dar daugiau kolekcininkų iš skirtingų Europos šalių, kurie domisi šiame Rytų regione vykstančiais meno procesais.

„ArtVilnius’17” programoje bus tęsiama geriausių galerijų bei menininkų rinkimo tradicija, o geriausią jaunąjį menininką piniginiu prizu apdovanos meno mugės mecenatė advokatų kontora „Cobalt”. Ypatingasis mugės partneris „Lewben Art Foundation” pristatys išskirtinę kolekciją, kurioje – garsių užsienio menininkų kūriniai. Veiks tarptautinė didelio formato skulptūrų ir instaliacijų paroda „Takas”. Jaunųjų meno mugės lankytojų lauks edukacinė programa ir kūrybinės dirbtuvės. „ArtVilnius’17” vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo”, kurio 12 000 kv. metrų ploto architektūros projektui vadovaus jau ne vienerius metus su muge dirbantis architektas Rokas Kilčiauskas („Processoffice”).
Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’17” norinčios dalyvauti galerijos paraiškas gali pateikti iki 2017 m. vasario 5 dienos oficialiame meno mugės „ArtVilnius” puslapyje www.artvilnius.com.

Leave a Reply